Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mi a rosszabb, ha valakit...

Mi a rosszabb, ha valakit túlféltenek a szülei vagy ha valakivel nem törődnek eléggé?

Figyelt kérdés

2022. aug. 14. 11:03
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%
Egyik sem jó
2022. aug. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

ha nem torpdnek vele. .ondjuk ki az elhanyagolas.

Mar nem mai fiatal vagyok es lattam.gyerekeket felnoni tulfelto es elhanyagolo szulok mellett is. Elobbi esetben a legrosszabb kimenetel is az lett csak, hogy a gyerek fiatal felnottkent messzire menekult es ott fuggetlen, sikeres fwlnott lett. (persze van koztuk aki azert onbizalomhiannyal kuzd, de ott nem is a tulfeltes inkabb a tulzott iranyitas volt meg a szulok reszerol neha eroszakkal is fuszerezve).

Mig akikkel nem torodtek ott bizony fiatal felnott, vagy meg elotte a kesei kamasz eletuk is pialasrol, drogrol, eroszakrol vagy annak elszenvedeserol ( utobbi =drogos, verős pasi mellett ragadt parkapcsolatban). Es mondjuk bortonviselkent, vagy drogfuggokent azert sokkal nehezebb helyrerazodni, mint mondjuk egy tulfeltos szulorol levalni akar 20on 30 evesen is.


Persze ertem en, hogy gyakorin sok a tini vagy fiatal es epp utaljak a szuloket hogy folyton nyaggatjak oket es rovidnek erzik a porazt stb. es erthetoen ilyenkor nehez elkepzelni milyen az ha valakit tenyleg elhanyagolnak, nem torodnek vele. (ez utobbi nem az, hogy hagynak zenet hallgatni vagy logni a haverokkal)

2022. aug. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő rossz, de a túlféltésből életképtelen gyerek lesz, akivel nem törődtek pedig extrémen önálló, sosem kér segítséget, nem képes kapcsolatban létezni. Talán a túlféltős kevésbé élhető.
2022. aug. 15. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

A túlféltős rosszabb, mivel általában túlzott kontrollal társul. Hiába tanulsz meg hazudni, ha a túlféltés miatt nem bízol magadban annyira, hogy alap dolgokat meg tudj csinálni egyedül. Nagyban megnehezíti a leválást. Nekem speciel ez olya durván jött ki, hogy pánikrohamom volt, ha helyben mentem el boltba egy nyári napon, úgy hogy egyedül volta otthon, szóval nem tudtam "engedélyt kérni". És én ekkor 18 voltam!


A nemtörődömséget sokkal könnyebb kompenzálni szerintem. Ha velem ez lett volna, akkor még mindig ott lettek volna a nagyszüleim, egyéb rokonok, barátok. Simán megtapasztalhattam volna bizonyos érzéseket. Ez is nehéz, de cserébe nem lettem volna évekig totál életképtelen.

2022. aug. 15. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő súlyos károkat tud okozni a későbbi életre nézve (ez személyiség függő), de az elhanyagoltság szerintem rosszabb. Túltiltás mellett lehet kiegyensúlyozott, szeretetteljes életet élni, ha viszont szrnk rád a szüleid, abból sehogy sem lesz egészséges gyermekkor.
2022. aug. 15. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkorban kell lefektetni a szabályokat és normális értékrendeket átadni neki, ebbe beletartozik a szeretet is, hogy utána úgyahogy normális kamaszkora legyen, megtudja becsülni az ellenkező nemet, ne menjen bele hülyeségekbe, drogozásba, ne lépjen már 15 évesen idősebb pasikkal kapcsolatba, stb. Ha kicsi gyerekként el van kényeztetve, vagy nem volt vele törődve, minden rá volt hagyva, kamaszként persze, hogy olyan lesz, amilyen. De sok szülő úgy gondolja, hogy gyerekként mindent meg kell adni neki, hogy boldog gyerekkora legyen, persze hogy megszokja ezt a körülményt, aztán kamaszkorban jönnek a tiltások, túlféltések teljesen fölöslegesen.
2022. aug. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!