Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem/tennünk...

Mit kellene tennem/tennünk ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Röviden amit rólunk tudni kell: testvéreimmel mind nagykorúak vagyunk, nekem már gyermekeim vannak, külön élek, testvéreim viszont otthon a szülői házban.


Édesanyám közel 50 éves, lett egy új kapcsolata kb 1 hónapja. Eleinte nem volt biztos a bemutatásban sem, most azonban erőszakosan azt hangoztatja, hogy nekünk el kell fogadnunk a választottját és az új kapcsolatát.

(Egyébként a párját egyikünk sem tudja igazán bevenni, de ennek talán a rövid idő az oka, meg egyébként is nagyon furcsa egy ember. )


Édesanyám teljesen megváltozott mellette, borzasztóan lefogyott már ezidő alatt is, lényegében nem eszik semmit sem.


Na most a helyzet a következő: eddig napi kapcsolatban álltunk, más nem az unokák miatt.

Az elmúlt időszakban nem jár haza, csak a ruháit kimosni.

A testvéreimmel egyáltalán nem beszél, nem keresi őket, ahogy engem sem. Úgy kell neki könyörögni, hogy időnként legalább az unokáit látogassa meg, de már az sem olyan, mint ezelőtt, mert még nálunk is a párja van részéről körbe ugrálva, kb végig rajta lóg a pasi és nem engedi, hogy velem beszélgessen. (Példa: mesélek akármit, emberünk rendszerint beleszól -ha éppen beszélek akkor is- egy teljesen más témával, ami róla szól és elkezd 'sutyorogni' anyámnak, aki innentől kezdve nem figyel rám).


Teljesen tele tömi anyám fejét, hogy mi el akarjuk tőle venni és hogy mi nem örülünk a boldogságának, ami egyáltalán nem igaz, csak egy kis időt szeretnénk néha vele tölteni.


Amikor vázoltam édesanyámnak a problémát, azt a választ kaptam, hogy ez az ő új élete, majd amikor megkérdeztem, hogy nekünk az új életében hol van a helyünk, egész egyszerűen válasz nélkül hagyott.


Szerintetek mi lenne erre a megoldás?

Őszintén, engem (is) nagyon megvisel, szomorú vagyok miatta, állandóan sírok, ami a gyerekeknek egyáltalán nem jó, nem akarom, hogy ezt érezzék rajtam, hogy bánatos vagyok állandóan.


Testvérem szerint ideje lenne 'elengednem' ezt a dolgot es véglegesen kizárnom az életünkből, hiszem sem az én viselkedésem nem jó a gyerekeknek, sem az, hogy lényegében eltűnt az életünkből.

Viszont ha én ezt a döntést meghozom, többet nem engedem vissza az életünkbe, férjem anyukája sajnos ugyanez miatt nem részese az életünkben, csak ő gyerekkorukba hagyta el őket egy férfi miatt.


Ti mit tennétek?

Erőltessem vagy hagyjam?


2022. máj. 28. 10:07
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Nem kell "kizárni" az életetekböl, csak tudomásul venni, hogy most szerelmes (ez 50 felé is elöfordul bárkivel), és egyelöre a rózsaszín ködben tartózkodik.

Öszintén szólva egyikötök sem gyerek, nem "elhagy" benneteket, csak a saját életét éli. Erre meg minden joga megvan, nem kell ennyire felfújni a témát.

De azt eléggé negatívnak tartom, hogy TE kizársz másokat az életetekböl, eltiltod az unokát a nagyszülötöl, mert képes nem úgy élni, ahogy te meg akarnád szabni nekik. (Ez föleg az anyósodra érvényes most még, mert amiatt kitiltani a családból, mert évtizedekkel ezelött kilépett egy számára rossz házasságból, szerintem igencsak túlzó reakció.)


Nem kell semmit eröltetni, nem kell kziárni sem senkit, megszakítani a kapcsolatot szintén nem, egyszerüen fogadd el, hoyg anyukád nem csak anyád és nem csak nagymama, hanem közben nö is, akinek van párja, párkapcsolata.


NAgyon nagyra vagy amgaddal, ha ennyire te akarod megszabni, ki lehet része a gyereked éle´tének,méghozzá minden kimolyabb ok nélkül!

2022. máj. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%
Mondjuk azért az nem normális, hogy beszélgetni se lehet a pasi mellett mert beleszól, terel. Nem tűnik egészséges kapcsolatnak. Inkább olyannak, ahol a pasi elszigeteli a nőt mindenkitől, uralkodik rajta. Én is aggódnék, de nem azért mert kevesebbet ér rá unokázni. Az normális
2022. máj. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Az lehet, hogy tényleg túlságosan be akarja korlátozni a férfi, vagy csak fülig szerelmesek, de emiatt az unokáktól eltiltani, illetve megszakítani vele a kapcsolatot nem normális. itt a kérdezö igencsak ki akarná sajátítani az anyját!
2022. máj. 28. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Felnőtt embernek nem szabhatod meg, hogy a saját életét hogyan élje (különösen, ha a gyerekei már felnőttek), de értem az aggodalmadat. Nem normális dolog, ahogy a pasi viselkedik, hogy belevág a szavadba, és nem engedi a kommunikációt köztetek. Ez alsó hangon is bunkó, rosszabb esetben pedig egy bántalmazó kapcsolat klasszikus kezdete: elszigetelik az áldozatot azoktól, akikhez később segítségért fordulhatna. Anyukád valószínűleg szerelmes, és nem látja a problémákat tisztán.

A helyedben nem futnék utána erőszakosan, bármennyire is nehéz (hiszen nincs értelme, meg sem fog hallgatni), de többször is világossá tenném a számára, hogy ha segítségre van szüksége, akkor szólhat. Nem zárnám ki teljesen az életemből, mert ha a pasi tényleg bántalmazó típus, akkor a halálos ítéletet is jelentheti anyukádnak, ha teljesen elfordulsz tőle.

2022. máj. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Egy hónapja vannak együtt, szerelmesek. Nem kéne naponta bőgnöd meg az unokákkal zsarolnod, meg kritizálnod a párját, akit még nem is ismersz rendesen. Hagyd abba ezt a hisztit és engedd anyukádat egy kicsit élni. Egyáltalán nem kell neki most az unokák körül zsizsegnie, igen, neki most más a fontos, tényleg igaz, hogy valamennyire "új" élete van. Azt se várd el se tőle, se a férfitól, hogy 1 hónapos kapcsolat után folyton nálatok üldögéljenek és téged hallgassanak. Adj most teret, időt anyádnak és foglalkozz a saját dolgaiddal.
2022. máj. 28. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarja sajátítani magának.
2022. máj. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%
6-os: ahogy a kérdezö is
2022. máj. 28. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
75%

Hisztizel, mint egy dedós, ráadásul az unokával zsarolod?


Hát bocs, én sem szívesen mennék ilyen negatív emberhez látogatóba.

2022. máj. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%
Én csak a kérdezö gyerekét sajnálom, az anyja megfosztja mindegyik nagyszülötöl a saját önzése, hülyesége miatt
2022. máj. 29. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Várj egy kicsit, kérdező, mert 1 hónap még igencsak rövid idő. Esetleg gondolj bele, te mennyit foglalkoztál a családtagjaiddal és mennyit a szerelmeddel, mikor egy hónapos volt a kapcsolatotok. Később még minden rendeződhet.
2022. jún. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!