Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti mit csinálnátok...

Anyukák, ti mit csinálnátok ha nem értenétek egyet a lányotok gyereknevelési módszereivel?

Figyelt kérdés
Az unokám másfél éves, de a lányom szerintem egyáltalán nem vigyáz rá eléggé. Tegnap is meghívtak magukhoz grillpartira, de az egész olyan teljesen kaotikus volt. Például odamentünk 11re és a vejem még aludt, mert elvileg éjszaka riasztották a munkája miatt és reggel fél hétre ért haza. Mert hogy csak ügyeletben volt, és nem teljesen szabadságon. Mi kint a kertben akkor nekiálltunk csinálni amit kellett, zöldséget vágni, húst fűszerezni, ilyesmi. Az unokám leöntötte a bodyját almalével, a lányom odament, megtörölgette, mondta hogy 2 perc alatt megszárad, emiatt nem ad rá újat. 12 fele a vejem is lejött a kertbe, köszönt, elnézést kért, ilyesmi. A kislány már nyűgös volt úgyhogy a lányom megkérte a vejemet hogy nézze meg tisztába kell-e tenni, ha igen tegye, meg ilyesmik, mivel hogy ő most a főzésre koncentrál. Olyan 10 perc múlva meg is jelentek, a vejem tisztába tette, átöltöztette meg ilyenek az unokámat. Erre a lányom viccesen megjegyezte a férjének hogy direkt kikészített egy csinosabb ruhát neki, mármint a kislánynak, de nem baj, családban vagyunk. Kihozta a vejem az etető széket, beletette a gyereket, adott neki egy ilyen kis játékot amit szeret, és ment segíteni az apósának sütögetni. A játék egy darabja leesett, a lányom lemosta a kerticsap alatt, megtörölte a pólójába és simán visszaadta a gyereknek, amit utána az unokám a szájába is vett. És ez csak egy sütögetés volt, nagyon sok ilyen van még.

2022. júl. 29. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
100%
#50, a nagymama természetesen ott volt, és szúrós tekintettel, fancsali pofával bámulta azt, hogy a lánya mekkora egy szaranya, mert bezzeg annak idején őőőőőő..
2022. júl. 30. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem a kiakadàst

Mikor nem olvastam végig azt hittem orditott a gyerekkel vagy ràcsapott vagy bàrmi..


De ez semmi!! Nem kell para maminak lenni.

2022. júl. 30. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
100%

Először én is azt hittem, hogy a gyerek minimum beleesett a meszesgödörbe, vagy hozzányúlt a forró grillrácshoz. Nem adott neki enni, órákig hagyta bömbölni.

Na de ilyen apróságokon kiakadni..?

2022. júl. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
100%

Úr isten olyan vagy, mint anyósom....

Mi már ott tartunk, hogy csak sátoros ünnepeken látogatjuk, mert besokalltunk tőle.

2022. júl. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
100%

Akik azt hiszik hogy ez csak kamu lehet: nagyon szerencsések vagytok hogy nem találkoztatok még ilyen szarrágó emberekkel mint a kérdező. Én emberekkel dolgozom és tanusithatom hogy sajnos nagyon sok ilyen van.


Kérdező:


- apukanak ugyanolyan kötelessége tisztába tenni a gyereket mint anyukának. Nincs ebben semmi. Az meg hogy éjszakai munka után aludt szintén természetes.


- az almaleves ruhatol szintén semmi baja, mivel még akkor az éves hátra volt gondolom egy óra múlva le is ette. Tényleg felesleges lett volna ezért cserélni.


- a játékot én is szappanos vízzel mostam volna meg, de hacsak nem a macskaalomba esett bele nem lesz semmi baja valószínűleg.

2022. júl. 30. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező te nagyon beteg vagy. Semmi közöd hozzá hogy neveli a lányod a gyerekét. Azt hittem hogy valami durva dolgot fogsz írni, de ezekben semmi sincs. Az én férjem is simán kicseréli a pelenkát az 1 éves kislányomon, sőt tovább megyek. Heti háromszor vigyáz rá 3 órát délután míg én edzeni megyek ( 3 hete járok el ). Imád a lányával lenni és nem esik nehezére gondoskodni róla. És nem steril szobában nevelem a kislányom pedig aztán én tényleg para mama vagyok. Abból is látszik hogy most először járok el valahová.

Szerintem fogd vissza magad, ha szeretnéd látni az unokád. Ha meg nem tetszik akkor nem kell őket zaklatni.

2022. júl. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
67%

"Átöltöztette meg ilyenek.. "

Mar ebbol lejön, hogy ordas kamu.


De ha nem, akkor a legnagyobb tisztelettel mondom, hogy ge*i butanak, és rosszindulatunak tetszik lenni.

2022. júl. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
100%
Irigylem a lányokat hogy az első gyerekkel már ilyen laza tud lenni.Sem a gyerek dolgait sem a vendégséget nem lihegi túl! Az elsővel megigcsinaltam a hófehér vasalt pelenkát a gyerek feje alá (1,5evesen is a babakocsiban), zoknik,ruhák mind vasalva,ha foltos,almaleves lett cseréltem.Egeszen a kisteso születéséig...na ott már nem volt időm energiám a feleseleges dolgokra :) a születésüktől fogva furdette,pelenkazta őket,éjjel (tapszeresek) etetett. Én azt nem szeretem ha rongyosak.Akkor azt levetetem velük,de ha maszatosak lesznek a nap folyamán és igazából mindegy mi van rajtuk akkor hagyom. Nem hobbim a mosás,hogy egynap 5* oltoztessek.
2022. aug. 1. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
100%

Elolvastam, nem értem a problémát. Az hogy ok nélkül vízzel mos meg valamit, amit egyáltalán nem kéne megmosni?

Vagy, hogy feleslegesen cserél ruhát a vejed? Nem értem a gondot. Mi a baj?

2022. aug. 5. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
64%

Jajjj. Írásodból pontosan tudom, hogy milyen ember lehetsz. Megmondom, hogy te mit gondolsz!!!!

1, Nem érdekel, hogy ki meddig dolgozik napközben nem alszunk

2, Miert nem a lanyom tette tisztába? Hat milyen haziasszonnyt neveltem?

3, Jajj az egesz vendegvaras olyan osszeszedetlen volt ( nem összeszedetlen hanem laza)


Kb ilyenek jutottak eszembe.

Ősszegzés: Te egy nagyon merev, karót nyelt, irodalombu…zi, pókhálós pi..náju hölgy lehetsz. :D

2023. febr. 2. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!