Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, ha apám büszkeségi...

Mit tegyek, ha apám büszkeségi kérdést csinál abból, hogy nem értek vele egyet abban, amit a párkapcsolatomról okoskodik?

Figyelt kérdés

8 éve van barátnőm (immáron menyasszonyom).

Adódott a munkahelyemen egy lehetőség, hogy 3 hónapig Svájcban lennék kiküldetésben, ott kellene dolgoznom, az itthoni fizetésem négyszereséért, tehát havi kb. nettó 2 millió Ft-ot kapnék. Nekem ez a pénz és a tapasztalat miatt is kvázi visszautasíthatatlan ajánlat.


Apámnak lelkesen elmondtam, ő azt mondta, hogy nagyszerű, de ugye tudom, hogy a munka és a barátnőm hűsége között kell választanom, szóval, ha kimegyek, akkor vagy felszarvazott madár leszek, vagy vége lesz a kapcsolatomnak.

Állítása szerint egy nő hiába érti meg, hogy csak limitált ideig van ez a helyzet, akkor is egy idő után abban fog csak élni, hogy ő mennyire magányos, és, hogy ő hónapokra ott lett hagyva. Ráadásul a barátnőm gyönyörű, mindenhol megkörnyékezik, ajnározzák, szóval duplán kizárt, hogy ne feküdne le mással.

Igen ám, csak bennem fel sem merül ez. Eszembe sem jutott, amíg apám nem mondta, és 0%-ban tudom komolyan venni.

Ezt meg is mondtam neki.

Azóta állandóan rágja a fülem, hogy buta, naiv gyerek vagyok, aztán rákezdte azt is, hogy én vele is tiszteletlen vagyok, megalázom, mert nem adok a szavára. Pedig ő ismeri a nőket és az élet dolgait, öregebb, bölcsebb, okosabb, mint én. Már ott tartunk, hogy másról nem is tudunk beszélni. Tegnap már annyira elborult az agyam, hogy csúnyán beszéltem vele, úgy, ahogy szülővel soha nem kéne. Vérig sértődött.

Én úgy voltam vele, hogy bocsánatot kérek, de végül nem tettem. Én sem szeretném tűrni, hogy így beszéljen a páromról, sem azt, hogy ne legyen képes elviselni, hogy nem az a véleményem, mint neki.


Hogyan lehetne rendezni a helyzetet olyan módon, hogy mindenkinek jó legyen? Nem akarom alapvetően édesapámmal megszakítani a kapcsolatot, de ha így folytatódik, akkor az lesz a vége. Valamilyen szinten szégyellem, hogy ide jutottunk, mert soha nem volt a családban ilyen szintig lealjasodott konfliktus.



2022. aug. 20. 14:43
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%

"Hogyan lehetne rendezni a helyzetet olyan módon, hogy mindenkinek jó legyen?"


Hacsak nem vagy varázsló, sehogy.

2022. aug. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
97%
Ha a férjem 1 évig lenne távol, az se kottyanna meg, 3 hónap az nevetségesen kevés idő. Komolyan apád azt hiszi, hogy ennyire ösztönlények vagyunk?
2022. aug. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
99%
Mondd el neki azt, amit itt leírtál.
2022. aug. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
98%
Mond meg apádnak, hogyha meg akarna csalni a lány meg tudná tenni bármikor
2022. aug. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

5 évig dolgozott külföldön a ma már férjem. Eleve távkapcsolatban jöttünk össze. Azért volt így, mert házra gyűjtöttünk, amit sikeresen meg is vettünk.

Aki kiakarja, az kibírja. Lett volna lehetőségem ezer, hogy megcsaljam, de nem tettem. Pedig 5 évig voltunk távol egymástól, általában 7 hetente találkoztunk.

2022. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem azt kellene megmondani apádnak, hogy a magánéletedböl maradjon ki, ha ennyire ostoba valaki.
2022. aug. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
99%

3 hónap távollét semmi, ha meg akarna csalni, akkor most is megtehetné, ez a vicc kategóriája! Apád hülye, nem is kellene erről beszélgetni vele, vitatkozni meg végképp felesleges.

Mondd meg apádnak, hogy unalmas a téma, majd újra beszélhettek róla, ha hazajössz, addig meg ne viselkedjen hisztis óvodásként.

2022. aug. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
96%
Oké, apu, en nem így gondolom, téma lezarva - és elkezdesz ,arról beszelni. Ha ő folytatja, akkor "apu, mondtam hogy nem értek veled egyet nem akarok ezen veszekedni, vagy abbahagyod, vagy elmegyek - és el is mész, ha folytatja.
2022. aug. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
95%
Apád magából indul ki. Meg azokból a férfiakból, akik, ha valami miatt nincs szex (pl. veszélyeztetett terhesség), akkor "kénytelenek" más nőhöz menni.
2022. aug. 20. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
94%

Egyszerű a megoldás. Megmondod apádnak, hogy ez a 3 hónap távollét tulajdonképpen csak egy teszt lesz a párkapcsolatodban. Ha a barátnőd ez alatt megcsal, akkor jobb is, ha ez kiderül, hiszen ilyen nővel nem szeretnéd összekötni az életedet egy életre, ezt ugye apud is megérti...

Erre biztos nem tud majd mit mondani apád, Te meg nyugodtan elutazhatsz dolgozni :).

2022. aug. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!