Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Néha olyan bunkó tudok lenni...

Néha olyan bunkó tudok lenni anyukámmal, mit tegyek, hogy ne rajta vezessem le a boldogtalan magánéletemet?

Figyelt kérdés

Mostanában feszültnek érzem magam és nem tudok mit kezdeni az érzéssel. Sokszor anyunak szólok vissza úgy, ahogy nem kellene, akkor meg még rosszabbul érzem magam, mert lelkiismeretfurdalásom van.

Az előbb is összezörrentünk, segítenie kellett volna készülődésnél egy dologban (mennem kell dolgozni), viszont ő mondta, hogy szintén megy el valahova. Kérdeztem visszaér-e, mielőtt elmegyek, vagy nem tudna-e kicsit várni, erre emelt hangom mondta, hogy nem, mondtam, hogy jó, akkor menjél, kérdezte, hogy de mit kell segíteni, mondtam, hogy semmit akkor, erre elkezdte mondani, hogy nem körülöttem forog am mindenki, erre felcsattantam, hogy oké húzzál el, mondtam, hogy nem érdekel....

Ablak nyitva, lehet még az utcán is hallotta valaki.

Szóval ilyesmikre kell gondolni. Egyszerűen nincs hozzá elég türelmem, mindent elfelejt, amit mondok, értetlenkedik, háromszor visszakérdez. És mivel alapból feszült vagyok, sokszor bunkón szólok vissza.

Annyira bánt, de nem tudom, hogy változtassak...


2022. júl. 28. 16:42
1 2 3 4
 1/34 anonim válasza:
65%
Menj el pszichológushoz. Vagy kezdj el randizgatni, hidd el, ha nem is az álom párod, 1-1 randi sokat dob a közérzeteden, és nem vagy magányos, mert várod a következő randid hogy hátha a te embered fog veled szemben ülni. Vagy elmehetsz edzeni, akár valami küzdősport ha úgy jobban levezeted a feszkót, vagy valami művészeti hobbi, kiírod az érzelmeid, vagy megrajzolod vagy ilyesmi. Akár barátokkal is lehet programot csinálni, ha van olyan bizalmasod neki mesélhetsz a problémáidról, hátha van tanácsa, vagy csak megnyugtat. Nekem ilyesmik működtek mikor frusztrált voltam.☺️ 29/N
2022. júl. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
68%
"segítenie kellett volna készülődésnél egy dologban (mennem kell dolgozni)" - nem tudom, milyen munkát végzel, ezért áruld el kérlek: mi az a kétemberes meló, amiben pótolhatatlan volt az ő segítsége, hogy munkába tudj menni?
2022. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 A kérdező kommentje:
2# ehhez semmi közöd, nem tartozik a kérdéshez.
2022. júl. 28. 17:06
 4/34 anonim ***** válasza:
69%

#3 A kérdés megválaszolásához viszont nagyon is tartozik, mivel valószínűleg te vagy az - főleg az arroganciád alapján -, aki őt egy szolgának tartja, csak ugráltatod őt, csak elvárásaid vannak felé és hisztis kölyökként viselkedsz, amikor ő nem hajlandó tovább a felnőtt gyerekét kiszolgálni, mint egy óvodást. Sok hozzád hasonlót láttam már, ezért mondom ezt. Meg azért, mert én felnőtt nőként soha nem kényszerültem arra, hogy anyám elémbassza a tiszta zoknit, becsomagolt ebédet, vagy bármi mást, amit a hozzád hasonló, óvodás szinten ragadt életképtelen egyedek viszont el szoktak várni az anyjuktól még 40-50 évesen is.


Szóval: miben kellett volna segítenie, hogy te, felnőtt ember, el tudj indulni dolgozni?

2022. júl. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
47%
Azt már meg sem kérdezem, hogy miért laksz még anyáddal...
2022. júl. 28. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Gondolj, amit akarsz. Jó nagy arcod van.
2022. júl. 28. 17:21
 7/34 anonim ***** válasza:
47%
Mondjuk pedig ha külön élnél akkor pl ilyen gond sem lenne...
2022. júl. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 A kérdező kommentje:

1# mondtam neki a pszichológust, azt meg hülyeségnek tartja, szerinte pénzkidobás. Sajnos a problémámat nem tudom megbeszélni vele, barátnőimmel pedig hiába rágtuk át, nem segített.:(

Szerintem is pszichológus kellene, de nem fűzök hozzá nagy reményeket.

2022. júl. 28. 17:23
 9/34 anonim ***** válasza:
58%
#6 Ezzel kábé igazoltál is mindent, amit írtam. A válaszom akkor a kérdésedre az, hogy nőj fel, oldd meg a munka előtti feladataidat egyedül és kurvára legyél hálás anyukádnak, hogy még nála lakhatsz és nem baszott ki a lakásból.
2022. júl. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim válasza:
99%

De ha dolgozol miért nem fizeted magadnak a pszichológust? Vagy nem értem miért gond ha ő nem ért egyet a pszichológus dologgal. Egyedül is elmehetsz nyugodtan.

(Egyes voltam)

2022. júl. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!