Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi tévő legyek? Anyám és...

Mi tévő legyek? Anyám és nevelő apám válnak-

Figyelt kérdés

Amivel igazából semmi baj nem lenne, ha nem nevelő apám tartana el minket, és ez nem is "nyugalmas" elvalás mert olyan nincs is mondjuk. De röviden anyám csalja nevelő apámat és erre ő rájött. Szóval mint mondtam a válással bajom nincs is mert nem igazán kedvelem őt, de félek attól, hogy hogyan fogok élni így, mármint kifog eltartani minket? Az árak is mennek fel és anyámnak munkája sincs. És nem hinném ha én élmennék dolgozni suli mellett az elég lenne főleg, hogy nem sokára érettségizek és inkább arra kéne fokuszálnom.


Gondolkoztam azon, hogy elköltözök apámhoz vagy esetleg mamámhoz, de tudom hogy ez nem megoldás mert van 2 kisebb testvérem akikkel meg nem tudom mi lesz. Mind a ketten más apától vannak.... Meg cserben hagyni anyám... szeretem őt..... hiába hogy hatalmas traumát okozott nekem most már a 3. válással is. De próbálom magamat azzal nyugatni, hogy igazából ezt ő cseszte el hisz ő csalta meg nevelő apám. Igazából reménykedtem, hogy végre ez a kapcsolat tovább tart hiába hogy nem igazán kedvelem a férfit, és végülis eddig vele volt legtovább.... 4 év? 5? Elég toxis kapcsolat volt igaz...


Mennyire lenne gáz 16 évesen elköltözni? Eddig is elszerettem volna mert már idegeimre megy a folyamatos hangzavar. Meg is engedték, hogy amint elvégzem a sulit és lesz saját keresetem mehetek. De az még 3 év.....Mint ahogy említettem elöbb... van hova mennem....


Utólag is sajnálom a szegényes fogalmazást, nyelvtani hibáim, nem az erősségem és perpillanat még mindig a könnyeimben ülök. Csak kiszerettem volna magamból írni gondolataim, és esetleg tanácsot kérni. Mivel általában senkivel se osztom meg a bajaim rajtam kívűl, főleg hogy nagyrészben ignorálom azokat... csak az a baj, hogy ezt nem tudom, hisz ez nagyrészben kihat az életemre. Az se segít, hogy a család mindig gyengeségem volt, mármint az anyám része, amit ő csinálta a válásokkal. De apám felöl semmi baj.


huh kicsit kínos kijelenteni ezt de ez az első alkalom hogy "segítséget" kérek



2022. aug. 6. 22:35
 1/8 anonim válasza:
82%
16 évesen sajnos eléggé tehetetlen vagy ilyen téren, sajnos. Próbálj meg alternatívákat felvázolni magadban és mérlegelj, hogy a te jövődre nézve mi lenne a legpraktikusabb. Sajnos édesanyád nagyon meggondolatlan volt, viszont ezzel nem tudsz mit kezdeni, ezt hagyd rá, egyszer biztosan észre fogja magát venni. Remélem valamennyit tudtam segíteni, kitartást!
2022. aug. 6. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
69%
Nagyon sajnállak de itt anyud a ludas,szerintem költözz,anyukád meg nézzen magába,és keressen munkát,annyiból jobb hogy most több a munkalehetőség,
2022. aug. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
46%
Megakadályozni nem tudod.
2022. aug. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%

"Gondolkoztam azon, hogy elköltözök apámhoz vagy esetleg mamámhoz...."


Ez mondjuk nem egészen így működik. Máshoz akkor költözhetsz, ha anyad engedi. Ha nem, akkor probalkozhatsz a gyamhivatalnal, de nem feltétlenül fogják engedélyezni. Plusz akarná apád vagy a nagyanyad, hogy náluk elj?

2022. aug. 7. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
61%

Ha apud vagy a mamád megengedi, hogy odaköltözz és anyukádnak sincs ellenvetése. Akkor szerintem menj. Az, hogy van két kisebb tesód nem kell, hogy megakadályozzon.

Mehetsz diákmunkára, de ne azért, hogy anyukád helyett megvedd a kaját. Azért, hogy neked legyen vésztartalékod.

2022. aug. 7. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Diákmunka, és ha bemész a gyejó-hoz, elmondod, hogy mi a helyzet, akkor kérelmezhetik a gyerekelhelyezés felülvizsgálatát - vagy apád, mert ő a felnőtt.


Ha anyukádnak nincs bevétele, ti nem maradhattok nála.

2022. aug. 7. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem menj apukádhoz. A kisebb testvéreid miatt ne aggódj, mert ők is mehetnek a saját apjukhoz (ha anyukád nem tudja őket eltartani, úgyis az apánál helyezik el őket), és így talán anyukád ráébred, hogy összekapja magát, mert akármennyire is szereted, nem mutat jó példát nektek. Szüksége van arra, hogy ne húzza ki mindig valaki a kakiból. Főleg neked nem ez a dolgod, hanem a tanulásra koncentrálni, most alapozod meg a jövődet.
2022. aug. 7. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Menj el a gyámhivatalba, ahol adnak útmutató megoldást. Apád aligha vállaná el a tesóidat, mert nem az övéi.
2022. aug. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!