Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyukák, ti mit csinálnátok...

Anyukák, ti mit csinálnátok ha nem értenétek egyet a lányotok gyereknevelési módszereivel?

Figyelt kérdés
Az unokám másfél éves, de a lányom szerintem egyáltalán nem vigyáz rá eléggé. Tegnap is meghívtak magukhoz grillpartira, de az egész olyan teljesen kaotikus volt. Például odamentünk 11re és a vejem még aludt, mert elvileg éjszaka riasztották a munkája miatt és reggel fél hétre ért haza. Mert hogy csak ügyeletben volt, és nem teljesen szabadságon. Mi kint a kertben akkor nekiálltunk csinálni amit kellett, zöldséget vágni, húst fűszerezni, ilyesmi. Az unokám leöntötte a bodyját almalével, a lányom odament, megtörölgette, mondta hogy 2 perc alatt megszárad, emiatt nem ad rá újat. 12 fele a vejem is lejött a kertbe, köszönt, elnézést kért, ilyesmi. A kislány már nyűgös volt úgyhogy a lányom megkérte a vejemet hogy nézze meg tisztába kell-e tenni, ha igen tegye, meg ilyesmik, mivel hogy ő most a főzésre koncentrál. Olyan 10 perc múlva meg is jelentek, a vejem tisztába tette, átöltöztette meg ilyenek az unokámat. Erre a lányom viccesen megjegyezte a férjének hogy direkt kikészített egy csinosabb ruhát neki, mármint a kislánynak, de nem baj, családban vagyunk. Kihozta a vejem az etető széket, beletette a gyereket, adott neki egy ilyen kis játékot amit szeret, és ment segíteni az apósának sütögetni. A játék egy darabja leesett, a lányom lemosta a kerticsap alatt, megtörölte a pólójába és simán visszaadta a gyereknek, amit utána az unokám a szájába is vett. És ez csak egy sütögetés volt, nagyon sok ilyen van még.

2022. júl. 29. 14:30
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
100%

Hát én minimum szappannal megmostam volna a játékot


Tényleg??? Miért is nem csináltad? Ja, mert csak a segged mereszetted, míg a vejed kipihente az éjszakai melót, a lányod meg körbeugrálta a vendégeket. Neked annyi nem jutott eszedbe, hogy az unokáddal legyél.

2022. júl. 29. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
80%
Ez a kérdés provokáció :)
2022. júl. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 anonim ***** válasza:
100%
Én sem találom a problémát
2022. júl. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
100%
Pffú, az én anyós azon volt kiakadva, hogy a férjem maradt otthon a gyerekkel táppénzen, ha valamelyik beteg volt😆 Mindig elejtett rá valami megjegyzést, meg miért nem vittük hozzá inkább...
2022. júl. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
100%
Infarktust is kapnál ha látnád mit jelent,ha egy anya igazán carik a gyerekére. Ismerek ilyet,nyugi. Koszban,retekben,putriban élnek. Esznek mikor van. Nem kapnak érzelmeket,nincs fizikai,lelki jólét.
2022. júl. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
96%

Ugyan már! Nálam fertőtlenítősebb, féltőbb anyuka nem sok van, de én sem látok semmi veszélyeset abban, amit leírtál.

Nekem a homokózóba vizet hordtak és belefeküdtek, aztán ez rájuk száradt és úgy néztek ki, mint az agyagkatonák. A szájukba is jutott. Makkegészséges kamaszok.

Az almalés sztori meg csak a te görcsösségedről szól. Olyan vagy mint anyósom, a bugyiját is kivasalja, mert a ruha fontos, de a haja okádék zsíros.

Az meg, hogy apa teszi tisztába a babát, a XXI. században teljesen okés.

Szerintem te nem is az anyja vagy, hanem az anyósa, ezért akadhattál ki erre.

2022. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
88%

Inkább ne csinálj semmit. Én sem értek egyet a saját anyám módszereivel, függetlenül attól, hogy milyen emberré nevelt.


Megvolt a lehetőséged, hogy anya legyél, akadj le más gyerekéről de rohadt gyorsan, különben a családon kívül találod magad.

2022. júl. 30. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
91%
A lányod helyében minimalizálnám a kapcsolatot. Csoda, hogy eddig nem tette meg, mert gondolom szokásod mindenkor és mindenbe beleszólni.
2022. júl. 30. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
100%

18-as, 20-as, mostohaanyám pontosan ilyen, mint a kérdező.


Mindenen csak problémázik, meg minden szr, amit csinálunk, ő a tökéletes, de soha egy szalmaszálat nem tenne keresztbe hogy segítsen, csak kívülról mondja az állatságait.


Öcsém kicsi volt, 8 éves, és a 32 fokban nem engedte medencézni, mert "megfázik".

Bmeg, a 4 éves unokahúgunk lazán pacsált benne, mert az ő édesanyja nem egy korlátolt idi.ta.

2022. júl. 30. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hol voltál közben te? Szerintem egy normális nagyi addig, amíg a lány éppen gőz, az unokával van. Nem a lánynak kellene ugrani, hogy megtörölje, pelenkát is tudsz cserélni, a játékot is felvehetted volna...
2022. júl. 30. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!