Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy reagálnátok szülőként...

Hogy reagálnátok szülőként arra ha gyereketek ilyen helyzetben nem hozna nektek virágot? Túlreagáltam?

Figyelt kérdés

Szóval a kislányom 12 éves és nemrég anyák napján a városi szokásos vasárnapi összejövetel végén (ez nálunk minden vasárnap van) volt egy rövid köszöntés aminek a végén a gyerekek kimehettek előre és hozhattak onnan az anyukájuknak virágot. Igazából nem tudtuk hogy lesz egy ilyen köszöntés, teljesen váratlanul ért minket. A lányom viszont nem ment ki virágért. Amikor hazamentünk és megálltunk a ház előtt a kocsival én elsírtam magam és mondtam a lányomnak, hogy kimehetett volna, hogy minden gyerek megpuszilgatta az anyukáját én meg ott ültem megszégyenülten. Ezután pedig elmondtam neki, hogy bánt, hogy ő nem készül úgy az én ünnepeimre mint én az övéire.

Azt mondta egyébként azért nem ment ki, mert hogy csak kisgyerekek mentek inkább. Egyébként szerintem valószínű hogy azért nem ment ki mert nem akart ott mindenki előtt végigmenni, elég félénk kislány.

Titeket is bántana ez vagy mit szólnátok?



2022. máj. 29. 15:14
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
91%

Ajándékot kikényszeríteni nem lehet.

Egy ilyen érzelmileg zsaroló anya meg aztán meg se nagyon érdemli.

2022. máj. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
90%
Onkabb gondolkodj el rajta, miert volt így.
2022. máj. 29. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
93%

Ugye nem komolyan mondod, hogy elkezdetél érzelmileg manipulálni egy 12 éves gyereket?

Nem csoda, hogy félénk szerencsétlen gyerek, mikor sírást meg lecseszést kap ahelyett, hogy kis önbizalmat táplálnának belé.

2022. máj. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
96%
Nem akart se virágot, se puszit adni. Gondolkodj el, vajon miért nem.
2022. máj. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
76%

Ennyire gagyi nem lehetsz, "anyuka"!

Pistike, találj ki jobb sztorit! :)

2022. máj. 29. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
95%

Szuper anyuka lehetsz, pláne, hogy ezt a gyereked képébe is vágtad. Azt is szó szerint mondtad, hogy megszégyenültél? Csak mert akkor gratula, megkapta tőled, hogy megszégyenítetted, néhány hülye kóró miatt.


Egyébként ha azért ajándékozod, hogy visszakapd, inkább ne is törd magad. Készülsz az ő ünnepeire, hogy örömet szerezz neki. 12 évesen hogy tudna "úgy készülni", mint te az övéire? Az Anyák napja pedig túlértékelt, mint a Valentin nap, a Halottak napja. Akit szeretek, azt mindig szeretem, kedvem szerint, akár naponta megajándékozhatom vagy csinálhatok kis apró figyelmességeket. Akim elment, és szerettem a lelkét, nem csak aznap fogok rá gondolni. Ha lenne párom, nem várnám el, hogy bármit is adjon, de ha mégis, nem esik jobban aznap, mint máskor, ha egyébként süt róla, hogy szeret és imád engem.


Ezzel magadat lejárattad, és talán a gyerekednek okoztál egy kisebb vagy nagyobb bajt a lelkében - ki örülne, ha sírva mondja neki az anyja, hogy megszégyenült miatta?


Áldom az eget, hogy nem te vagy az anyám. Igaz, hogy nincs is, de jobb így, ő neki se ment a dolog.

2022. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
99%

Szerencsétlen gyerek

Szerintem sürgősen keress fel egy pszichiátert, mielőtt végleg tönkreteszed azt a gyereket!

2022. máj. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
97%
Számomra iszonyatos lelki törés volt gyerekként, amikor sírni láttam a szüleimet. Baromi önző dolognak érzem tőled azt, hogy egy rohadt virág miatt bőgéssel manipulálod a gyereked. Ne számíts tőle túl sok jóra, ha majd felnőtt lesz.
2022. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
96%
Bár egy igazi, belevaló gyerk lenne, aki a képedbe mondta volna, hogy nyugi, nem számítasz senkinek annyira, hogy azt lesték volna, kaptál-e virágot...
2022. máj. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
98%

Szóval tudod, hogy azért nem ment ki, mert félénk...

Van egy rossz hírem, idén a félénksége miatt nem kaptál; a jövőben meg a bunkóságod miatt nem fogsz.

2022. máj. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!