Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti mit csinálnátok...

Anyukák, ti mit csinálnátok ha nem értenétek egyet a lányotok gyereknevelési módszereivel?

Figyelt kérdés
Az unokám másfél éves, de a lányom szerintem egyáltalán nem vigyáz rá eléggé. Tegnap is meghívtak magukhoz grillpartira, de az egész olyan teljesen kaotikus volt. Például odamentünk 11re és a vejem még aludt, mert elvileg éjszaka riasztották a munkája miatt és reggel fél hétre ért haza. Mert hogy csak ügyeletben volt, és nem teljesen szabadságon. Mi kint a kertben akkor nekiálltunk csinálni amit kellett, zöldséget vágni, húst fűszerezni, ilyesmi. Az unokám leöntötte a bodyját almalével, a lányom odament, megtörölgette, mondta hogy 2 perc alatt megszárad, emiatt nem ad rá újat. 12 fele a vejem is lejött a kertbe, köszönt, elnézést kért, ilyesmi. A kislány már nyűgös volt úgyhogy a lányom megkérte a vejemet hogy nézze meg tisztába kell-e tenni, ha igen tegye, meg ilyesmik, mivel hogy ő most a főzésre koncentrál. Olyan 10 perc múlva meg is jelentek, a vejem tisztába tette, átöltöztette meg ilyenek az unokámat. Erre a lányom viccesen megjegyezte a férjének hogy direkt kikészített egy csinosabb ruhát neki, mármint a kislánynak, de nem baj, családban vagyunk. Kihozta a vejem az etető széket, beletette a gyereket, adott neki egy ilyen kis játékot amit szeret, és ment segíteni az apósának sütögetni. A játék egy darabja leesett, a lányom lemosta a kerticsap alatt, megtörölte a pólójába és simán visszaadta a gyereknek, amit utána az unokám a szájába is vett. És ez csak egy sütögetés volt, nagyon sok ilyen van még.

2022. júl. 29. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
80%
Igen.
2022. júl. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
97%
Nem kéne beleavatkozni...
2022. júl. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki úgy neveli a saját gyerekét, ahogy akarja. Amit te megtehetsz, hogy - mint nagymama - lefekteted a saját szabályaidat a gyereknek: Mamánál tilos ez, tilos az, tilos emez, tilos amaz. Mamánál kötelező ez, az, amaz.


De ha sok ilyen szabály van, akkor garantáltan számíts rá, hogy a gyerek nem fog szeretni. Ahogy arra is 100%-os biztonsággal számíts, hogy ahogy hazaér, el fogja panaszkodni otthon.

2022. júl. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 anonim ***** válasza:
100%
1.5 hónaposnál még érthető lenne a szappanos aggodalmad, de egy 1.5 évesnek már van immunrendszere, amit egyébként edzeni is kell, és eleve mindent összefogdos, utána a szeméhez, arcához nyúl. Miért pont a leesett játékot kéne mosogatni...
2022. júl. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 anonim ***** válasza:
97%

Az meg teljesen normális, hogyha valaki bulizik vagy dolgozik éjjel, akkor NEM tud - hogy egy mondást idézzek - legény lenni nappal.(és ebből a szempontból csak a társadalmi megítélés más, a munkát meg lehet érteni, de ha valakinek csak buliból áll az élet, azt az emberek zöme nem nézi jószemmel, erre vannak a léha, a kicsapongó meg a hasonló jelzők...) De persze senkinek semmi köze hozzá.


Nekünk meg - hiába kéred ki a véleményünket - végképp semmi közünk hozzá.

2022. júl. 29. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
100%

"Meg hogy ő most az ebéddel és a főzéssel foglalkozik ezért szépen menjen és tegye tisztába az apja, stb."

Atyavilág, hát mi van, az apja talán nem tudja tisztába tenni? Letörik a keze vagy mi?

Nem a XIX. században élünk, nem csupán a nő dolga, hogy elássa a gyereket.

Ha nem csak trollkodsz, akkor vegyél vissza kicsit és hagyd a szülőket nevelni a gyereküket.

2022. júl. 29. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
97%

Melyik itt a gond? Tisztába tette az apja a gyereket? Úristen!

Pfff

2022. júl. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
100%

Na anyukám ilyen, össze is vesztem vele és ő meg az öcsém is állítják én vagyok aki folyton magyarázza mit csinál a gyerekkel. Csak azt nem veszi figyelembe,hogy mindennek van ok okozata, jelen esetben azért magyarázom hogyan nevelek mert mindig van véleményük arról mit csinálok. Terhesen aggódtam mi lesz,mirr ők ne gondolj rá mert elvetélsz,aztán egyél többet. Később szülés után nincs elég tejed,túl sok a tejed,ne így tartsd, ne ezt csináld. Ha meg megmagyaraztam miért csinálom akkor még én lettem az okoska. Most is felrobbantam,mert nyár alatt,jaj ne így emeld fel,miért nem viszed ki a kertbe,miért viszed ki a kertbe,miért ezt adod neki enni,miért kell csöndben lenni ha alszik,úristen felborulsz( gyereküléses utánfutóval vittem a balcsira) végig hallgatni kellet azt hogy jaaaaj mi lesz,miért így viszed a vízbe,miért így öltözteted. Lejött a párom, nála viszont ugyanezekre nagy mosoly és minta nagyi lett🤬🤬🤬🤬 amikor ezen kifakadtam még én lettem a szemét,hiába mondtam hogy az fáj velem nem tud normális lenni,mintha át sem menne hisz ő az én anyám ergo ő mindent jobban tud.


A te sztoridban sincs semmi durva,de máris a bolhából csinálsz elefántot. Én ott tartok,hogy lassan nem állok szóba anyámmal,ne juss te is erre a karót nyeltséged miatt.

2022. júl. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
100%
Semmi probléma a lányodékkal, nálad van a bibi. Kicsit próbálj meg lazább lenni, nem kell olyan véresen komolyan venni a dolgokat.
2022. júl. 29. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 anonim ***** válasza:
96%

Kérdező: szerintem ilyenekben ne keress kivetnivalót, mert anyósként sem fognak szeretni, úgy fogják érezni (a kérdésben leírtak alapján jogosan), hogy kukacoskodsz. Ott keresel problémát, ahol nincs.

Egyébként attól (is) van ennyi gyenge immunrendszerű gyerek, mert egyre többen steril környezetben élnek (pár éve olvastam, hogy Amerikában feltalálták a kosz-tablettát, hogy találkozzon valamivel az immunrendszer a fejlődés érdekében), a vízzel lemosott játék-alkatrésztől semiféle baja sem lesz a gyereknek.

2022. júl. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!