Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők közt van aki barna bőr...

Szülők közt van aki barna bőr mániás, és zavarja fehér bőrű gyereke?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy az a mániája hogy le kell barnulnia a gyerekének mert jaj hogy néz ki már a sápadt fehér bőrű gyerek.

2022. jún. 23. 09:52
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
91%
Mamámnál ez az első, amit megnéz, ha nyáron találkozunk.
2022. jún. 23. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

# 1


és téged is piszkál hogy jaj de hóka, fehér vagy, sápadt?

2022. jún. 23. 10:00
 3/25 anonim ***** válasza:
95%
Haha nálam olyan volt, hogy le voltam már barnulva, és még akkor is mondták, hogy milyen sápadt vagyok... 🤣
2022. jún. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Amyám ilyen. Szolizni is vinni akart, mert szerinte milyen csúnya a fehér bőr. Úgy néz ki nyáron mint egy szőke cigány, olyan barna. Szerinte ez a szép, egészséges.

Nekem sose tetszett a barna bőr.

2022. jún. 23. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
90%
Nagymamám ilyen volt, egész nyáron ezzel cseszegetett, és a nála lakó idióta nagynéném is:(
2022. jún. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%
Ízlések és pofonok. Szerintem a barna bőr ronda és ezzel majdnem egész Ázsia velem ért egyet. Mindenki hadd döntse már el, hogy mennyire akar lebarnulni
2022. jún. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Nekem meg pont a barna nem tetszik. Cigányos. A szolis meg aztán főleg nem
2022. jún. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
90%
Érdekes ezeket a sorokat olvasni. Romaként megszoktam hogy a természetes barna bőröm rendszerint piszkosnak van titulálva, egyesek le is néznek miatta, de közben meg az is gyakori hogy fehér embereknek a napbarnított bőr vagy mesterséges barnaság (szoli) a mániája. Mondjuk a szolárium eddig is érdekes jelenség volt számomra. Nekem eszembe se jutott soha, hogy indirekt módon megváltoztassam a bőrszínem.
2022. jún. 23. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
92%

Nekem kreolos bőröm van, szóval sosem vagyok kimondottan sápadt, főleg nem a mostani szőkésebb magyar átlaghoz képest, de nekem is mondják.

Van ez a régi berögzült mánia az idősebb generációnál, hogy ez néz ki egészségesnek, elrejti a bőrhibákat, kevésbé öregszel, amikor fiatalok voltak mindenki napozott és összekötik fejben a tengerparttal/luxussal stb.

Anyám a mai napig naponta kimegy a kertbe barnulni, persze fényvédő minden nélkül, hiába mondom, hogy ez már nem az a napsütés mint 30 éve (ez az egy érvem van ami hat, a bőrrák, öregedés vagy bármi más esélytelen), vigyázzon magára.

Engem konkrétan kiröhögnek, hogy minek használok fényvédős arckrémet, ha egész nap a 40 fokos napsütésben kell rohangálnom, úgyis barnás bőröm van, szóval nekem nem árthat meg.

2022. jún. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
91%

Szerencsére nálunk már gyerekkorban sem csináltak ízlésbeli kérdést.

Oké, olyan volt, hogy szóltak gyerekkoromban, hogy egy kicsit menjek ki a szabad levegőre, de ezt nem hiúsági, hanem egészségügyi okból tették. Egy 8-10 évesnek nem lenne egészséges, ha egész nap a szobában tesped. De hogy a bőrszín zavarjon valakit? Bocsánat, de szerintem az ilyen alkalmatlan szülőnek, és a saját elfogadási problémáit vetíti ki a gyerekére. Aki meg szoláriumra akarja kényszeríteni a kiskorú gyermekét? Komolyan, már kiskorú veszélyeztetésének is elmenne, tekintve, hogy főleg gyermekkorban a bőrt komoly károsodás érheti ettől. Ami ráadásul nem is azonnal mutatkozik meg, hanem mondjuk majd akkor, amikor 40 éves korában kap egy jó kis melanómát.

Egyébként sem tudok jót mondani azokról, akik a gyermekük külsejét nem tudják elfogadni. Az ilyennek nem gyerek való, hanem játékbaba. Azt szabadon átfestheti, ha nem tetszik a színe.

Nálunk egyébként én nagyon könnyen barnuló voltam/vagyok, öcsém viszont pont az ellentétem ebből a szempontból. Lebarnulni sem nagyon tud (pedig rengeteget van a szabadban), de inkább csak leég, ha nem vigyáz. Soha nem volt ebből semmiféle probléma, hogy ő miért nem barna.

2022. jún. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!