Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Írjak apukámnak? És ha igen...

Írjak apukámnak? És ha igen mit kellene írnom?

Figyelt kérdés

2 éves voltam amikor utoljára "találkoztam" vele (azaz 14 éve), azóta nem keresett. Megtaláltam a Facebookját és tudnék írni neki, de nem tudom, hogy mit írjak neki vagy egyáltalán írjak-e.

Régen sok rossz dolgot tett mielőtt megszülettem volna (anyukám mesélt), de úgy gondolom azóta talán változott és szívesen adnék neki egy esélyt. Az a bibi,hogy neki azóta már van egy új családja és nemtudom, hogy egyáltalán jó lenne-e így írni neki. Lehet csak bekavarnék az új életébe. Írjak apukámnak? És ha igen mit kellene írnom?



2022. júl. 27. 22:15
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Hűha, most nagyon kétes érzéseim vannak. Köszönöm mindenkinek aki írt, annak is aki szerint nem kéne irnom és akik szerint megér egy próbát. Eddig úgy vagyok vele, hogy ha nem is örökre, de egy ideig inkább hagyom ezt a témát és nem keresem fel. Végülis eddig is tudtam nélküle élni, akkor utána is menni fog. Azért gondoltam, hogy esetleg írok neki, mert akkor nem lenne a fejembem folyamatosan az, hogy "de mi lett volna ha" meg azért jó lenne megtapasztalni, hogy milyen ha van egy apa is az életemben legalább egy kis ideig.
2022. júl. 28. 00:15
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha bűnöző, akkor arra fog használni téged, hogy pénzt kérjen tőled.
2022. júl. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Bűnöző volt, de az már réges régen történt, valamint annyi eszem lenne, hogyha esetleg le akarna húzni, akkor azonnal megszakítanék vele minden kapcsolatot.
2022. júl. 28. 00:38
 14/20 anonim ***** válasza:
72%
Nem szakítanál, mert megsajnálnád! Kiváló manipulátorok! Neked meg kell az apafigura.
2022. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
45%

Én 100%, hogy írnék neki.


Csak ne legyenek hatalmas elvárásaid.

Nem plüss mackóval fog érkezni tizenévre elegendő öleléssel.

De ez nem baj, csak légy türelmes. Szépen, lassan megismeritek egymást.


Ebből kizárólag profitálhatsz. Ha jónak tűnik, akkor ki tudja, lehet, hogy lesz egy új rokonod. Ha meg nem, na majd akkor szépen lezárod és élsz tovább ahogy eddig.


Az, hogy nem keresett eddig, nem jelent semmit. Talán ő is ugyanúgy van vele, mint te. Már sokszor meg akart keresni, de nem mert, vagy szégyellte magát, vagy csak nem akarta megzavarni az életedet stb.

Szerintem ezért is kellene írnod - segítsd át ezen az első kapcsolatfelvételen.


Sok bátorságot kívánok neked.

2022. júl. 28. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
89%
Dehogy csak profitálhat, egy traumatizáló csalódással is gazdagodhat! Egy idegen jön vele szembe, akinek ő eddig nem hiányzott, és ezután se fog, mert megvan a saját családja.
2022. júl. 28. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
56%
Egyszer már írtál ki kérdést róla, és akkor is megmondtuk, hogy hagyd békén, mert apád nem kíváncsi rád.
2022. júl. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

10:43


Szerintem összekeversz valakivel, mert ez volt az első kérdésem az oldalon.

2022. júl. 28. 11:55
 19/20 kovpet ***** válasza:
75%

Az emberek nem nagyon változnak. De ha mégis, akkor szinte mindig rossz irányban. Ha annyira akarta volna, hogy az élete része legyél, akkor tartotta volna veled a kapcsolatot, ezt nem lehetett volna megakadályozni.


És hogy mennyire nem lehetett volna megakadályozni? Tessék egy részlet a büntetőtörvénykönyvből:


Kiskorúval való kapcsolattartás akadályozása

210. § (1) Aki a hatósági határozat alapján nála elhelyezett kiskorú és a kiskorúval kapcsolattartásra jogosult személy közötti kapcsolat kialakítását vagy fenntartását a kapcsolattartás kikényszerítése érdekében alkalmazott bírság kiszabását követően is önhibájából akadályozza, vétség miatt egy évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2022. júl. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem probalkozzal mindenkeppen, mert igy tenyleg mindig az zakatol a fejedbe, h mit tegyel.

Szerintem pozitiv valaszt fogsz tole kapni, orulni fog neked.

Sok sikert, irj batran egy uzenetet neki.

2022. júl. 29. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!