Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 58 éves Anyámat a közelünkbe...

58 éves Anyámat a közelünkbe kéne költöztetni?

Figyelt kérdés

Egy vidéki városban élt mindig is a családunk. Én 15 éve Budapesten élek. Nagyszüleim az évek során elhunytak. Unokatestvéreim mind külföldön vannak. Bátyám most költözött végleg az USA-ba. Anyám húga most jelentette be, hogy árulják a házukat. Ha ők is elmennek, nem marad ott egy szál rokon se. 180 km-re van tőlünk, Anyám gyakran panaszkodik, hogy ritkán látja az unokákat, nehéz mindenkinek eljutni a másikhoz. Szerintem már így semmi se fogja odakötni. Barátai már rég nem ott élnek, a város tele idegen vendégmunkásokkal, ismerős arcot alig látni.

Azon gondolkodtam, hogy felvetném neki, hogy egy Budapest melletti kisvárosba kellene költöznie. Nem magunk miatt, miatta. Bármi van, egyszerűbb. Ha idősebb lesz, hozzánk is költözhet majd ha akar. Tesómhoz is egyszerűbb elrepülni innen, tudunk segíteni is. Most a bécsi repülőtérről járkál egyedül, panaszkodik miatt. Itt meg kivinném a ferihegyire, érte is mennék. A gyerekekhez is többet tudna jönni.


Szerintetek jó ötlet lehet ez?


2022. aug. 16. 15:33
1 2 3 4 5
 31/46 anonim ***** válasza:
11%

Mehet busszal, vonattal, taxival, ha akkora probléma a parkolas. Vesz egy kerekes bőröndöt es már nincs is mit cipelni. Nincs olyan reptér q világon, ahol nincs kitablazva, merre kell menni. Ha anyadnak nem sikerül eligazodnia....

De most komolyan, azért kellene elkoltoznie, mert évente x alkalommal elutazik a batyadhoz? Mellesleg ha Budapestrol is van járat, akkor otthonról Bécs helyett Budapestre kell autózni. Ha meg annyira béna szerencsétlen, akkor el m3gy egy nappal előtte hozzátok és te elviszed a reptérre.

De még mindig röhejes, hogy ez mint költözési ok felmerul benned....

2022. aug. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/46 anonim ***** válasza:
79%

Többségnek fingja nincs a problémáról, csak az észt osztja.

Nem tudják milyen egy ilyen helyzetben élni, és mekkora probléma a távolság ilyen léptékben.

Csak meg akarják magyarázni hogy hülye a kérdező.

Magyaros mentalitás, ha nem érzik a saját bőrükön közvetlenül akkor adják a hülyét. Meg kötekednek...


Beszéld meg édesanyáddal, örülni fog neki. Ha nem akkor majd mondja.

De nektek nem áldás ha egy végig hajtott munkanap után le kell rohanni hozzá segíteni. Nem most, hanem 5 év múlva. Mert rohadtul nem lesz rá diőtök.

Nem akkor kell kapkodni ha baj van, akkor már mindegy. Ez is magyaros, csak akkor akarnak hirtelen észrevenni egy problémát ha rárúgta az ajtót a közvetlenül az egyénre amúgy nem létezik. Problémákat megelőzni jóval al jóval egyszerűbb mint mikor berúgta az ajtót és kapkodni megoldani.

Sok probléma pedig ha már kialakult nem lehet maradéktalanul megoldani, de megelőzni meg lehet teljes mértékben. Ezt szerintem fontos megérteni.

De aki nem akarja megérteni az élje át és szenvedjen.


Kérdező meg nagyon is jól gondolkodik.

2022. aug. 17. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/46 anonim ***** válasza:
73%

"azért kellene elkoltoznie, mert évente x alkalommal elutazik a batyadhoz?"

Nem azért, hanem mindazért, amiről a kérdésben meg utána írt.

2022. aug. 17. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 anonim ***** válasza:
13%

32!


Noé, én pl saját tapasztalatból írtam. Anyám és a húgom 2 óra távolságra lakik egy attól, én pedig külföldön élek. Mindenkinek jó így. Anyám nem akar és nem akart eddig se költözni. Jó így neki. Mondjuk, mi nem is kezeltük soha önálló gondolatra képtelen akárkiként....


Konkrétan mi amúgy a probléma a kérdező anyjaval? Azon kívül, hogy a repülőtéren nem tud tájékozódni, amire azért bármelyik 10 év feletti gyerek is képes, hiszen ott vannak a táblák. Nem beteg, nem rokkant, nem olyan öreg 58 évesen. Mi q problema?

2022. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/46 anonim ***** válasza:
30%

"Magyaros mentalitás, ha nem érzik a saját bőrükön közvetlenül akkor adják a hülyét. Meg kötekednek... Ez is magyaros, csak akkor akarnak hirtelen észrevenni egy problémát ha rárúgta az ajtót a közvetlenül az egyénre amúgy nem létezik."


Mi a tökömért kell magyarozni?????!!!!!


Nagyon sokan egyetértenek a kérdezővel és igenis jó ötletnek tartják felvetni az édesanyja költözését. És mind magyarok!!!


Más nemzeteknél biztos nincs semmiben nézetkülönbség, ugye? Anyám...!

2022. aug. 17. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
35%

33!


Ami annyi, hogy a húga elkoltozik és ritkán látja az unokákat. Ennyi erővel q fiához is koltozhetne Amerikába, hiszen talán ott is van/lesz unoka, nem?

2022. aug. 17. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
73%

"Ami annyi, hogy a húga elkoltozik és ritkán látja az unokákat."

Nem, messze nem csak annyi. De nem muszáj elolvasni újra, hogy miket írt.

2022. aug. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 anonim ***** válasza:
15%

Elolvastam.


Nem marad egy ismerős se a környéken. Egy másik varosba akarja költöztetni, ahol szintén nincs ismerős. Nem ertem a logikát. Ok, max 2 órás út helyett 1 órás lesz. Ennyi.

2022. aug. 17. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/46 anonim ***** válasza:
88%
Nem csak "egy másik városba", hanem jóval közelebb saját magához, akivel a legszorosabb a kapcsolata az édesanyjának, és akire egyre nagyobb szüksége lesz majd, ahogy öregszik. Most, amíg nem olyan öreg még, kisebb megrázkódtatás egy költözés. Akkor mire várnának?
2022. aug. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
26%

39!


Mondjuk arra, hogy az anya akarjon koltozni? Eddig is megtehette volna, ha akarja. Elvégre a lánya 15 éve él máshol, a fia pedig szintén nem 2 hete él egy másik földrészen, ugye. De miért kell idióta szintén kezelni egy 58 éves felnőtt not?

2022. aug. 17. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!