Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tulreagálom ezt a helyzetet?

Tulreagálom ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés
Sziasztok egy 20on eves mozgasserult srác vagyok.Anyám kikészít idegileg egyszerűen elviselhetetlen a stílúsa. Kezdjük ott,hogy kap rám pénzt amiért ugye o nagyon minimálisat tesz max feladja a cipőt ennyi. A boltba gyógyszertárba bármi kell én megyek(elvileg ezért kap pénzt). Borzalmas gyerekkorom volt az egész rettegésbe telt mindenért ő volt az elszenvedő bármi történt velem. Az iskola ahova jártam ugymond integrált volt (ez annyit jelent van sérült illetve "felkészítik" a tanárokat.) Szóval az osztálytársaim hamar rájöttek arra,hogy lelkileg vmi nagyon nem oké velem emiatt rámszálltak hamar mindenki engem basztatott en voltam az iskola "nyomorekja" . Anyámról azokat kell tudni hogy egy beképzelt nagyképű buta és nagypofájú nő. A nevelőapám tartja el őt 36 éve. Mindig azt kell hallgatni itthon,hogy ugye mi az ő ingatlába élünk (nevelőapám örökségéért kapott pénzt egy hét alatt elbaszta). Csak azt felejti el,hogy a nevelőapám odaadja neki az egész fizetését. Magamról csak annyit mondok ezek a dolgok úgy megviseltek. Most is hazajött a nővéremtől nagy pofával hogy miért nem locsoltam stb (38 fok meleg volt ma nem csoda ha kiszaradt a növény és mivel nem tudok állni egy épelméjű ember ezt felfogja.) A nevelőapám szó szerint mindent eltűr tűrt neki. Nincsenek barátaim mert ezek mind beleégtek az agyamba végtelenül zárkozott lettem. Nem tudok közel engedni senkit sem magamhoz és őszíntén már egyaltalán nem látom a kiutat ebből.Végtelen haragot érzek és persze bánatot.
2021. jún. 21. 20:18
 1/7 anonim ***** válasza:
93%
Nagyon jófej nevelőapád van, épp itt van az ideje összefogni vele. Hidd el, hogy neki is megvan a baja, de lenne miről beszélnie.
2021. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

Dehogy reagálod túl.

Teljesen érthető a haragod és a bánatod is.

Tisztában vagyok vele, hogy nem lehet egyszerű,de próbálj erőt meríteni abból, hogy te igenis képes vagy, és le tudsz menni ahova épp szükséges. Még akkor is, ha ez nem a te feladatod kellene, hogy legyen. Nekem már ez is nagy dolognak tűnik, én lassacskán hat éve nem tudok kimenni a lakásból, csak ha orvoshoz kell menni, de ez nagyon ritka. Nekem szklerózisom van, előtte dolgoztam.

Igaza van az első hozzászólónak, össze kellene fognotok a nevelőapáddal, nem kellene leadnia a teljes fizetését, és amit édesanyád rád kap pénzt, az tulajdonképpen a tiéd. Próbáljatok meg gyűjtögetni arra, hogy külön költöztök. Bár tudom, hogy most nagyon drágák az albérletek. A helyi szociális osztálytól vagy a családsegítőtől még nem próbáltál segítséget kérni?

Azt meg nem is értem, hogyan költhette el a nevelőapád örökségét. Alighanem igen szelíd ember lehet, hogy ezt hagyta neki.

2021. jún. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
20-on éves fiatal vagy, és 36 éve tartja el anyádat a nevelőapád. Nem áll össze. Anyád közben megcsalta őt?
2021. jún. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%
Kicsit tényleg sok amit csinal sajna.
2021. jún. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
65%
Persze, hogy nem áll össze, mert kamu :D
2021. jún. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Borzalmas gyerekkorom volt az egész rettegésbe telt mindenért ő volt az elszenvedő bármi történt velem - ???


Emellett

- A boltba gyógyszertárba bármi kell én megyek vs

- és mivel nem tudok állni egy épelméjű ember ezt felfogja ?????

2021. jún. 22. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sajnálom a sérültséged. Esetleg hasonló nem ép emberekkel tudnál kapcsolatba kerülni? Ezenkívül a pszichológusi segítség? Hol laksz? Biztos van valamilyen pedagógiai szakszolgálat, ahol tudnának segíteni.
2021. jún. 22. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!