Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Frappáns válasz segítség...

Frappáns válasz segítség megtagadására?

Figyelt kérdés

Elegem van, hogy nagytestvérként folyamatosan nekem kell megcsinálnom évek óta a kistestvéremnek a matek háziját. Most hatodikos gyerek, a mai házifeladata mértékegységeknek az átváltása volt, amit 5 perce fejeztem be.

Évek óta nekem kell megcsinálnom a házifeladatát, mert őméltósága erre nem képes, mert hogy "nem értem, nem csinálom meg, nem is akarom megtanulni". Anya házimunka mellett nem ér rá megcsinálni, így is minden más tantárgyból ő csinálja meg neki, ugyanis minden házifeladat írás előtt órás üvöltözés veti kezdetét hasonlóan évek óta, ahol mindig a gyerek nyer és mi szívunk, ugyanis szüleim nem mernek egyeseket bevállalni, mert nem motiválná a tanulásra és azért nem kéne megbuknia sem.

Nekem nem lenne vele bajom, ha egyszer-kétszer rontanának be, hogy akkor hórupp, csináld meg szolga (mint ahogy mindig berontanak a szobámba), de ez a folyamatos kötelezés már az idegeimre megy. Nem tagadhatom meg, mert hogy testvérem és kötelességem kisegítenem 0-24-es szolgálatban szüleim szerint. Nem érdekli őket, hogy nekem is van házim, nekem is lenne pihenésre igényem. Ha pedig nem szeretném neki többet megírni, akkor minden nap üljek le vele órákat és tanítsam meg az aznapi anyagot (mert az is kötelességem lenne), ha már órákon nem figyel és akkor majd őmaga megírja.

Mivel lehetne sikeresen megtagadni a segítségnyújtást?



2021. szept. 23. 19:54
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
96%
Csináld meg neki rosszul.
2021. szept. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
95%
Nekem is ez jutott eszembe, amit 1-es ír. 😀
2021. szept. 23. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
78%
Szia Martin! A költözés még mindig nem opció?
2021. szept. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
97%
Ne csináld meg, aztán annyi. Mit tudnak csinálni, ha te nem csinálod meg az ő háziját (is)? Kiraknak az utcára?
2021. szept. 23. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 A kérdező kommentje:

1-es volt már ilyen kezdeményezésem, de már ellenőrzi szúrópróbaszerűen. Ha hibát talál benne, olyan ordítást kapok, hogy Jeruzsálemben is hallják.

Csá 3-as. Nem, képzeld el, van a számlámon kerek 0 forint és a fizetésem bruttója is csak egy albérlet negyedére elég (semmi vicc, teljesen komoly).

4-es bármit kinézek belőlük már. De igazából ordítozás, szobám átjáróháznak használata meg addig nyúznak, lelki terrorizálnak hogy egy rossz ember vagyok, önző féreg, stb, amíg meg nem puhulok.

2021. szept. 23. 20:15
 6/50 anonim ***** válasza:
97%
Pedig a kisgyerekkel bsztok ki, mert a dolgozatokat es az erettsegit is neki kell majd megirnia.
2021. szept. 23. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
90%

Mond meg a szüleidnek hogy ha te megcsinálod az öcsi háziját akkor ők csinálják meg a tiédet :)

egyébként a legegyszerűbb az ha a tesóddal beszélsz hogy tanuljon.

2021. szept. 23. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
88%
Laura már 6-os? Hihetetlen hogy repül az idő!
2021. szept. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
97%

#6

Ezt nem értem én sem, hogy órán, dolgozatoknál nincs ott a család megírni helyette, de akkor hogy nem bukott még meg?

Én hagynám a francba, ordítsanak csak, a gyerek meg bukjon. Ha megviseli, hogy egy idegen osztály bukott hülyéje lesz, majd tanul. Hiába csináljátok végig helyette az iskolát, az életben hamar észreveszik majd rajta, hogy pont olyan hülye, mint aki sorozatban bukott.

2021. szept. 23. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
82%

Majd szólok, ha kell segítség.


Ennyi

2021. szept. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!