Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen egy mérgező szülő?

Milyen egy mérgező szülő?

Figyelt kérdés
És milyen lesz a gyermek akkor, ha felnő?
2022. aug. 28. 15:00
1 2 3
 21/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2022. aug. 30. 09:28
 22/23 anonim ***** válasza:
67%

Általában ez nem csak egy mérgező szülő, hanem egy teljes családi sakkjátszma.


Mert egy ilyen családban a MÁSIK szülő az, aki nem csak hagyja a partnerét így viselkedni, de még sokszor rajongói klubbot is tartanak nekik.


Sokféle módon lehet ez, pl vagy az egóját legyezi a párja, vagy a dühkitöréseit indokolja meg "Béla egy igazi férfi, tudja hogyan tartson rendet" vagy valami vallásos indoklás van "a Biblia itt és itt azt mondja, hogy a gyereket így is így kell verni".


A gyerekek között általában van egy fekete bárány, aki minden rossz megtestesítője, minden az ő hibája, rajta vernek le mindent.


És akkor van a kedvenc gyerek, akiben a nárcisztikus szülő önmagát látja.

Ez a gyerek ki van szolgálva, mindent megkap, és ő van példaképként feltüntetve ha bármi van, még akkor is, ha a többi gyerek objektíven jobban teljesít, sikeresebb, stb.


Ha van harmadik gyerek, ő általában láthatatlan, igyekszik nem belevonódni a perpatvarokba.


De ezek a szerepek cserélődnek, mert mindig kell egy bűnbak.


Sokszor van, hogy a többi gyereknek fel se tűnik milyen a családi légkör, mert ők a kedvenc ebben a képletben. Aztán pl az idősebb testvér elköltözik, és hirtelen fordul a kocka, a kedvenc lecsúszik a ranglétrán, és akkor már rajta vernek le mindent.

2022. aug. 30. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 22!


Leírtál mindent, most lehidaltam.


Tehát akkor most ha én a fekete bárány kilépek a rendszerből, akkor a csodagyereküket fogják megtalálni?


Ráférne, mert ugyanúgy fogyatékosnak, rondának, alsóbbrendűnek tart, és boxzsáknak használ. Na és persze az ő gyereke a csoda (csodaunoka) az én gyerekem meg tehetségtelen, rossz gyerek, akit nem sértegetnek közvetlen, csak sajnálják anyámék hogy szegény biztos megsérült szüléskor és azért ilyen nem normális.

Okos, akaratos, nagyszájú ovis, akin le vagyok döbbenve, mert én nem tudtam ovis koromban számolni, nem beszéltem ilyen választékosan és nem volt ennyi barátom.

2022. aug. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!