Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » A fiam hazahozott egy házas,...

A fiam hazahozott egy házas, gyerekes nőt?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Adott az alábbi szituáció. A felnőtt nagyfiam (26 éves) megismerkedett egy lánnyal (23 éves), akinek van egy 2 éves kislánya és férje. A válásuk folyamatban van. A lány odaköltözött a picivel együtt a fiamhoz. Látom, hogy boldoggá teszi a fiamat, egyébként dolgos, házias lány. Otthon ellátja a háztartást, főz, mos, takarít. A kislánynak is jó anyukája. Egyetemen tanul, mellette főállásban dolgozik, a pici bölcsis.

A személyiségéről nem tudok sokat mondani. Vannak furcsaságai és sokat szomorú, családja nincs, rengeteget bántották. Összességében értelmes, okos, talpraesett, mindent elintéz és megold. A fiamat a tenyerén hordozza.

És itt jön a DE. Mégis valahogy nem tudom teljes szívemből elfogadni. Nem keresem benne a hibákat, nem mutatom előtte, hogy bármi problémám lenne vele, de mégsem tetszik nekem ez a helyzet. Ilyen fiatalon válni...A faluban is mindig kapom a kellemetlen kérdéseket, hogy. fiamé-e a gyerek. Olyat is hallottam vissza, hogy a fiamé lehet a kislány, ezért ment tönkre a korábbi kapcsolata. Ez természetesen nem igaz, mire megismerte az új leányzót, már régóta nem volt senkije. Ezek zavarnak, meg hát mi van, ha csak ilyen megalázkodónak mutatja magát, közben pedig majd kisemmizi a fiamat? Vagy neki is esetleg gyereket csinál aztán otthagyja?



2022. aug. 15. 13:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
98%

"Ilyen fiatalon válni..." Sokkal jobb fiatalon válni, mint 20-30 évig benne lenni egy rossz kapcsolatban.

Értem, hogy rosszul esik, hogy a faluban pletykálnak, de a legtöbb közösség ilyen, meg kell próbálni nem törődni vele.

Boldogok, ha ez tartós lesz, az mindenkinek jó, és majd az emberek is "lenyugszanak".

Jól teszed, hogy nem mutatod ki az ellenérzéseidet, adj a lánynak egy esélyt! Megértem, hogy nehéz. (Én egyszer a meg nem alapozott féltékenységemet nem mutattam ki, nehéz időszak volt, de abszolút megérte!)

2022. aug. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
97%
Amiktol felsz, megtortenhet egy gyerektelen nonel is. Ha a fiadnak van esze, es tudja h hogy hogy kell kezelni ilyen helyzetben az anyagi dolgokat, nem tudja kisemmizni... Ha kikeri a velemenyed, es jo viszony van koztetek esetleg annyit mondhatsz neki h ami az anyagiakat illeti es a vedekezest, legyen esznel. Lakva hama kiderul ugyis h milyen a valodi enje a lanyzonak.
2022. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim válasza:
97%
Nagyon jó dolgokat írtál a lányról, ezek alapján szimpatikusnak tűnik. Szerintem nem szabad azzal foglalkozni, hogy random emberek a faluban mit gondolnak rólatok, mindneki el tudja dönteni, hogy mi a jó neki, és nem szabad, hogy mások ilyen módon befolyásoljanak.
2022. aug. 15. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
98%

A falu 3 napig fog beszélni. Utána már nem lesz érdekes a téma. Te is elébe mehetsz, és elmondhatod, hogy nem, nem a fiadé a kislány.

És megkérheted őket, hogy foglalkozzanak a saját dolgaikkal.

2022. aug. 15. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 anonim ***** válasza:
96%
Ne foglalkozz a pletykáló nyanyákkal. Tény, faluközösségbe lehet nehéz lesz szegény lánynak beilleszkedni, de valóban jobb és bátrabb, hogy fiatalon elvált a pici gyerekkel, biztos megvan az oka. Az meg, hogy a fiadat mennyire lehet megbolondítani és lesz-e bármi olyan probléma, amiktől félsz, igazából már kívül állnak a hatáskörödön, felnőtt ember, az aggodalmaskodással csak magadat stresszeled. Most már csak hagyni kell, hogy a nevelésed működjön a fiadban, meg ott lenni támasznak, ha szüksége van rád - amit nagyon szépen meg is teszel azzal, hogy hozzád költözhettek. Nagyon szép dolgokat írtál a lányról és a kapcsolatukról, ne aggódj.
2022. aug. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/83 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem hagyd őket. A falu szája... Hát remélem az összes pletykát keverőnek kirohad a torka.
2022. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 anonim ***** válasza:
90%
Örülj neki, hogy a fiadat szereti valaki és a fiad jól megvan vele. Ha jót akarsz és szereted a fiadat, akkor meg ne mukkanj és még rosszalló grimaszt se vágj.
2022. aug. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/83 anonim ***** válasza:
98%
Kit érdekel mit beszél a falu? A gyereked felnőtt, ha nem fog menni a dolog meg kell tanulnia a pofára esést, nem mellesleg, aki az én életemmel akar foglalkozni, annak már számtalanszor kínáltam fel házi munkát nálam, takarítás stb, amire meglepetten azt a kérdést kapom, hogy én ezt hogy gondolom. A válaszom nem más, mint az, hogyha valaki ennyire ráér, azt szívesen foglalkoztatom. Szóval általában itt véget is ér a beszélgetés, max még egy plusz viszlát.
2022. aug. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 A kérdező kommentje:

Hát az anyagiak úgy működnek náluk, hogy "közös kassza" van. A fiam jól keres, ezért is aggódtam (500.000 körül), de kiderült, hogy a lány is hasonló jövedelemmel rendelkezik, így talán nincsenek anyagi jellegű hátsó szándékai.

Viszont azt tudom, hogy van sok hitele, a férjével felvették a babavárót meg még nem tudom mit. Ezeket mind fizeti, de állítólag az nem olyan sok, kb. akkora összeg, mint amit gyerektartást kap.


A kapcsolatba egyébként sok mindent hozott magával. Bútorok, háztartási gépek. Az autóját átiratta a fiam nevére, hogy olcsóbb legyen a biztosítás.


Viszont ami nem szimpatikus az az, hogy már most többször említette, hogy milyen jó lenne egy nagyobb lakásba költözni, mert amiben most vannak, az olyan pici (1,5 szoba) és gyerekkel ez nem olyan kényelmes. Én meg úgy vagyok vele, hogy örüljön neki, hogy a fiamhoz egyáltalán mehetett gyerekkel együtt.

2022. aug. 15. 13:38
 10/83 anonim ***** válasza:
93%
#8 Egy zseni vagy, ha nem bánod, lopom ezt a módszert. (Cserébe megosztok egy saját taktikát: én politikai viták alól bújok ki azzal, hogy Habsburg-lojalista vagyok, vagy mukkanni nem tudnak, vagy hülyének néznek, és egyből témát váltanak. Kérdezőnek bocs a témához nem fűződő írásért.)
2022. aug. 15. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!