Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan érjem el, hogy anyám...

Hogyan érjem el, hogy anyám megengedje, hogy abbahagyjam az iskolát és rendesen dolgozhassak?

Figyelt kérdés

Sarokba akarom szorítani, hogy ne legyen más lehetősége, csak az hogy megengedi.

Novemberben leszek 18, de már nem megyek be többet a suliba a tervek szerint.



2022. aug. 24. 21:54
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
92%

Legalább egy szakmát megcsinálhatnál. Nekem egy szakmám van, érettségim nincs, de ami amíg világ a világ, el tudok benne helyezkedni, szerencsére.


A kérdésedre: sehogy. Egyszerűen kiiratkozol. 16 éves korig vagy tanköteles. Hogy 18 év alatt ki tudsz-e iratkozni, nem tudom. De ha ennyire nem érdekel, egyszerűen nem mész be, hanem mész dolgozni, aztán remélhetőleg majd kicsapnak. Ha meg kérdik bent, te elmondod, hogy nem érdekel, 18 éves korodat betöltve magad fogsz kiiratkozni.

2022. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
90%
Akkor minek írtál ki róla kérdést? Nem kell sok ész ahhoz hogy tudd hogy ez lesz a válaszok többsége. Egyébként is milyen munkád van? Mert 18 évesen nulla tapasztalattal, szakma és érettségi nélkül nehezen hiszem el hogy olyan munkád van amiből albérletet, rezsit tudnál fizetni és mellette megélni.
2022. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
85%
Na, ha ennyire duzzadsz az onbizalomtol, ugyesen kitalalod azt is hogy hogyan engedje anyuci amit akarsz. Ha ekkora a p.fad itt, legyen otthon is az. Amig engedelyt kell kerned tole barmihez is, csak egy taknyos kis kolyok vagy.
2022. aug. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
78%
11-es jól leírta. Gondolom le leszek pontozva, én is dolgoztam és esti gimiben érettségiztem, utána levelezőn tanultam tovább, munka mellett. Kérdező, neked esetleg nem opció, hogy estin vagy levelezőn letedd az érettségit/szakmát? Akkor anyukád sem szólhatna semmit, dolgozhatnál suli helyett/mellett.
2022. aug. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
87%
Ne tedd tönkre az életed, később meg majd fizetni akarsz, hogy legyen valami végzettséged? 😅 tanulj mások hibájából, nekem is 150 ezrem bánta... pedig mennyi másra is lehetne költeni.
2022. aug. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 puritan ***** válasza:
85%
A kérdező tipikusan az a típus, aki kitalál valami baromságot, amit a környezetében levő épeszű emberek elleneznek, ezért itt, ismeretlenektől kér támogatást hozzá. Aztán amikor itt is csak elutasítással találkozik, akkor megsértődik, de akkor sem gondolkodik el rajta, hogy a hiba valószínüleg benne van.
2022. aug. 25. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
86%
Ha nem érdekelnek a normális válaszok, legalább ne bunkóznál. Először segíteni szerettem volna, de látom rajtad nem lehet. Akkor cseszd el az életed. Majd talán évek múlva rájössz, hogy talán, mégis tanulni kellett volna.
2022. aug. 25. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
91%
17 ott a pont. Majd rá jön akkor ő is a saját kárán, mikor elcseszte úgy mint néhányunk.
2022. aug. 25. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
95%
Akkor Novemberben 18 éves korig kell suliba járnod.adig Van idöd keresni egy albérletet és utána költözhetsz.
2022. aug. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
91%

16 év a tankötelezettség.

Fogod és nem mész be. Elköltözöl otthonról, eltartod magad, megmutatod anyukadnak h te iskola nélkül is boldogulsz az életben.

Aztán 3-4 év múlva majd kezdhetsz gondolkodni, hogy mekkora baromságot csináltál.


Miért kellene anyukad engedélye? Ha ilyen okos nagyfiú vagy, dönts önállóan.

2022. aug. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!