Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képes anyám megérten...

Miért nem képes anyám megérteni, hogy egy adott dologból nem azért választok drágábbat, csak mert drágább, hanem mert jobb?

Figyelt kérdés

Igazából már magamat tartom el, szóval semmi köze hozzá, de ha videochaten beszélünk látja a hátteret, ha meglátogatom látja mi van nálam/rajtam, ha ő látogat meg akkor látja, hogy milyen az otthonom. Ezen kívül nagyobb bajom nincs vele, nyilván emiatt nem fogok kapcsolatot megszakítani, és az életemet sem fogom látszatra, vagy ténylegesen olyannak rendezni, ami szerinte oké lenne. Nem is ehhez kérek tanácsot, hanem inkább ahhoz, hogy miért nem tudja felfogni, hogy én valamiből nem azért választok drágábbat, csak mert az drága, hanen mert bizonyos esetekben jobb.

Igazából ez a probléma már azóta fennál vele, hogy lett zsebpénzem. Régebben ilyesmiben nem korlátozott (most meg ha akarna se tudna, de nem is akar), csak folyton hallgathattam minden egyes anyagi döntésem után, hogy hülyeség, lett volna olcsóbb. És ez azóta sem változott, holott már egy fillérem sem tőle származik. Soha senkitől nem kértem még kölcsön.

Szerintem egyébként én logikusan költekezem, amióta az eszemet tudom. Azt az elvet követem, hogy amiből nem muszáj abból nem veszek drága dolgokat, nem halmozok felesleges hülyeségeket, meg ami azt illeti mostanában próbálok a számomra még tartható kereteken belül minél környezettudatosabb lenni.

Például a ruháim nagyobb részt turiból vettem. Sokkal olcsóbb, bőven van jó minőség, szeretem, hogy kevesebb szembejövő emberen látok ugyanolyat, ráadásul környezetbarátabb is. Viszont a cipőimet (főképp azért mert turiban sosen látok olyat, ami szép, és a méret is jó) anyám gondolkodásával ellentétben nem a random kínaiban veszem meg, mert azokkal már többször jártam úgy, hogy max két hónap, és akkor ugyanannyit, esetenként adtam ki rá, mint egy normálisabb cipőre, amit hordtam évekig, és még a szemét is több lett, amit termeltem.

Ha zöldséget vagy gyümölcsöt veszek, vagy bármit, amit zacskóba kehet tenni, akkor inkább viszek saját textil zsákot. Anyám szerint meg tiszta hülye vagyok, meg flancolok, amikor ott van az ingyenes zacskó a boltba, vagy épp a piacon lehet kérni az eladótól.

Nem használok műanyag szívószálat, csak fémet, rendszeresen viszem is magammal, ezért ha olyan van soha nem kérek szívószálat. Anyunak szintén az a baja ezzel, hogy hülyeség, mert hát ott az egyszerhasználatos az ilyen helyeken, semmi extra költségem nincs vele, ehelyett inkább viszam a saját magam által vett szívószálat....

Azt sem érti, hogy az állataimnak miért normális minőségű tápot adok, miért nem a legolcsóbbat, kutya esetén meg miért nem maradék+szárazkenyér+nagyritkán valami olcsó coop sajátmárkás tápot, mert hát az sokkal kevesebbe kerülne.

Állatorvossal ugyanz. Minek adatok be bármiféle oltást a kicsi keverék kutyámnak, tök felesleges még a kötelező veszettségelleni is, mert hát úgysem harap meg senkit. A kisrágcsálóimat (egerek, díszpatkányok, hörcsög) meg egyáltalán minek viszem orvoshoz, ha bajuk is van, hát mit számít, úgyis olyan rövid az életük. Őket is miért drága kajával etetem, amikor van a horgászboltban olcsó minden rágcsálónak is "jó" magkeverék.

Minek használok intimkelyhet, amikor egy csomag betét olcsóbb.

Minek veszek "drága" (drogériás, 1000-3000 közötti) sminket, amikor van párszáz forintos is. Amitől igaz, hogy kipattogok, se nem pigmentált, se nem tartós...

Minek veszek drága, ötven-hatvabezres telefont (ráadásul csak akkor, ha az előző már bem is működik), amikor van "ugyanolyan jó" tizenötezerért


És még sorolhatnám. Konkrétan meg van győződve, hogy amiből szerinte drágát veszek, azt nem a minősége niatt vettem, hanem csak azért mert drága.

Komolyan, mikor fogja megérteni, hogy nem idióta vagyok, hanem azért figyelek is a dolgok minőségére? Meg lehet ezt vele valahogyan értetni?


2022. aug. 20. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%

Ő még ebben nőtt fel, neki ez a rendjén való, ezt akarja tovább adni. Ha eddig nem sikerült megértetned vele, már nem fogod, őt így kell elfogadni. Persze, tudom, hogy idegesítő, de nem tudsz rajta változtatni.

N

2022. aug. 20. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Ezeknek az információknak a döntő többségét nem lehet videochaten látni, tehát te osztottad meg vele. Ezen kellene változtatni.
2022. aug. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

De miert szamolsz be neki mindenről? Kizárt h előtte ürítsd az intimkelyhedet a videochaten...


Ne jarjon a szád...

2022. aug. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
44%

Ez a kisregény kb arra volt jó hogy amellett h kipanaszkodd magad, megerősítésre vágysz h te jól csinálod. Mert anyádtól nem kapod meg ezt a "tapsvihart"


Senki nem tudja neked megmondani h egyes emberek miért gondolják azt amit.

2022. aug. 20. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Ne mondd meg neki, mennyibe kerülnek a cuccaid.

Egyébként az intimkehely amellett, hogy kényelmesebb, még az árát is behozza.

2022. aug. 20. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
86%
Saját pénzedből veszed, tehát nyugodtan mondhatod neki hogy semmi köze hozzá.
2022. aug. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk a kehely speciel nem videochaten derült ki, hanem közös nyaraláskor még pár éve, akkor volt pár hónapja, hogy külön éltem.

#3 Nem nagyon kell direktben beszámolni. Pl volt olyan, hogy kórházba kerültem baleset miatt, és addig ő vigyázott az állataimra. Nyilván abba van etetés is, és közbe csak feltűnik neki, hogy nem az volt az instrukció, hogy csak cseszd eléjük a maradékot, hanem van normális kaja az állatoknak. Vagy simán összefutunk boltokban és ott látja a vásárlási szokásaimat valamennyire, például, hogy nem használok zacskót. Vagy ha lemondok egy programot, nemet mondok egy találkozóra, akkor természetes érdeklődő kérdés, hogy mit fogok csinálni, és azért elég weird lenne azt mondani, hogy nem mondom meg pláne, hogy nem hiszem, hogy hű de vállalhatatlan lenne orvoshoz vinni a kutyát.

#5 Ez eddig szép és jó, de nem lakik kő alatt. Ő is ugyanúgy jár boltba és azért ha valamit lát nálam, akkor azalapján simán be tudja saccolni.

2022. aug. 20. 23:23
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Azért veszed a drágát, mert megteheted. Ő már nem fog megváltozni, de azért mondhatod neki, hogy fejezze be, ez a te életed.
2022. aug. 21. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
24%

"Mondjuk a kehely speciel nem videochaten derült ki, hanem közös nyaraláskor még pár éve, akkor volt pár hónapja, hogy külön éltem."


Ugyan hogy? Ez pont nem egy olyan dolog, amit az ember elől hagy....

2022. aug. 21. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
#9 Neki random megjött, akkor meg már benne volt abban a korban, hogy normális legyen, hogy már nincs(késői gyerek vagyok, meg nem is sok tíz éve költöztem), megkérdezte hogy van-e nálam betét, vagy tampon, mert nála nem volt, mondtam, hogy nincs. Tökre meglepődött, hogy miért nincs, mert hát tök fiatal vagyok, sokkal esélyesebb, hogy nekem kellhet random. Ja meg arra tippelt, hogy titokban gyereket várok. :D Szóval inkább megmondtam, hogy mi van, mert nem gondoltam, hogy probléma lenne.
2022. aug. 21. 07:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!