Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nagyon erőltették a...

A szüleim nagyon erőltették a gimnáziumot, már be is írattak, de nekem semmi kedvem hozzá, már vagy egy éve ezt pampogom, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Szépen belerángattak ebbe az egészbe, először azt mondták, hogy csak kipróbálom a felvételit, majd eldöntöm, hogy megyek-e vagy sem. Aztán egyszer csak kijelentették hogy megyek és kész, de azt eldönthetem, hogy (Szfvár) melyik gimibe. Na, abból az jött ki, hogy CSAK a Vasváriba mehetek. Akkor teljesen összetörtem, mert egy másikba akartam menni a barátnőmmel együtt. És ez a suliban jött ki rajtam. Az ofő, a pedasszisztens próbálta rávenni anyukámékat, hogy hadd maradjak. Anya semkire nem hallgatott, és félek, hogy nem fogom a gimiben bírni ép idegekkel, főleg, hogy vidéki vagyok.. Segítsetek, hogy vegyem rá a szüleimet, hogy maradjak általánosban? Valaki már volt ilyen helyzetben?
2022. júl. 20. 13:24
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
37%

Mért ne akarhatna a barátnőjével maradni, 8-as? Ezzel nincs semmi probléma! Nem a szülőknek kell a gyerek sorsáról dönteniük, hanem megbeszélni és átgondolni egymás érveit.

Én szeretetmegvonással büntetném a szüleimet, érzelmi zsarolással. Ezzel ők is élnek. Egyszerűen nem beszélnék velük, nem mosolyognék, nem kezdeményeznék semmilyen társalgást, a kérdéseikre foghegyről odavetve válaszolnék, és másik helyiségbe mennék át. Ez persze neked is nehéz, erőt kíván. Érezzék magukat rosszul, legyen lelkiismeret-furdalásuk. Bármelyik középiskolából felvehetnek egyetemre, tehát a jövődre vonatkozó aggodalmaik mesterségesen gyártottak. Lehet, hogy jószándékú tévedés, de ez a te életed.

2022. júl. 20. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 A kérdező kommentje:
#9, köszi, tudom, hogy egy jó suli, de fél hatkor kelek majd és tízig fennt leszek.. És majd 2-3 év múlva költözünk csak..
2022. júl. 20. 14:09
 13/36 anonim ***** válasza:
91%
12 éves vagy...?
2022. júl. 20. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 A kérdező kommentje:
#11, már beszéltem velük.. Ha meg esetleg figyelmen kívül hagyom őket, már megy a pofon.. és azzal jönnek hogy szemtelen vagyok..
2022. júl. 20. 14:11
 15/36 anonim ***** válasza:
33%
"Mért ne akarhatna a barátnőjével maradni" És miért dobna el egy jó iskolát, csak hogy együtt járhasson órákra valakivel akivel amúgy is találkozhat? Gyerekes hiszti eldobni a jó léehetőséget emiatt.
2022. júl. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
37%
16 éven aluliak nem használhatják az oldalt.
2022. júl. 20. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
52%
El kell tudni viselni a pofont, túlélhető. Az kell, hogy lássák, hogy nem izgat, nincs fölötted hatalmuk, nem tudnak az uralmuk alá helyezni. Ha módszeresen bántalmaznak, jelentsd az iskolában. De nem hiszem, hogy agyba-főbe vernek, az ilyeneket nem szokta izgatni a középiskola.
2022. júl. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
91%
Egy négyosztályos gimnázium ugyanolyan jó lehetőség lesz, 15-ös. Az iskolán kívül néha találkozni valakivel a barátság végét jelenti.
2022. júl. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
49%
Amúgy az iskola ami ellen nyafog a kérdező, kitűnő, sorozatosan remek eredményeket felmutató diákokkal. Inkább büszkének kéne lennie a kérdezőnek hogy bejutott, nem azon aggódni hogy keveslőbbet lóghat a barinővel.
2022. júl. 20. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
89%
Mindenkinek joga van a saját szempontjaival előállni, 19-es. Például lehet, hogy nem olyan jó képességű vagy tanulási morálú a kérdező, és csak szenvedve menne neki a lépéstartás. A barátnő is szempont. Az utazási időről nem beszélve. A te szempontjaid nem azonosak a másikéival. Egy normális családban ezt meg tudják tárgyalni.
2022. júl. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!