Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintem anya utál. Mit...

Szerintem anya utál. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok. Anya 37. Mikor elkezdtem kamaszodni még semmi baj nem volt. Nincs sok igaz barátom, hárman vannak összesen, így velük osztok meg mindent. De ettől függetlenül anyával is megosztom a napomat, viszont mindig kiakad mert „túl sokat beszélek”. Az utóbbi időben elkezdett ez idegesíteni, mert attól hogy ő a munkahelyén "népszerű" attól a lánya az osztály bohóca és nem is érdekli. Erre megkaptam hogy elszálltam magamtól, fogjam már fel hogy hol a helyem és hogy én vagyok a gyerek. Mikor van szabadideje mindig játszik. Mindig azt hallani hogy „b*zdmeg” és hogy „a k*rv* anyádat”. Előttem és a 8 éves öcsém előtt beszél így. Ha én kimondom hogy „baszki” akkor meg már megint jön a „tudd már hol a helyed” duma. A testvéremet mindig nagyon szerette, én már kevésbé érzem hogy törődne velem. Mindig kiakad rám. És nem tudom miért. Ma már egy kicsit elfajult mert egyfolytába kiabálta nekem hogy „hallgass el!!!!!!” én meg fogtam magam és idegességemben bezártam magam. Nemrég kiakarta nyitni az ajtót és mondta hogy nem vagyok normális hogy bezárkózok a saját házunkban. Utána meg hogy örüljek amíg ő nem zár ki. Hát kösz.. apával is sokat veszekedett régebben és egyszer már ő is majdnem elküldte de az végül megoldódott. Elegem van. És tenni szeretnék anya utálata ellen de bármit csinálok az rossz.

2022. jún. 16. 20:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
4%
Lehet anyukád introvertalt és tényleg sok amennyit beszélsz. Kicsit magával is kéne neki foglalkozni gondolom nem jár el sehova kikapcsolodni.
2022. jún. 16. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Hát inkább én vagyon az introvertált, de az igaz hogy nem nagyon jár el sehova..
2022. jún. 16. 20:53
 3/20 anonim ***** válasza:
0%
Lehet a saját tini énjét látja benned, ami nagyon nem tetszhet neki.
2022. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
41%

"[...] ő a munkahelyén "népszerű" attól a lánya az osztály bohóca [...].


Nem lehet, hogy nem is a beszéded mennyisége zavarja, hanem frusztrálja, hogy nem tud segíteni a problémáidon, és ezért "nem akarja meghallgatni" őket?

2022. jún. 16. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
86%

Apukáddal nem tudsz erről beszélni?

De amúgy egyszerű a megoldás, nem beszélgetsz vele, aztán amint tudsz elköltözöl. Hidd el utána érdekelni fogod, neg majd hívogat rendszeresen.

2022. jún. 16. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
91%
#5-nek igaza van. Tudom hogy nagyon nehéz, de próbáld meg ignorálni és azokra fókuszálni, akik szeretnek. A barátaid, apukád (ha olyan a kapcsolatotok), kisöcséd, esetleg nagyszülők, stb. Semmi rosszat nem tettél, nem a te felelősséged kitotózni valaki határait. Egy normális ember ezeket képes nyugodt hangnemben kommunikálni, úgy, hogy ne bántsa meg vele a másik érzelmeit. Anyukád látszólag csak magával törődik, és a viselkedése elfogadhatatlan. Próbálj meg annyira elhidegülni tőle amennyire csak tudsz (érzelmileg leginkább) és támaszkodj inkább a fent említett emberekre. Zárójeles megjegyzés, ezt mind úgy mondom hogy extrém érzékeny érzékszerveim vannak. Semmilyen erős ingert, legyen az hangos beszéd, parfüm, vagy vakító napfény nem bírok, rosszul vagyok tőle. De SOHA nem üvöltenék rá valakire, hogy fogja már be, mert nem vagyok hajlandó másokkal így kommunikálni, mikor semmi rosszat nem tettek. A bántalmazó magatartásra magyarázat lehet, de bocsánat soha nem lesz.
2022. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim válasza:
31%
Tanulj meg turni es megjatszani magad ameddig kell. Nekem csak ez segitett.
2022. jún. 16. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 roundance válasza:
70%

Szerintem ultra gáz ez a tudd hol a helyed dolog. Egy lelkes valakinek ezt mondani és így letörni a lelkesültségét nagyon fályó lehet.


Én azt mondanám, hogy harcolj! Állj bele és üvölts vissza, hogy így ne beszéljen veled, mert téged ez bánt. stb. ami benned van.

2022. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 roundance válasza:
83%
8 vagyok. ez személyes tapasztalat. nekem az adott nagyobb teret, hogy beleálltam ezekbe.
2022. jún. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
26%

Anyukád még gyerek...gondolom a telefont nyalogatja egész nap, amikor csak lehet, aztán facibukon világsztár.Lényegében függő, mint egy drogos.

Magánélete lapos, mint brüsszeli ursula, nincs is senkije programokra.


Lehet egy kis közös kirándulás-program kibillentené ebből a drogosságból.

A faterral próbáljatok ilyesmit és csak buta telefont visztek a játék kedvéért.


A strucc politikával semmit sem oldasz meg, sőt, eltolsz egy családot...tiszta ökörség.

2022. jún. 16. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!