Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem képes anyám megérten...

Miért nem képes anyám megérteni, hogy egy adott dologból nem azért választok drágábbat, csak mert drágább, hanem mert jobb?

Figyelt kérdés

Igazából már magamat tartom el, szóval semmi köze hozzá, de ha videochaten beszélünk látja a hátteret, ha meglátogatom látja mi van nálam/rajtam, ha ő látogat meg akkor látja, hogy milyen az otthonom. Ezen kívül nagyobb bajom nincs vele, nyilván emiatt nem fogok kapcsolatot megszakítani, és az életemet sem fogom látszatra, vagy ténylegesen olyannak rendezni, ami szerinte oké lenne. Nem is ehhez kérek tanácsot, hanem inkább ahhoz, hogy miért nem tudja felfogni, hogy én valamiből nem azért választok drágábbat, csak mert az drága, hanen mert bizonyos esetekben jobb.

Igazából ez a probléma már azóta fennál vele, hogy lett zsebpénzem. Régebben ilyesmiben nem korlátozott (most meg ha akarna se tudna, de nem is akar), csak folyton hallgathattam minden egyes anyagi döntésem után, hogy hülyeség, lett volna olcsóbb. És ez azóta sem változott, holott már egy fillérem sem tőle származik. Soha senkitől nem kértem még kölcsön.

Szerintem egyébként én logikusan költekezem, amióta az eszemet tudom. Azt az elvet követem, hogy amiből nem muszáj abból nem veszek drága dolgokat, nem halmozok felesleges hülyeségeket, meg ami azt illeti mostanában próbálok a számomra még tartható kereteken belül minél környezettudatosabb lenni.

Például a ruháim nagyobb részt turiból vettem. Sokkal olcsóbb, bőven van jó minőség, szeretem, hogy kevesebb szembejövő emberen látok ugyanolyat, ráadásul környezetbarátabb is. Viszont a cipőimet (főképp azért mert turiban sosen látok olyat, ami szép, és a méret is jó) anyám gondolkodásával ellentétben nem a random kínaiban veszem meg, mert azokkal már többször jártam úgy, hogy max két hónap, és akkor ugyanannyit, esetenként adtam ki rá, mint egy normálisabb cipőre, amit hordtam évekig, és még a szemét is több lett, amit termeltem.

Ha zöldséget vagy gyümölcsöt veszek, vagy bármit, amit zacskóba kehet tenni, akkor inkább viszek saját textil zsákot. Anyám szerint meg tiszta hülye vagyok, meg flancolok, amikor ott van az ingyenes zacskó a boltba, vagy épp a piacon lehet kérni az eladótól.

Nem használok műanyag szívószálat, csak fémet, rendszeresen viszem is magammal, ezért ha olyan van soha nem kérek szívószálat. Anyunak szintén az a baja ezzel, hogy hülyeség, mert hát ott az egyszerhasználatos az ilyen helyeken, semmi extra költségem nincs vele, ehelyett inkább viszam a saját magam által vett szívószálat....

Azt sem érti, hogy az állataimnak miért normális minőségű tápot adok, miért nem a legolcsóbbat, kutya esetén meg miért nem maradék+szárazkenyér+nagyritkán valami olcsó coop sajátmárkás tápot, mert hát az sokkal kevesebbe kerülne.

Állatorvossal ugyanz. Minek adatok be bármiféle oltást a kicsi keverék kutyámnak, tök felesleges még a kötelező veszettségelleni is, mert hát úgysem harap meg senkit. A kisrágcsálóimat (egerek, díszpatkányok, hörcsög) meg egyáltalán minek viszem orvoshoz, ha bajuk is van, hát mit számít, úgyis olyan rövid az életük. Őket is miért drága kajával etetem, amikor van a horgászboltban olcsó minden rágcsálónak is "jó" magkeverék.

Minek használok intimkelyhet, amikor egy csomag betét olcsóbb.

Minek veszek "drága" (drogériás, 1000-3000 közötti) sminket, amikor van párszáz forintos is. Amitől igaz, hogy kipattogok, se nem pigmentált, se nem tartós...

Minek veszek drága, ötven-hatvabezres telefont (ráadásul csak akkor, ha az előző már bem is működik), amikor van "ugyanolyan jó" tizenötezerért


És még sorolhatnám. Konkrétan meg van győződve, hogy amiből szerinte drágát veszek, azt nem a minősége niatt vettem, hanem csak azért mert drága.

Komolyan, mikor fogja megérteni, hogy nem idióta vagyok, hanem azért figyelek is a dolgok minőségére? Meg lehet ezt vele valahogyan értetni?


2022. aug. 20. 20:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Q: Miért nem képes anyám megérteni, hogy egy adott dologból nem azért választok drágábbat, csak mert drágább, hanem mert jobb?

A: Mert ő más szempontokat néz a vásárlásai során, mint te.


Q: "hülyeség, lett volna olcsóbb."

A: A gyerek nevelésének a része, hogy megtanítsa a szülő a pénz felelős felhasználására.


Q: "Szerintem egyébként én logikusan költekezem, amióta az eszemet tudom. Azt az elvet követem, hogy amiből nem muszáj abból nem veszek drága dolgokat, nem halmozok felesleges hülyeségeket, meg ami azt illeti mostanában próbálok a számomra még tartható kereteken belül minél környezettudatosabb lenni."

A: Akkor sikeres volt a nevelés, gratulálok a szüleidnek!


Q: "inkább viszek saját textil zsákot."

A: Anyukád anyagi és kényelmi szempontokat tart lényegesebbnek, te meg azt hiszed, hogy ezzel megváltod a világot. Sajnos tévedsz, de hát fiatalon mindenki azt hiszi, hogy jobban tudja, meg már más idők járnak. Hülye viszont nem vagy.


Q: "Nem használok műanyag szívószálat, csak fémet, rendszeresen viszem is magammal"

A: Kényelmetlen, nem váltod meg vele a világot. A pohárból hagyományosan is ki lehet inni a tartalmát, nem kellene magaddal szívószálat hordanod.


Q: "Azt sem érti, hogy az állataimnak miért normális minőségű tápot adok"

A: Az olcsó táp nem annyival rosszabb. Régen nem nagyon volt élelmiszerhulladék és jól működött, hogy az állatoknak adták, ami nem fogyott el. Nem hagyták megromlani és nem dobták ki.


Q: "tök felesleges még a kötelező veszettségelleni is"

A: Büntethetnek érte. Egyébként most nem annyira fenyeget a veszettség, de ez pontosan a szigorú vakcinázások miatt van így.


Q: "A kisrágcsálóimat (egerek, díszpatkányok, hörcsög) meg egyáltalán minek viszem orvoshoz, ha bajuk is van, hát mit számít, úgyis olyan rövid az életük. Őket is miért drága kajával etetem, amikor van a horgászboltban olcsó minden rágcsálónak is "jó" magkeverék."

A: Neki nincs hobbyja?


Q: "Minek használok intimkelyhet, amikor egy csomag betét olcsóbb."

A: Mert meg akarod váltani a világot és azt hiszed, hogy ezen múlik valami. Sajnos nem, de nem akarlak lebeszélni, szerintem is fontos, hogy kevesebb szemetet termeljünk.


Q: "Minek veszek "drága" sminket"

A: Mert az vált be.


Q: "Minek veszek drága, ötven-hatvabezres telefont (ráadásul csak akkor, ha az előző már bem is működik), amikor van "ugyanolyan jó" tizenötezerért"

A: Teljesen egyetértek vele. A telefon telefonálásra való, azt meg a 15 ezres készülék is ugyanúgy tudja. Ha fényképezni akarsz, egy rendes optikával ellátott fényképezőgép mindig jobb lesz, a mobilok javítása extrém összegekbe kerül, ha mondjuk elromlik a GPS, rontja a szemet, ha azon netezel...


Q: "mikor fogja megérteni, hogy nem idióta vagyok"

A: Szerintem tudja, hogy nem vagy az, csak próbál valamiről beszélgetni, mert a lánya vagy.

2022. aug. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

#11

Textilzsák: sokkal praktikusabb, mint a műanyag, többször használható. A műanyagokal rendszerint úgy járok, hogy kiszakad, és minden borul bele a táskámba. Anyagilag sem sokáig lesz kifizetődő az egyszerhasználatos műanyag, ha nem csak a kistelepülésen belül vagyok, akkor már egyre gyakoribb, hogy a műanyag zacskó miatt felár van.

Szívószál: Nekem szimplán kényelmesebb azzal inni az esetek többségében, semmi extra kellemetlenség nem jár azzal, hogy bedobok a táskámba egyet a kis tárolójában. Elmosni sem bonyolult.

Állataim etetése: Nem hagyok maradékot a saját kajámból, sosincs olyan ételem a hűtőbe, amit már nem ennék meg és jó lesz a kutyának. Az olcsó táppal az a bajom, hogy volt már miatta emésztési problémája a kutyámnak az egyik fajta miatt, más sajátmárkás tápokkal meg úgy járok, hogy vagy nem szereti a kutya, vagy több kell neki, hogy jóllakjon, és akkor már többe került mint egy normális, de cserébe legalább a szükséges tápanyagokat se kapta meg.

Kehely: Igazából itt nem a környezetvédelmi megfontolás volt az első, bár az is hozzájárul. Kényelmesebb, tovább tart mire megtelik, nem kell az éjszaka közepére ébresztőt állítani, hogy cseréljem. Amennyiért vettem, az kb három menstruációra elég betét/tampon ára, ezt meg használhatóm megfelelő tisztítás mellett évekig.

Telefon: Nagyobbrészt nem telefonálásra használom. Ha el kell utaznom (munka miatt van, hogy gyakori) sokkal praktikusabb, mert ha van wifi akkor korlátlanul tudok beszélni a családommal, akár videóhívásban, egy okostelefonon tudok előre vonatjegyet venni, szóval nem kell sorba állni és a jegynek a kedvezménye is sokkal nagyobb online, mint egy jegyautomatánál, de tömegközlekedés közben tudok rajta olvasni, zenét hallgatni, filmet nézni, ha eltévedek nagyon ritkán, azt teljesen jól megoldja.


Ha beszélgetni akar velem anyám, akkor simán találhatna olyan témát, ami nem arról szól, hogy az összes létező anyagi vonzatokka is járó döntésemet hülyeségnek nevezi.

2022. aug. 21. 18:54
 13/13 anonim ***** válasza:
87%

Nekem is vannak hasonló dolgaim és én is kapom az ívet, hogy én felvágok rá, hogy gazdag vagyok. Főleg öcsém és anyám ilyen, apám általábban örül, hogy megengedhetem magamnak, hogy jól (inkább csak nem rosszul) éljek.

És ezt nem úgy kell elképzelni, hogy megyek és rázom a rongyot anyáméknál, hogy vettem egy cipőt 100 ezerért...


Nem veszek olcsó margarint, meg felvágottat, mert egyszerűen inkább eszem üresen a zsemlét. Zewa budipapírt használok, vagy jobb minőségű 3 rétegűt. Vagy mondjuk Dove meg Nivea tusfürdőt. Ezek már a felvágás erős jelei náluk. Tehát nem Gucci meg Prada, havonta a legújabb telefonnal :'D


Én is turiból, vagy olcsóbb helyekről öltözöm, de pl cipőt jobbat veszek mert elég kis gnóm lábam van, sok mindenben fáj, szétmennek a lábamon. Ezzel szemben több drága cipőm is hosszú-hosszú évek óta tökéletesen bírja a strapát. Mindig megkapom, hogy drága öcsém a Lidlből évekig elhordja ugyanazt a cipőt nekem miért nem jó (persze, mert reggeltől estig munkavédelmiben nyomul).

Kapom a megjegyzéseket, mert nem egy olcsó szakadt autóm van (ami volt eddig) hanem végre vehettem egy középkategóriás 5 éves autót. Na puff. Erre öcsém küldi a húsz éves golfokat, hogy jajjdejó ez is megy.


Nagyanyám is olyan, látja van egy új táskám (valami snassz CCC), akkor rögtön az árát kérdezi. Én meg szégyenlem magam, általában elsomfordálok, nem értem miért lényeges.


Furcsa néha. Nem tudom, hogy irigység, vagy tényleg a jó szándék, de az tény, hoggy sosem kértem én sem tőlük egy kanyi vasat sem és nagyjából középsuli óta önálló vagyok. Szóval rejtély.

2022. aug. 24. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!