Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem...

Miért viselkedik így velem anyám, ha biztatásra lenne szükségem és/vagy valami pozitív dolog történhetne? Hogy hagyhatnám figyelmen kívül?

Figyelt kérdés

Mindig is ilyen volt...


Egyetemen vizsgaidőszakban, amikor tanulnom kellett, illetve pl. most, hogy tegnap hívtak, hogy jövő hét pénteken mehetek állásinterjúra egy tanult területemhez kapcsolódó, számomra érdekes helyre, igen gyakran szologat be, többé-kevésbé burkoltan lehülyéz, lebolondoz, lek*rváz, lerondáz, felnagyítja a hibáim, mások bezzeg mennyivel jobbak, nekem esélyem sincs... Meg amikor tanulni akartam, mindig akkor szinte minden nap hívott vendégeket és tartott traccspartit, meg tök hangosan nézte a facebook videókat (kis házban élünk). Ha akármilyen kedvesen is szóltam miatta, a következő reakciót adta: "nehogymá' ne legyen életünk", "terrorban tartasz minket azzal, hogy folyton a tanulásra hivatkozol".


Bezzeg "nem érti", és mindig mindenki másra fogja, hogy az önbizalmam egyenlő a nullával, akkor bezzeg kevesebbet cseszeget, ha nincs semmi jó kilátásban és ezért el vagyok keseredve. Néha ilyenkor viszont lelustáz, "szarsz bele mindenbe", mondja...


Ami érdekes, az az, hogy a testvéreimmel nem ilyen, hanem rendes, támogató.


Nem tudom, mitévő legyek, mert tudom, mi lenne a megoldás hosszú távon, épp ezért nyugodtan akarok elmenni állásinterjúra, hogy legyen pénzem elköltözni.



2022. aug. 19. 21:42
1 2 3 4 5 6
 11/54 anonim ***** válasza:
88%
Ilyen a termsézetük, változni nem fognak ugy se.
2022. aug. 19. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/54 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen embernek alacsony az önbecsülése. Más embert (általában a csáládból) kell maga alá "taposnia", hogy érezze ő jobb. Le akarja törni az önbecsülésedet. Nem bírja elviselni, hogy valaki jobb tőle, ezért bizonygatja az mennyire szar. Pedig ő érzi magát egy szarkupacnak.

Elég szar neki. Ne stresszeld magad a beszólásain. Érj el sikereket az életben, és kerüld el messzire őt. Menj kollégiumba.

2022. aug. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/54 anonim ***** válasza:
100%
10-es: mert az ilyeneknél az önismeret, önkritika büdös és egyszerűbb és olcsóbb mást csesztetni terápiába járás helyett.
2022. aug. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/54 anonim ***** válasza:
100%

"mit tehetek, hogy ne fájjon annyira, hogy szinte folyton beszól valamit?"


Ignorálod, mivel egetverő baromság. Egy tudattalanságban tengődő valamiből előtörő kóbor ingeráramok. Amint tudsz lépj le, minél távolabbra szerintem! Az van, hogy neki kellene a saját problémáival foglalkozni, és szerintem simán a pakliban lehet, hogy pszichiátriai eset. Ha nem érzel különösebb indíttatást, hogy nyakadba vedd a problémáit úgy, hogy te vagy kiszolgáltatott pozícióban, akkor ne is nagyon pörögj ezen szerintem!

2022. aug. 20. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/54 anonim ***** válasza:
100%

Az én amyám, a kanijai, az apám, az anyósom, az apósom, mind-mind ilyen frusztrált, lehúzó gęçik.

Le kell tojni, tudom, hogy ez nehéz. Nekem mondjuk lázadó, megmondogató a személyiségem, így könnyebben átveszeltem.

De aki bátortalanabb, annak biztos nagyon nehéz.

Én csak sok sikert kívánok neked!

2022. aug. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/54 A kérdező kommentje:
Le akarom mondani az állásinterjút, semmi esélyem, úgyis csak egy hülyegyerek vagyok, mások sokkal különbek
2022. aug. 20. 17:14
 17/54 anonim ***** válasza:
100%

Erről beszélek! Lerombolta az önbecsülésedet!

Mert nem bírja elviselni, hogybjobb vagy tőle, hogy jobb állásod lehet, mint neki! És most nem hiszed el, hogy képes vagy rá!

2022. aug. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/54 A kérdező kommentje:
Vagy csak igaza van
2022. aug. 20. 17:24
 19/54 anonim ***** válasza:
100%

És csak mert "igaza van" , meddig nem fogsz dolgozni, elszakadni tőle ? Gábor Zsa Zsa korodig?

Kérdező, le tudtál diplomázni egy területen, ami érdekel. Mi kell még neked? Minek diplomáztál le, ha nálad budi papírnál többre nem jó? Vagy használni se akarod?

2022. aug. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/54 anonim ***** válasza:
100%

Ha igaza van, mit veszíthetsz? Az esélytelenek nyugalmával indulsz. De ha nem, akkor végre elkezdheted építeni az életedet.


Tudom milyen ez a fajta ember. Le akar húzni maga alá,hogy bizonyítsa ő jobb. Megkeseredett szar alak.

2022. aug. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!