Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Családállitás segithet?

Családállitás segithet?

Figyelt kérdés

Nem tudom már nyelni azt a rengeteg rosszat amit az anyámtól ‘kapok’.

Az újabb húzása,a lányom szombaton ballag nyolcadikból,nem jön el.

Idézem:már nem kislány,biztos megérti hogy nem megyek el.

Pénteken költözik,ez az ürügy.

A fiam 7 hónapos egyszer látta véletlenül mikor találkoztunk a laborba.

Folyamatosan mártírkodik,itt vagyok(voltam) egy kisbabával,állandóan siránkozik,jajjgat hogy semmibe nem segitek neki.

Egész életembe azt hallgattam,hogy feládozta értünk az életét,felnevelt minket egyedül,apám egy szemétláda.

Ez lecsengett,bár sokszor mondja még,a legújabb hogy ő mennyit segitett a szüleinek én sosem segitek neki.

Rettenetes fájdalom van bennem,nagyobb gyermekeim is vannak,sosem volt nagymama.

Ami igazán fáj,ha én beszélek vele,olyan ideg rám jön hogy remegek.

Ő sosem keres,mindig a gyereknek kell.

De azután reszketek,gyomorgörcsöm lesz,mindig ugyanaz.

Neki milyen rossz,milyen rosszul van,mindene fáj.

Persze 2 liter bort meginni egy nap,nincs rosszul.

Van egy rettentő szimpatikus élettársa aki időnként a sz@rt iskiveri belőle,de ő az Isten,aki mindenbe segit,és az etalon.

A maradék verés nélküli időben hol egyikünk,hol másikunkra uszítja anyámat,és tömi hogy épp melyik gyereke épp milyen okádék.

Családállitás segithet?

Valahogy nem tudok ezzel megbékélné,hogy ilyen az anyám.


2022. jún. 15. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
45%
Családállítás?
2022. jún. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Az.Igen .
2022. jún. 15. 20:34
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
az mi?
2022. jún. 15. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem itt a kapcsolategszakitasa tenne jot nem a csaladallitas

Olvasd el mergezo szulok c. konyvet

2022. jún. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
A csaladallitas csak egy ujabb kamu lehuzas. Ami neked kell az egy pszichoterapia, es anyad telefonszamanak es minden mas elerhetosegenek a letiltasa.
2022. jún. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%
Édesanyád alkoholista ez a probléma, sajnos a pia minden emberit kiölt belőle. Gondolom csöves bort iszik. Családállítás, csak akkor segít, ha édesanyád is akarná. Írásod alapján szerintem inkább engedd el őt, ne kínozd magad
2022. jún. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 qkker1 ***** válasza:
61%
Mi az a családállítás?
2022. jún. 15. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
83%

Ha jól értem, a családállitás olyan, mint a párterápia, csak családtagokkal? De miért hívják családállításnak?


A választ egyébként már megadták. Bár ha nem is megszakítani, de minimalizálni kell a kapcsolatot, szabályokat felállítani (ha okoskodik/mártírkodik, akkor a beszélgetést befejezitek, például), egy idő után rö fog unni.

Az pedig nonszensz, hogy „feláldozta magát értetek”; ő akart megszülni, nem te akartál megstületni, ez pedig ezzel jár, vagyis a szülő bizonyos tekintetben a gyereke alárendeltje lesz. Tehát ez egy alapvető dolog, ezért, hogy felnevelt, hálásnak nem kell lenned. Hálás azért lehetsz neki, ahogy felnevelt, tehát ha a megfelelő emberi értékeket megkaptad tőle, vagy legalábbis hozzásegített.

2022. jún. 15. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
13%
Írtam privátot.
2022. jún. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
79%
Akkor max több pénzt huznak le az emberekről mintha párterápia lenne hisz nem csak két embert lehet.
2022. jún. 15. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!