Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális ez a viselkedés más...

Normális ez a viselkedés más családokban?

Figyelt kérdés

Idegesíti a szüleimet mindez a felsorolt dolog. Csak szeretném tudni, hogy másoknál is így van-e…


Még nincs esélyem költözni, 21 éves frissen leszakmázott, álláskereső vagyok.


De amíg itt éltem/élek ezeket tapasztaltam.


Idegesítőnek számit:


- ásítás

- csuklás (minden egyes alkalommal nagyon mérgesen mondják, hogy hagyjam abba és hogy ez milyen undorító/idegesítő, mikor erről nem tehetek nyílván)

- szellentés (le vagyok érte baszva ha meghallják, de a sajátjukon röhögnek)

- ha nem azt veszem fel amit akarnak (pl vendégségbe fel akartam venni egy szép polót, de azt mondták ez nem jó)

- Ha nem öt perc alatt készülök el, és nem fél óra alatt (igen)

- Ha valami a munkafolyamat közben jut eszembe, és hasznomra válik

- Ha részt veszek a házimunkában, de ki merem állítani, hogy én csináltam

- Ha én este akarok valahová menni

- Ha a saját megkeresett pénzem arra akarom költeni, amire vágyom

- A cuccaimat szarnak nevezik, és elérték hogy alig legyen valami a szobámban

- “nincs kitakarítva a szobám” miközben időközönként felfrissítem

- másoknak régi, egyszer történt dolgokat úgy mesélik el, mintha még mindig csinálnám, és ez borzasztó lekicsinyítő (egyszer fejemen maradt a törülközőm mikor aludtam)



Egyéb:


- ha el akarok menni egy helyre, amit nem ismernek, kicsapják a hisztit

- ha megbántottak, egy alaptalan dologgal, akkor mindig nekem kell bocsántot kérnem

- apró dolgokért egyórás lebaszás: egy folt a monitoron, amit barátnőm hagyott, hiába próbáltam elmagyarázni

- viccesnek találtam egy youtuber videóját, lebasztak hogy miért nevetgélek? Menjek máshová.

- beszédért szólnak - ha sok - ha kevés. “Miért nem beszélsz? Illetve “ccsssst!” Van.



Ha valami eszembe jut, leírom.

Csak tudni szeretném, hogy jogos-e hogy el akarok költözni amint megvan rá a keretem.


Puszi



2022. aug. 9. 08:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
38%
Második nekifutás is lesz, ahol leírod értelmesen, hogy mit akarsz kérdezni?
2022. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%
A családod be van savanyodva. De nyugi, a családok többsége ilyen.
2022. aug. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Hallod, nem ugyanaz véletlenül az anyánk? Full ugyanez. Besavanyodott, minden rossz neki, de ha megjegyzed, hogy amúgy ezek miatt egy kalap kaka a kapcsolatotok, akkor besértődik. De egyébként a velem egy faluban élő barátaim 90% ugyanezt az attitűdöt tapasztalja. Ennél már csak az a nagyobb fun, amikor ezeket a szülőket összeereszted, és bőszen bíztatják egymást erre az attitűdre.

Szóval olyan szinten normális, hogy gyakori. De egyébként nem egy egészséges hozzáállás.

2022. aug. 9. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Megkèrdezted már mért csinálják?nem normális hogy amit csinálnak,úgy tünik amit leírták hogy csak magukat szeretik
2022. aug. 9. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, amint tudsz, menekülj. Világos, hogy bokszzsák vagy nekik, rajtad vezetik le a feszültséget. Amint lesz állásod, kevesebb fizut vallj be, titokban gyűjtögess, aztán lépj le.
2022. aug. 9. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Menekülj, amíg lehet, mert meg fognak betegíteni ezzel az abnormális kontrollmániával. Ők fingorásznak vihogva, de te ne ásíts. Gratulálok.
2022. aug. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
1/6 második nekifutás lesz, hogy el is olvasod, nem csak idekommentelsz valamit, mert unatkozol?
2022. aug. 9. 10:22
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, egyértelműen.
2022. aug. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

nem,ez nem normális


Off: Ha csuklasz,egyél meg egy kanál cukrot, attól elmúlik

2022. aug. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, szabályosan félek csuklani.


Megkérdezném, de veszekedés lenne belőle “mi ilyet nem is csináltunk” vagy “pedig az úgy jó”

2022. aug. 9. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!