Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért viselkedik így velem...

Miért viselkedik így velem anyám, ha biztatásra lenne szükségem és/vagy valami pozitív dolog történhetne? Hogy hagyhatnám figyelmen kívül?

Figyelt kérdés

Mindig is ilyen volt...


Egyetemen vizsgaidőszakban, amikor tanulnom kellett, illetve pl. most, hogy tegnap hívtak, hogy jövő hét pénteken mehetek állásinterjúra egy tanult területemhez kapcsolódó, számomra érdekes helyre, igen gyakran szologat be, többé-kevésbé burkoltan lehülyéz, lebolondoz, lek*rváz, lerondáz, felnagyítja a hibáim, mások bezzeg mennyivel jobbak, nekem esélyem sincs... Meg amikor tanulni akartam, mindig akkor szinte minden nap hívott vendégeket és tartott traccspartit, meg tök hangosan nézte a facebook videókat (kis házban élünk). Ha akármilyen kedvesen is szóltam miatta, a következő reakciót adta: "nehogymá' ne legyen életünk", "terrorban tartasz minket azzal, hogy folyton a tanulásra hivatkozol".


Bezzeg "nem érti", és mindig mindenki másra fogja, hogy az önbizalmam egyenlő a nullával, akkor bezzeg kevesebbet cseszeget, ha nincs semmi jó kilátásban és ezért el vagyok keseredve. Néha ilyenkor viszont lelustáz, "szarsz bele mindenbe", mondja...


Ami érdekes, az az, hogy a testvéreimmel nem ilyen, hanem rendes, támogató.


Nem tudom, mitévő legyek, mert tudom, mi lenne a megoldás hosszú távon, épp ezért nyugodtan akarok elmenni állásinterjúra, hogy legyen pénzem elköltözni.



2022. aug. 19. 21:42
1 2 3 4 5 6
 41/54 anonim ***** válasza:
80%
"Valahol ki kell jönnie." De nem itt! Ez itt nem a pszichiátria! Ez egy kérdés-felelet oldal, nem a lelki szemetesládád.
2022. aug. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/54 A kérdező kommentje:
"Pszichiátria" Kösz
2022. aug. 23. 17:01
 43/54 anonim ***** válasza:
100%
Nem, kedves Kérdező, csak nem fogunk versenyt sajnálni téged, mert tudjuk, hogy arra vágysz. És attól nem jutsz előbbre, nem lesz neked jobb.
2022. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/54 A kérdező kommentje:

kEdVes KéRdEZő


Szánalmasak vagytok

2022. aug. 23. 17:20
 45/54 anonim ***** válasza:
81%
Most már mindannyian bánjuk, hogy komolyan vettünk, és segíteni próbáltunk neked. Köszönjük szépen.
2022. aug. 23. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/54 A kérdező kommentje:
Jó... Én meg azt bánom, hogy megszülettem, hiba volt, úgyis csak egy korcs senki vagyok, bezzeg ti...
2022. aug. 24. 05:05
 47/54 anonim ***** válasza:
85%

Kapd be most már :)


Semmi baj veled, rossz passzban vagy, érthető okokból. Velünk se nagyon van ez másképp általában... Próbáld csak így simán elhinni bemondásra: semmi baj veled, a helyzet lehet siralmas, te max alkalmazkodsz valahogy, szerintem normális, jó ember módjára. Hagyd a szomorkodást akkorra, amikor tényleg már muszáj! Ha a felszín alatt kutakodsz, akkor maradsz, ahol vagy. Kifelé kacsintgatni jobb is és könnyebb is egy-egy hasonló helyzetből.

2022. aug. 24. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/54 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ezt csinálta, állítása szerint azért, hogy dühömben jobban belehajtson abba, hogy bizonyítani akarjak neki, hogy sikerülni fog, és jobban ráhajtok a tanulásra vagy a felkészülésre
2022. aug. 24. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/54 A kérdező kommentje:
08:12 nálad bevált? Én elképzelni nem tudom, hogyan vezethet az ilyen viselkedés eredményre
2022. aug. 24. 08:37
 50/54 A kérdező kommentje:

07:24


Nincsenek barátaim és nem kellek senkinek... Sajnos tényleg ronda is vagyok, és semmi jó, érdekes, értékelhető, szerethető nincs bennem

2022. aug. 24. 08:39
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!