Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy tudnám megakadályozni,...

Hogy tudnám megakadályozni, hogy anyám azt terjessze rólam, hogy súlyos beteg vagyok? Plusz úgy is beszéljen, viselkedjen velem?

Figyelt kérdés

Kezd ettől az egésztől tényleg betegségtudatom lenni. Nagyon rossz, hogy mások is betegként tekintenek rám miatta.

Pár éve valóban komoly betegségen estem át, műtétekkel. De már évek óta kontrollra sem kell mennem, meggyógyultam. Azóta csinálja ezt. És nem érti meg, hogy semmi bajom.


2022. júl. 25. 21:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
30%
Kiabálj vele, akkor majd meg fogja érteni.
2022. júl. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Teljesen elmebeteg. Nem érti meg.
2022. júl. 25. 21:27
 3/18 anonim ***** válasza:
57%
Fordulj szakemberhez. Anyukádnál gyanús, hogy ez állhat fenn. Lehet, hogy a korábbi betegségedet is ő okozta: [link]
2022. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
27%
Akkor add be elmegyógyintézetbe.
2022. júl. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
85%
Hm, hát ez nehéz eset. Azt tudnám tanácsolni, hogy akiknek azt mondja hogy súlyos beteg vagy, mondd meg nekik hogy ezen már túl vagy, már nincs semmi bajod. Ülj le, és beszéld meg anyukáddal rendesen ezt a dolgot. Veszekedés nélkül.
2022. júl. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
74%
Hát akkor akinek terjeszti mondd meg h nem igaz.
2022. júl. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
28%
Te is terjessz valamit róla :)
2022. júl. 26. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
89%

Nézzétek meg közösen a Gypsy Rose bosszúja című életrajzi művet.

Ott például az anyuka volt beteg, és a pozitív megerősítés miatt művelt borzalmakat a lányával, aki végül az anya halálát előmozdítva szabadult fel.

(eszedbe se jusson megöletni azért!) Beszélgetés indítónak azért nem rossz :)

2022. júl. 26. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Ismerem Gypsy Rose történetét. Rettenetes és tejesen megértem őt azzal együtt, hogy elítélem a gyilkosságot. Szerintem ennek ellenére nem kellett volna börtönbe zárni.

De anyámmal felesleges ilyesmit nézetni meg beszélni is. Nem veszi észre magát. Ő mindent tökéletesen csinál.

Valóban beteg és valóban megpróbálja fenntattani azt az allapotot, hogy kiszolgátatott legyek neki és ő fontos legyen. De azért annyira nem súlyos, hogy megbetegítsen. Egyébkent sem nekem kell orvoshoz fordulni ezzel hanem neki kéne. Én semmit nem tudok tenni ha ő nem kér segítséget. Elmegyógyintezet meg már nem nagyon van. Bezárták és amúgy sem lehet oda valakit csak úgy bezártani. Ezek elég gyerekes válaszok.

De az jó ötlet, hogy elkezdek én is terjeszteni róla valamit. Csak azt nem tudom mit. Az hogy bolond nekem is ciki. :(

2022. júl. 26. 11:22
 10/18 anonim ***** válasza:
90%

Nem mondanám, hogy bolond, hanem beteg. És attól, hogy elkezdesz róla te is terjeszteni dolgokat, nem leszel jobb helyzetben, csak max téged is "bolondnak néznek".

Nem szükséges feltétlenül elmegyógyintézetbe zárni, nagyon jól lehet kezelni ezeket a dolgokat.

Valószínűleg a betegséged alatt érték őt a pozitív visszajelzések, hogy milyen odaadó, jó anya ő, és ez az érzés hiányzik neki.

2022. júl. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!