Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Más is van úgy, hogy szereti...

Más is van úgy, hogy szereti a szüleit, de nem igényli, hogy találkozzanak?

Figyelt kérdés

2022. aug. 22. 11:29
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%

"nem igényli, hogy találkozzanak"

Hány évesen és mennyi ideig nem igényli?

2022. aug. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
35 körül. Azt, hogy "mennyi ideig nem igényli", úgy érted, mennyi időnként szeretne velük találkozni? Évi egykét alkalom bőven elég lenne.
2022. aug. 22. 12:41
 13/21 anonim ***** válasza:
70%

Igen, úgy értettem.

Hát, szerintem aki tényleg szereti a szüleit, az még 35 évesen is ennél jóval gyakrabban szereti látni őket személyesen, akkor is, ha a leválás már megtörtént...

2022. aug. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem ahol nincs igény a rendszeres kapcsolattartásra, ott nincs is igazàból szeretet. Ahogy írta valaki, ha szeretünk valakit, akkor vágyunk a társaságára is.


Nyilván előfordul, hogy távol laknak egymástól a családtagok, vagy más okból nem megoldható a heti találkozás, pedig amúgy benne lennének, de ha erre igény sem lenne alapból, ott halott a kapcsolat.

2022. aug. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
54%

Hasonló helyzetben vagyok.

Szomorú nagyon, mert tényleg szeretem a szüleim és mindent megtettek amit tudtak értem, viszont egyszerűen nem kedvelem őket.

Nincs témánk, ők nagyon szűklátókörűek és nem tudják elfogadni, hogy én más vagyok, mint ők.

2022. aug. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
28%

"Nincs témánk, ők nagyon szűklátókörűek és nem tudják elfogadni, hogy én más vagyok, mint ők."

Ha te el tudnád fogadni, hogy ők mások, mint te, nem itt tartanátok...

2022. aug. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
41%
#4 Akkor te mondod meg, hogy szereti-e a szüleit vagy sem?
2022. aug. 22. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
72%
Szeretheti attol hogy nem találkoznak gyakran.
2022. aug. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
88%
Szeretem, csak éppen nagyon nehéz elviselni őket (eltérő gondolkodásmódból eredő problémák és általuk kierőszakolt viták), így inkább minimalizálom a találkozásokat.
2022. aug. 23. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sajnos nem rég halt meg Édesapám, és nagyon bánom, hogy nem találkoztunk többet, és nem hallgathattam végig az összes sztoriját. Épp hogy nyugdíjas korú volt. Kb. 2 hetente mentem át hozzájuk, ezt igyekeztem tartani, meg mellette heto 1x beszéltünk 10-10 percet telefonon. Anyukám nehezen viseli ezt, vele most próbálok 2 naponta beszélni telefonon, meg 5 naponta átmenni, de ő meg nagyon nem akar teher lenni, de én meg aggódok érte, így sokszor csak kamu indokokkal hívom fel, vagy megyek át hozzá. Ma is hívni akarom, de nem tudom mit mondjak...
2022. aug. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!