Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A szüleim nagyon erőltették a...

A szüleim nagyon erőltették a gimnáziumot, már be is írattak, de nekem semmi kedvem hozzá, már vagy egy éve ezt pampogom, valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Szépen belerángattak ebbe az egészbe, először azt mondták, hogy csak kipróbálom a felvételit, majd eldöntöm, hogy megyek-e vagy sem. Aztán egyszer csak kijelentették hogy megyek és kész, de azt eldönthetem, hogy (Szfvár) melyik gimibe. Na, abból az jött ki, hogy CSAK a Vasváriba mehetek. Akkor teljesen összetörtem, mert egy másikba akartam menni a barátnőmmel együtt. És ez a suliban jött ki rajtam. Az ofő, a pedasszisztens próbálta rávenni anyukámékat, hogy hadd maradjak. Anya semkire nem hallgatott, és félek, hogy nem fogom a gimiben bírni ép idegekkel, főleg, hogy vidéki vagyok.. Segítsetek, hogy vegyem rá a szüleimet, hogy maradjak általánosban? Valaki már volt ilyen helyzetben?
2022. júl. 20. 13:24
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, hogy Magyarországon hogy van, de nálunk Romániában vagy 10-szer biztos elmondta az osztályfőnök meg az igazgató is, hogy a saját döntésünk legyen az iskolaválasztás 8. végén, ne a szüleinkké.

Itt meg bólogatnak ahhoz, hogy a szülők egy olyan iskolába akarják kényszeríteni a gyereket, ahova nem akar menni, ráadásul úgy, hogy 8.-ig simán maradhatna a régi iskolájában.


Nektek remélem a szüleitek jelölték ki a munkehelyeteket is, s mindenben helyettetek döntenek... De tényleg, a "Románia lehagyott minket" kommentelőkkel ilyenkor kezdek szimpatizálni...

2022. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 anonim ***** válasza:
23%
18: akkor az nem volt barátság....
2022. júl. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/36 anonim ***** válasza:
19%
# Akkor a emgszöksz vagy megszoksz helyzete, ha egyáltalán igaz a dolog.
2022. júl. 20. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 anonim ***** válasza:
85%
Dehogynem volt barátság, de a barátságot valaminek össze is kell tartania, méghozzá a közös ismerősöknek, közös megéléseknek, sok együtt töltött időnek. Anélkül nem marad meg. Ez körülbelül olyan, mintha a napon kinn hagytak volna poshadni egy szelet húst, és arra ráfognád, hogy soha nem is volt hús. De az volt, de a minősége megtartásához külső feltételek kellenek.
2022. júl. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/36 anonim ***** válasza:
31%

24: ez hülyeség!


Egy igazi barát akkor is barát marad, ha 2000 km-re lakik, és évente 2x találkozunk...

Nehogy már egy gimis kislány ne tudjon akár heti 3x is találkozni a "régi" barátnőjével....

2022. júl. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy mindenki elmeséli, hogy mi történt vele, az nem barátság! "A" ember megélései "B" ember számára nem jelentenek már élményt. A barátság kritériuma az együtt töltött idő és közös átélések. És attól még neked nem lesz igazad, ha annyit bírsz érvelni, hogy "Ez hülyeség!"
2022. júl. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
10%
26: te a hét minden napján folyamatosan együtt vagy a barátaiddal...?
2022. júl. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
100%
Az a hosszú élettapasztalatom, hogy azokkal marad fenn barátságnak nevezhető kapcsolat, akikkel intenzív a találkozás. De a felnőttbarátság más, mint a gyerek, a felnőtt elbír bizonyos távolságtartást, ha van sok közös pont, egy gyerekbarátság viszont nem. A hétköznapi együttlétek kellenek, hogy együtt menjenek le a büfébe, vagy utánavigye a tornateremben hagyott tornazsákját, vagy felhívja, ha nem ment iskolába, vagy együtt sétáljanak haza vagy együtt szidják a töritanárt. Elég, ha csak a gyakorin olvasgatod a panaszokat, hogy hány barátság szakadt meg az életkörülmények szétválása miatt. Ha szerinted azok nem is voltak igazi barátságok, akkor igazi barátság nem is létezik. Létezik, csak ápolás híján elmúlik, mint egy kiszáradt, egykor szép virág.
2022. júl. 20. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne mehetne oda, ahova a barátnője? Lehet az is egy erős suli. Kérdező! Mi lenne a másik iskola? Barátnőd milyen osztályba megy?
2022. júl. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 A kérdező kommentje:
A Tóparti a megy. Én is oda szerettem volna menni, miután anyáék kijelentették, hogy nem maradhatok az általánosban.
2022. júl. 20. 21:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!