Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők közt van aki barna bőr...

Szülők közt van aki barna bőr mániás, és zavarja fehér bőrű gyereke?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy az a mániája hogy le kell barnulnia a gyerekének mert jaj hogy néz ki már a sápadt fehér bőrű gyerek.

2022. jún. 23. 09:52
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
96%
Igen van én is elég sápadt vagyok és engem is szoktam leszólni érte.
2022. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
80%
Nem is értem amugy miért vannak oda az emberek ezért a barnulásért.
2022. jún. 23. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
78%

#12 username checks out


amugy nalunk szerencsere nincs ilyen a csaladban

2022. jún. 23. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem anyukám is fehér, az ő anyukája is az volt (meg vörös, nagyon szeplős), szóval abszolút családi örökség, sosem piszkáltak miatta a szüleim. Apai nagymamám kamaszkoromban annál többet (igazából egész életemben csak ő meg pár rusnya grillcsirkére égett/szolizott öregasszony tanárnő, kolléganő, orvos, fiatal sosem). Gyakran előadta, hogy ez milyen csúnya és beteges, azt fogják gondolni, hogy bajom van. Marha jól esett az akkoriban romokban heverő önbizalmamnak...

Egyébként meg a fehér bőr ocsmány és beteges dologról csak annyit, hogy ő évekkel öregebbnek tűnt tőle, anyukámat meg 60 évesen 45-50-nek nézik :)

Amúgy a természetes kreol meg az enyhén barnult bőrt én is kifejezetten szépnek tartom, de a szolis meg az aszottra, ráncosra napozott szerintem baromi csúnya. Egyszer nekem is úgy nézett ki pár napig a dekoltázsom, ráncos volt, rettegtem tőle, hogy úgy marad.

2022. jún. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Fhu, ne is mondd! Én büszke vagyok a fehér bőrömre, figyelek is rá. Nem szeretek napozni, nekem nem is tetszik a lebarnult bőr. De nekem is mindig mondják a szüleim, hogy szerezzek már egy kis színt,menjek napozni, stb. Nem tud, hogy ez mire jó. Aztán ha véletlenül leégnek, akkor meg az a baj. Nagyon sok ember nem figyel erre, csak kifekszenek a tűző napra,merthogy most ez a divat. Nem is tudják, hogy ez milyen káros, mert sokak még naptejjel sem kenik le magukat.
2022. jún. 23. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
11%

#14

Ahogy látom, helyesírásban se vagy szerencsés. 😔

2022. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%

"Dögöljön meg az összes rasszista majom. Nekem is barna a bőröm és büszke vagyok rá, legalább kitűnök a fehér közül."


Nekem itt te tűnsz rasszistának :D

Szóval dögölj meg te majom :DD

2022. jún. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkorom óta pigmenthiányos vagyok, ezek a foltok pedig nem barnulnak, csak égnek. Mindig megkaptam és mai napig megkapom, hogy olyan fehér vagyok, miért nem napozok egy kicsit. Ez egy társadalmi berögződés, hogy aki fehér, arról azt gondoljuk, hogy beteg, pedig ez jó néhány ember alap bőrszíne. Ez van, pont ugyanúgy el kellene fogadni, mint azt, hogy másoknak meg barna a bőrszíne.


Manapság amikor úgy tűz nyáron a nap, hogy 20 perc alatt leég az ember, nem érzem azt semmilyen szempontból védhetőnek, hogy a gyereknek le kell barnulnia. Persze legyen kint a szabad levegőn, de csak azért mert ő is alapból fehérbőrű, még ne csesszünk ki vele, hogy véletlenül leég, aztán ennek meg súlyosabb következményei is lehetnek évekkel később, azon túl, hogy egy pár napig létezni is nehéz lesz.

2022. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
14%

#18

Az élet, a társadalom tett ilyenné. És igen, lenézem a fehéreket, nekem is jogom van hozzá. 😁

2022. jún. 23. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
92%

Velem is szinte minden családtag mindig fontosnak tartotta közölni, hogy jaj milyen fehér vagy. Igen, az vagyok. És? Nem barnulok, mert ha nem kenek magamra 50-es naptejet, akkor megégek.

Mindig ilyen voltam, úgyhogy már megszokhatták volna.

Cserébe ahogy múlnak az évek, a bőröm ugyanolyan szép, mint régen. Az övéké meg nem :D

2022. jún. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!