Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti mit csinálnátok...

Anyukák, ti mit csinálnátok ha nem értenétek egyet a lányotok gyereknevelési módszereivel?

Figyelt kérdés
Az unokám másfél éves, de a lányom szerintem egyáltalán nem vigyáz rá eléggé. Tegnap is meghívtak magukhoz grillpartira, de az egész olyan teljesen kaotikus volt. Például odamentünk 11re és a vejem még aludt, mert elvileg éjszaka riasztották a munkája miatt és reggel fél hétre ért haza. Mert hogy csak ügyeletben volt, és nem teljesen szabadságon. Mi kint a kertben akkor nekiálltunk csinálni amit kellett, zöldséget vágni, húst fűszerezni, ilyesmi. Az unokám leöntötte a bodyját almalével, a lányom odament, megtörölgette, mondta hogy 2 perc alatt megszárad, emiatt nem ad rá újat. 12 fele a vejem is lejött a kertbe, köszönt, elnézést kért, ilyesmi. A kislány már nyűgös volt úgyhogy a lányom megkérte a vejemet hogy nézze meg tisztába kell-e tenni, ha igen tegye, meg ilyesmik, mivel hogy ő most a főzésre koncentrál. Olyan 10 perc múlva meg is jelentek, a vejem tisztába tette, átöltöztette meg ilyenek az unokámat. Erre a lányom viccesen megjegyezte a férjének hogy direkt kikészített egy csinosabb ruhát neki, mármint a kislánynak, de nem baj, családban vagyunk. Kihozta a vejem az etető széket, beletette a gyereket, adott neki egy ilyen kis játékot amit szeret, és ment segíteni az apósának sütögetni. A játék egy darabja leesett, a lányom lemosta a kerticsap alatt, megtörölte a pólójába és simán visszaadta a gyereknek, amit utána az unokám a szájába is vett. És ez csak egy sütögetés volt, nagyon sok ilyen van még.

2022. júl. 29. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
89%
Jaj de unatkozik valaki.
2022. júl. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
98%

Szerintem is simán lehetséges.

Az én anyám is azt hiszi, mindent ő tud jobban, és ezek a mai anyák milyenek.

Nincs mindenkinek szerencséje ezen a téren. A kérdező lányának sem.

2022. júl. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
91%

😂😂🤦‍♀️Aha aha, apukának kellett tisztába tenni.. Te jó ég, micsoda elvetemült szülőpáros..


Én amúgy nem hinnén, hogy ezt egy nagymama írta, azt már előbb elhiszem, hogy szokásos provokatív poszt a semmin.

2022. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%
Ez olyan kapufa mint a ház. Azt hittem valami borzasztó dolog történt. Ha mindent elmosol nem fog rendes immunrendszer kialakulni. Ha egy gyereken minden alkalommal cserélnénk a ruhát ahogy piszkos lesz nem állna másból egy nap mint hogy öltözteted és mosod a ruháit. És képzeld én is cseréltem kakás pelenkát mert a páromnak más dolga akadt 35 éves férfi létemre. Ez egy normál nap volt amit írtál. Nem a lányod, a te elveiddel vannak gondok!
2022. júl. 29. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
96%

Apukám mesélte, hogy mikor nagymamámékra hagytak egy hétre nyáron, nem voltam hajlandó megfürödni náluk. Úgy kaptak vissza piszkosan.

Na, én meg úgy emlékszem, sőt fotók is vannak róla, hogy állandóan vízben áztam nagyiéknál, kádban, lavórban, pancsolóban.

Kinek van igaza :)

2022. júl. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos tényleg vannak ilyen emberek. Apósom pl. A saját gyerekeit úgy "nevelte", csoda, hogy életben maradtak, ő maga fittyet hány mindenre, ami kicsit is egészséges, vagy ésszerű lenne, de a gyerekeim nevelésében a szálkát is meglátja kb.

Kezeltesd magad kérdező, ha ez komoly kérdés. Vagy ha nem akarod, hogy a lányod megutáljon, akkor lakat a szádra.

2022. júl. 29. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
100%
Amíg nem okoz semmilyen kárt a nevelésével másnak, addig úgy neveli, ahogy akarja. Értsd: ha a gyerek nem szemtelen,bunkó, nem lop,csal,hazudik, nem üt meg másokat, akár vadidegent is, vagy nem ordít, mint akit ölnek, addig miért zavar? Ennyitől, hogy lemosta a csap alatt a játékot, nem lesz baja a kicsinek. Öntötte volna inkább le fertőtlenítővel?
2022. júl. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
96%
Te nem vagy normális
2022. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
18%
Ebben egy dolog zavaró a számomra, hogy az almaleves cuccot a gyereken hagyta. Darázscsali az a szag, megmarhatták volna a gyereket. A többivel semmi probléma.
2022. júl. 29. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
96%
És az miért baj,ha a főzésig az apja teszi tisztába? Inkább örülni kéne,ha egy családban az apa hajlandó ezt megtenni ahelyett,hogy kispadra ültetjük. Tényleg felháborító,hogy ő is részt merészel venni a gyerek életében és segít....édes Istenem...
2022. júl. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!