Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Rokoni kapcsolat » Hozzánk akarják költöztetni...

Hozzánk akarják költöztetni az unokatesómat?

Figyelt kérdés

(Az alap szituáció szerintem sokaknak nem lesz szimpatikus, de kérlek ne kössetek bele.)


Én 17/L vagyok és van egy 22 éves nővérem. Mi kisvárosban élünk, Pesttől kocsival kb. 1,5 óra, tömegközlekedéssel majdnem a duplája. Felvettek itt Pesten egy jó gimibe, a nőverem pedig akkor már itt élt egy lakásban, amit a szüleim vettek neki (egyetemista). Amikor én gimibe készültem, ő akkor lett másodikos az egyetemen és mivel nem bulizós, nem lógnak nála állandóan a barátai, stb., a szüleim megengedték, hogy hozzá költözzek be koli helyett. Ez volt 3 éve és teljesen jól megvagyunk, nem volt eddig semmi gond.


Most az unokatesónkat (12/L) is felvették Pestre, hatosztályosba. A szülei nem akarják kollégiumba küldeni és nem is jelentkezetek, ma derült ki, hogy azt tervezték, hogy hozzánk költözik be. A szüleim meg belementek, hiába mondtuk, hogy ez nem jó ötlet.


Már ott kezdődnek a problémák, hogy a lakásunkban két hálószoba van. Ha az egyiket kettéválasztanánk, akkor azok már nagyon kicsik lennének. Azt nem is tudom, hogy ez egyáltalán lehetséges e. Ezen kívül én most leszek végzős a gimiben, a nővérem meg az egyetemen, mindkettőnkre húzós év vár. Az unokatesónk meg tényleg jó tanuló, aranyos meg minden, de viszonylag önállótlan, a szülei mindig mindenhová vitték. Arra egyikőnknek sem lenne kapacitása, hogy mi kísérjük suliba reggel, haza délután, plusz különórára (már szervezik a szülei, hogy járhasson). Egyedül meg hogy menjen el, egész életében kisvárosban élt, és mondom, hogy önállótlan, én ezt is megértem.


A nagynénémék meg teljesen természetesnek veszik, hogy beköltöztetik hozzánk, mi meg majd intézzük a dolgait. A szüleinkkel már tavasszal megbeszélték.


Tudom, a szüleink nevén van a lakás meg ők tartanak el, de akkor sem lenne jó ötlet. De mivel ők belementek, mit tehetnénk? Lehet, hogy holnapra megoldódik, de most nem egészen tudom, hogy kihez menjek, a szüleimmel hiába próbálok beszélni, leráznak azzal, hogy már el van döntve. Nagynénémékkel próbáljak beszélni? Ők is láthatnák, hogy ez így sehogy sem lesz jó. Bármilyen tanácsot, tippet szívesen fogadok.



2022. júl. 27. 16:05
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/91 anonim ***** válasza:
100%
12 éves gyerekért a szülője felel. Te is fiatal vagy még, a nővérednek kell közölnie kereken, hogy ő nem vállalja egy gyerek felügyeletét, pont.
2022. júl. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/91 anonim ***** válasza:
98%

Megkérdezném a szüleit, hogy kinek a felelőssége lesz ha baja esik? Mert ti nem fogtok rá figyelni.


Nem normálisak a szülei, 12 éves kislányt egy kamaszra és egy majdnem kamaszra bízni..de a ti szüleitek is megérdnek egy misét. Úgy látom ti érettebben gondolkodtok mint ők.

2022. júl. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/91 anonim ***** válasza:
94%
Szegény gyerek! Ez jó szívás lesz neki. Ne csinálj semmit, költözzön oda. Úgysem fogja sokáig bírni a szülei nélkül, haza fog menni.
2022. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/91 anonim ***** válasza:
100%
A nővérednek kellene határozottnak lenni, mert ő a nagykorú. Ha kerek-perec megmondja, hogy nem vállalja a felelősséget semmilyen téren, el kell fogadniuk, hogy nem lehet egy gyereket mások nyakára sózni. Unokatestvérébe sem.
2022. júl. 27. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/91 anonim ***** válasza:
100%

KIZÁRT, hogy belemennék egy gyerek ellátásába,(evés, orvos, mosás, stb) tanulmányai számonkérésébe, felügyeletébe, miközben megvan a magam dolga.

Ezt a szüleid nem is tudom hogy képzelték?


Nem kell az unokatesódnak Pestre járnia általánosba, egyébként is milyen szülő az, aki a 12 éves gyerekét a 7-ből 5 napra lepasszolja úgy, hogy akikre rábízná még maguk is jóformán gyerekek?


A nővéred nagykorú, ne vállalja (baromi nagy felelősség is!) és csessze le a szüleiteket, hogy a ti kontótokra ne nagyvonalúskodjanak!

2022. júl. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/91 anonim ***** válasza:
100%
Tárgyilagosan kérdezzétek meg, hogy mit szerveztek meg, ki fogja kísérni, felügyelni, mosni rá, esténként vigyázni rá, amíg ti a vizsgáitokra készültök, iskolában vagytok vagy a barátaitokkal mentek bulizni este. És nem, nem fogtok felváltva otthon maradni a kislány miatt, hogy ne legyen egyedül. Ennek hiányában nincs aki felelősséget vállaljon érte, ostobaság oda költöztetni. Esetleg anyukádék csinálják ezt, ha már ők mentek bele?
2022. júl. 27. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/91 anonim ***** válasza:
97%

Milyen elmebeteg szülők pályáznak meg a 12 éves gyereküknek 150 km-re levő (általános) iskolát???

Beszéljetek a gyerek szüleivel, hogy nektek nem fér bele az életetekbe a gyerek felügyelete, még egy vajas kenyér kenésig sem, tehát arra számítsanak, hogy a kiskölyöknek MINDENT magának kell megoldania, az iskolába jövés-menést is.

Ha ezekkel a feltételekkel is erőltetik, akkor tényleg ne csináljatok semmit a gyerek körül, max 2 hét és otthon lesz!

2022. júl. 27. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/91 anonim ***** válasza:
100%
Aha, és ki fog felügyelni a gyerekre, főzni rá, mosni rá, tanulni vele, vigyázni hogy valami gyerekre gerjedő szemét be ne cserkéssze, hurcolni dokihoz ha baj van? A szüleitek se komplettek ha erre rábólintottak.
2022. júl. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/91 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat <3


Mint írtam is, nekem is ezek az aggályaim vannak. De azt se szeretném, hogy ideköltözzön, rájöjjön, hogy nem jó itt neki és azért visszamenjen. Mégiscsak, nincsenek olyan jó sulik vidéken, én meg nem akarom neki ezt elrontani, tényleg jó tanuló, sokat készült erre. De akkor sincs egy 12 évesre kapacitásunk, a nővérem azt mondta, holnap beszél nagynénémékkel, megvárjuk, hogy lenyugodjanak a kedélyek.


A szüleink szerint el tudjuk intézni mi, mert “nagyok vagyunk”. Én most nem igazán tudom, mi lesz. Azt esetleg nem tudja valaki, koliba még jelentkezhet-e, felvennék még? Hátha meg lehetne győzni a szüleit, hogy jobb lenne úgy neki.


(Egyébként nem általános iskola, hatosztályos GIMI. De igazából mindegy, gondoltam azért mondom.)

2022. júl. 27. 16:45
 10/91 anonim ***** válasza:
95%
Akkor költözzenek vele a szülei. Nem a ti dolgotok más gyerekét nevelni. Az meg téveszme hogy csak Pesten vannak jó sulik.
2022. júl. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!