Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért lenne muszáj ma temetőre...

Miért lenne muszáj ma temetőre menni? Miért nem lehet megérteni ha nekünk van jobb fontosabb dolgunk?

Figyelt kérdés

Eddig minden évben november 1 a temetőzésről szólt. Közel voltak a temetők,igy is 6-8 óra mire anyóssal és anyámékkal is végigjártuk (délelött anyóssal,ebéd,utána anyámékkal).

Idén rengeteg minden változott,150kmre költöztünk munka miatt és van egy 5 hónapos babánk.

Kimerültek vagyunk,húzós év volt,eljöttünk szállodába,pihenünk,együtt vagyunk,férjem szabijai elmentek a költözésre és a szülés utánra (cég ugyanaz csak más város).

Napok óta kettőnk anyját hallgatjuk,vagyis már csak olvassuk mert márnem veszem fel a telefont hogy hogy gondoltuk,hisz mi szoktuk fuvarozni őket kocsival (nekik is van,csak ilyenkor nagy a tömeg),hosszúhétvégén amugyis miért nem hozzájuk visszük a gyereket,majd akkor se menjünk ha ők lesznek föld alatt...

Komolyan mindenki temetőre megy kötelező jelleggel?


2016. nov. 1. 13:30
1 2 3 4 5 6
 1/60 anonim ***** válasza:
81%

Helyesen temetőbe.

Nem kötelező, szerintem ők a kényelemmiatt hisztiznek inkább.

2016. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/60 anonim ***** válasza:
56%
Mi igen. Nem tudom mikor mentek temetőre, de ha egyébként nem szoktatok, akkor szerintem legalább ilyenkor illik menni. Ha nem is ma, de a napokban.
2016. nov. 1. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/60 anonim ***** válasza:
63%
*TemetőBE
2016. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/60 anonim ***** válasza:
17%
Hát ha a szálloda fontosabb neked mint a halott rokonaid, akikhez egy évben legalább egyszer méltóztatnál kimenni, lelked rajta. De gondolom az se zavar ha a te sírodat is messziről el fogják kerülni. Az a te bajod hogy önző vagy, de értsd meg azt hogy van akinek fontos a családja, a halott tagok is.
2016. nov. 1. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/60 anonim ***** válasza:
75%
Nem muszáj. Én soha nem járok. Nem látom értelmét! Nem vagyok vallásos. Aki a temetőben van annak már teljesen mind1. Nem lesz előrébb akkor se ha hetente megyek meg akkor se 30évente.
2016. nov. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/60 anonim ***** válasza:
64%
Itt nem a temetővel van a baj, hanem hogyhozzá szoktak ahhoz, hogy egy nyikkanásra ugrotok. Az én szüleim mindent megoldanak egyedül, de én még fiatalon kijelentettem nekik, hogyha gond van, vagy szomorú magányos stb. ugrok, de egy megmaradt tálca sütiért nem fog rángatni mint őket anno a szüleik.. Kb ilyen szintű lehetett a kapcsolatotok nem? :D
2016. nov. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/60 anonim ***** válasza:
52%

Amúgy a baba kérdést is meglehet oldani. Azt írtad így szokott lenni a program: "délelött anyóssal,ebéd,utána anyámékkal".

Annál a nagyszülőnél van a baba, aki épp nem megy veletek a temetőbe.

2016. nov. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/60 anonim ***** válasza:
42%
Nem muszáj. Kiiktathatod az egész családod az életedből.
2016. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/60 anonim ***** válasza:
23%

Sose fogom megérteni, minek egy férjnek hetekig otthon héderelni szülés után... (mert ugye 5 na kapásból nem a szabijából megy).

Húzós év, ki kell pihenni magatokat.. szegény, majdnem sajnállak.


És igen, én pl megyek. Mondjuk én év közben is rendszeresen viszek virágot, nem csak ez az egy nap van erre szánva...

2016. nov. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/60 anonim ***** válasza:
78%

Sose értettem ezt a kötelező jellegű temetőzés dolgot. Nem attól leszel közelebb az elhunyt szeretteidhez, hogy a temetőbe lógsz.


Ők meg kibírják, hogy nekik kell elmenni autóval. Egyébként is nem buli egy nap alatt 300+ km-t levezetni totál kimerülten.

2016. nov. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!