Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem...

Miért viselkedik így velem anyám, ha biztatásra lenne szükségem és/vagy valami pozitív dolog történhetne? Hogy hagyhatnám figyelmen kívül?

Figyelt kérdés

Mindig is ilyen volt...


Egyetemen vizsgaidőszakban, amikor tanulnom kellett, illetve pl. most, hogy tegnap hívtak, hogy jövő hét pénteken mehetek állásinterjúra egy tanult területemhez kapcsolódó, számomra érdekes helyre, igen gyakran szologat be, többé-kevésbé burkoltan lehülyéz, lebolondoz, lek*rváz, lerondáz, felnagyítja a hibáim, mások bezzeg mennyivel jobbak, nekem esélyem sincs... Meg amikor tanulni akartam, mindig akkor szinte minden nap hívott vendégeket és tartott traccspartit, meg tök hangosan nézte a facebook videókat (kis házban élünk). Ha akármilyen kedvesen is szóltam miatta, a következő reakciót adta: "nehogymá' ne legyen életünk", "terrorban tartasz minket azzal, hogy folyton a tanulásra hivatkozol".


Bezzeg "nem érti", és mindig mindenki másra fogja, hogy az önbizalmam egyenlő a nullával, akkor bezzeg kevesebbet cseszeget, ha nincs semmi jó kilátásban és ezért el vagyok keseredve. Néha ilyenkor viszont lelustáz, "szarsz bele mindenbe", mondja...


Ami érdekes, az az, hogy a testvéreimmel nem ilyen, hanem rendes, támogató.


Nem tudom, mitévő legyek, mert tudom, mi lenne a megoldás hosszú távon, épp ezért nyugodtan akarok elmenni állásinterjúra, hogy legyen pénzem elköltözni.



2022. aug. 19. 21:42
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
89%
Ha a testvéreiddel nem ilyen, akkor tőle kell megkérdezni. Vagy akár a testvéreid is rákérdezhetnek.
2022. aug. 19. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 A kérdező kommentje:
Próbáltam mindkettőt, nem tudok vele normálisan kommunikálni, mindig támad.
2022. aug. 19. 21:56
 3/54 anonim ***** válasza:
94%

Mintha csak a saját anyukám olvasnám … sose támogatott, tv max hangon, hiába aludtam, tanultam volna, mindig lenézett, közben többre vittem. A nővérem persze támogatta. Szóval ugyan ez kb a helyzet. Egyszerűen mérgező, féltékeny személyiség valószínű. Nem tudsz rajta változtatni , csak magával fog húzni ( hiába segítesz, beszélsz vele, nem fogja érteni/ értékelni, és csak időt és energiát pazarolsz).


Sajnos most el kell viselni. Anno én kint a hoban tanultam a vizsgára, mert ott volt csak csend … azt sose felejtem el. Próbálj te is egy csendes helyet keresni, közeli erdő vagy hasonló. Ott kapcsold ki magad. Jót fog tenni. Aztán pedig amint tudsz, költözz el. Nálunk sokat javított. Mióta magam tartom el, nem is akárhogy, nem szólogat be annyit, de nem javult meg teljesen. Nem hiába kerüli az egész család…

Ezt a kicsi időt meg próbáld kibírni, aztán költözz el. Ennél jobbat nem tehetsz magaddal.

2022. aug. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 A kérdező kommentje:
Értem, és mit tehetek, hogy ne fájjon annyira, hogy szinte folyton beszól valamit? Nagyon úgy érzem már most, hogy pénteken nem fog összejönni... Olyan béna vagyok, igaza van...
2022. aug. 19. 22:19
 5/54 anonim ***** válasza:
97%
#3 semmiképp se vedd magadra. Tudom, nehéz. Ilyen a mérgező környezet. De ne az ő megítélése legyen fontos, hanem a sajatod. Nyilván, ha vissza hívtak, látnak benned valamit, van esélyed, A TE esélyed, nem az övé. Itt a lehetőség, kilépni ebből, ez eléggé motiváló tud lenni. Gondolj bele, hogy milyen új kapukat nyit meg ez az új munka, és aszerint, elhivatottan indulj neki az interjunak ! :)
2022. aug. 19. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudod egy barátodnál/barátnődnél tölteni az előtte való éjszakát?
2022. aug. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
94%

Sajnos az én anyám is ilyen, es nalunk is ez van, hogy tesommal nem ilyen. Ikertesóm van. Bar apam mindig azt mondta egy gyereket akartak, csak ketten lettünk, mert ikrek vagyunk. Persze anya mindig mondta, h ö örült nekunk, meg szeretett velunk lenni, ennek ellenere mar altalanos iskolaba depresszioval kuzdottem, sosem volt önbizalmam, nagyon sokáig, csak magamra szamithattam. Jaj ez a nehogy mar ne legyen eletunk nalunk is elhangzott....mert szóltam, h lehetne picit halkabban? Mert piheni szerettem volna...


Én talaltam egy jó terapeutat, es mar jobban vagyok, vannak csodalatos barataim, es önbizalmam ha nem is sok, mar nem vgyk depis es nem utálom magam. En regen konkretan rengetegszer megakartam hallni az otthoni kornyezet miatt.


Tudod anyad valszeg az összes feszültseget rajtad vezeti le. Sajnos vannak ilyen szenelyisegek, akik kb minden miatt mast hibaztatnak. Illetve biztos, h valami irigyseg is van benne, mert te mar most okosabb vagy, es műveltebb mint ő, valószínűleg nem csak azert mert tanultal.


Ne foglalkozz vele, persze tudom ez nehez. Ha van kulon szobad egyszer cserletesd le a zárat, es legyen a szobadhoz kulcsod.


Anyukád a sajat demonjaival nemtud megkuzdeni es ezeket valakin levezeti. Pl rajtad is. Plusz biztos van elotte egy kép, h milyenek kellene lenned, de te nem olyan vagy. Ami nem baj. Hianyzik belőle a feltétel nélküli elfogadas, szeretett. En regen mindig hittem es biztattam magam. Még akkor is ha nem sikerult vmi, csak a 20. allasinterju.


Ha nem sikerul az allassinterju, ne hidd el azt a negativ cunami megjegyzest amit otthon kapsz. Mar az önmagaban jo, hogy behívtak.


Anyad rajtad es a sikertelensegeden élvezkedik. Valszeg borderline szemelyisegzavaros is lehet. Bar ezt igy meredek rámondani, de biztos, hogy neme egy stabil szemely. Mindenképpen zarkozz el tőle, a leheto legkevessbb infot mond el neki. Es ne tőle varj megerositest vagy biztatast. Ha eddig nem volt képes ra, nem most fogja elkezdeni. Tudom milyen neheu, es mennyire szukseged lenne egy igaz anyukara. Kitartas.

2022. aug. 19. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
86%
Ui. Ohropax vgy milyen füldugo, ami viaszos nagyon jó cucc. Ha zavarnanak. Bedugod es kesz. :)
2022. aug. 19. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem vagy béna. Sírd ki magad. Mar az is óriasi dolog, h behivtak. Ismerosom lanya ezer eve keress munkat, de még be se hívtak. A lehető legkevesebbet beszelj vele. Nincs igaza. Ő egy mérgező szemelyiseg. Olvass erről kicsit es majd megerted, h ezeknek az embereknek nincs igazuk!!! Sírd ki magad.


Egyebkent sikerült? Ma pénteken volt az allasinterju?


Ha sikerul, probalj keresni egy jo terapeutat is, nagyon sokat tud segíteni, felepiteni a szemelyiseged. Mert te mas vagy. Sokkal jobb ember mint anyud. Ha nem lennel mas, nem esne ilyen szarul. De mas vagy. Egy érző ember. Es ez jó.

2022. aug. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
100%
Egyebkent sose fogom megerteni az ilyen anyukakat. Miert ilyenek? Nagyon gaz.
2022. aug. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!