Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülőként hogyan reagálnátok,...

Szülőként hogyan reagálnátok, ha a gyereketek 18 éves kora után megváltoztatná a keresztnevét?

Figyelt kérdés
2022. aug. 2. 15:12
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
97%
Thomasra garantáltan nem változtathatod meg amíg magyar állampolgár vagy.
2022. aug. 2. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
62%
Napi kamu pipa
2022. aug. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem tetszik neki a neve, hát a joga megvan hozzá hogy változtasson.
2022. aug. 2. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
93%
Ő dolga. Ismerek olyat, aki második keresztnévnek jegyeztetett be olyat, ami nagyon tetszett neki, van, aki úgy hívja, a családja persze nem. Olyan barátom is volt, aki bizonyos körökben a másik keresztnevén szólíttatta magát, olykor online anonimitás miatt, olykor, mert megtetszett neki időszakonként. (Mondjuk ezért nem értem, minek a gyereknek két keresztnevet adni, ha a szülők és gyerek+tinikorban úgyis csak az egyiket használja mindenki.)
2022. aug. 2. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

En egyszeruen a angol megfelelojet hasznalom szoban.

Persze hivatalos helyen a rendeset magyar irasmoddal.

Leven kiejteni sem tudjak a ly miatt 🤣

Jobb igy. Elmondtam miert megertettek.

2022. aug. 2. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
94%

Nekem anyám azt vágta a fejemhez, mikor kamaszként egyszer panaszkodtam, hogy nem tetszik a nevem: “Ha felnôttél majd megváltoztathatod, de aztán többet haza ne gyere!”.


Nem változtattam nevet, viszont nem járok haza.

2022. aug. 3. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
90%

Én is megváltoztattam, mert külföldön élünk, és senki nem tudja kimondani a születési nevemet.



Ezen nem kell megsértődni, ezernyi oka lehet rá, nem minden élet helyzetet, szituációt látsz előre amikor elnevezel egy kisbabát. Sokat változik a világ is 18 év alatt, lehet ami jónak tűnt anno ma már nem az.

2022. aug. 3. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
83%
Nevetséges ám ez a "külföldön élek, nem tudják kimondása a nevem, megvaltoztatom" gondolkodás. Külföldön élek én is, van egy csomó különböző országból jött betelepult ismerősöm, egyik se változtatott nevet. Meg van a hivatalos születési neve, amin bemutatkozás, aztán elmomdja a becenevet, amin lehet szólítani.
2022. aug. 3. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!