Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Igazságos testvérrel megíratta...

Igazságos testvérrel megírattatni a házi feladatot?

Figyelt kérdés

Egri Csillagok fogalmazás. A 6. osztályos gyerek cseszett elolvasni a regényt és 1 délután alatt kéne valamelyik fejezetből több oldalas fogalmazást írni. Amióta hazaértünk, kb 3 órája megy itthon a veszekedés, mert nem képes nekikezdeni a fogalmazásnak és nem hajlandó az internetet sem segítségbe venni, ahol le lenne írva a tartalom. Harc folyik anyuka és a gyerek között, mert az anyuka nem engedi, hogy egyest kapjon de a gyerek semmiképpen nem hajlandó megcsinálni a házi feladatát.

Igazságos az éppen államvizsgára tanuló végzős egyetemistától kérni, hogy dobjon el mindent és írja meg a testvére fogalmazását?



2022. máj. 11. 18:55
1 2 3 4 5 6
 41/59 anonim ***** válasza:
100%
40-es bár troll lenne, de sajnos ez a valóság :(
2022. máj. 12. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/59 kovpet ***** válasza:
100%

38: Sajnos nem troll, pedig én is arra fogadtam volna régebben. De bizonyította, hogy igazat mond. Szerencsére lassan kikerül ebből a helyzetből, remélem, addig kibírja ép ésszel és nem rokkan bele teljesen. Itt az anya a ludas, már régesrég lépnie kellett volna. De nem fog. A menekülés az egyetlen út.


31: A pénz nem a kártyán van, az csak egy eszköz, hogy hozzáférj a bankszámládon lévő pénzhez.

2022. máj. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/59 anonim ***** válasza:
31%
Mikor kezdodtek a problemak a hazi irassal? Nem szegyenitettek meg az iskolaban vagy valahol? Valami biztos tortent vele , hogy igy reagal az a lany! Nem lehetne tole megkerdezni? Leulni azzal a nyomorult gyerekkel orditas nelkul, megbeszelni vele?
2022. máj. 12. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/59 A kérdező kommentje:
Évek óta anyám írja meg a házifeladatát. A házikért nem szégyenítették meg soha, de az osztálytársai sokat szégyenítik a 90 kilója miatt.
2022. máj. 12. 11:49
 45/59 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak kéne észhez térnie és felismerne, hogy ez így nem mehet tovább, de ahogy ismerem őket, ez sajna nem fog bekövetkezni.:/


Én neked szorítok, hogy minél előbb szabadulj ki otthonról, kitartást!

2022. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/59 anonim ***** válasza:
100%
Martin, anyádnak hosszútávon mik a tervei a testvéreddel? Mert amit most csinál, az csak tűzoltás. 1-2 évig még elszórakozhat ezzel, hogy megírja helyette a házit, és aztán..?
2022. máj. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/59 A kérdező kommentje:

Nincs hosszútávú terv. Mint kiderült családkonzultáción, a túlélés a terv és majd húgom kinövi remélhetőleg és minden varázsütésre megjavul. Ebben reménykedik és ehhez tartja magát.

Köszönöm 45-ös!

2022. máj. 12. 12:18
 48/59 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem segítség nélkül elég esélytelen, hogy magától megjavoljon, mert komoly problémái lehetnek a húgodnak.

Szerintem hozzá már pszichiáter kellene.

2022. máj. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/59 anonim ***** válasza:
91%
48: ez teljesen világos, már sok kérdése alatt elmondtuk neki..
2022. máj. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/59 A kérdező kommentje:
Hát most voltam bent a családsegítőnél, szerdán megyünk megint családkonzultációra. Anyámmal telefonáltam, Ő nagyon nem szeretné, mert Ő ellenségnek tekinti a családkonzulenseket és máshogy szeretné megoldani a dolgokat, mert már 2 éve járunk ehhez a családsegítő szervhez de csak romlott a helyzet azóta. Más opciót szeretne anyám de nem szervi vagy orvosi segítséget. Valami mást. Azt nem tudja mit, csak ne legyen a család reputációja rosszabb tőle, ne ítéljenek el minket elmebetegeknek.
2022. máj. 12. 12:26
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!