Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Semmit nem mondhatok el anyámnak?

Semmit nem mondhatok el anyámnak?

Figyelt kérdés
Sajnos semmit nem tud az életemről, mert mindenbe beleköt, csesztet, kifordítja a szavaimat, bánt, semmi nem jó neki. Ha valamit vesz azt hallgatom tőle évekig. Külön élek tőle,nem tudja, hogy van barátom jó féléve. Zavar, hogy semmit nem tud rólam, önmaga miatt amilyen viselkedésű velem. Egy jó szót nem kaptam tőle. De ugye ő csak jót akar nekem, amikor osztogatja a csodás tanácsait. Pl covid idején semmiképp ne vállaljak gyereket, nézzem meg mennyien válnak. Mintha tudat alatt nem akarná, hogy boldog legyek.

2022. febr. 13. 20:41
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
86%

Nem tudja, hogy van barátod, de covid alatt ne vállalj gyereket? Inkább a lehetségesnél is többet néz ki belőled. :)

Amúgy, ő ilyen, nem tudod meggyőzni úgysem.

2022. febr. 13. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 A kérdező kommentje:
Mert mondtam neki, hogy a korombelieknek már van gyereke a legtöbbnek, a huszas évek végén. Ezért minden lehetséges érvvel próbál meggyőzni, hogy ne vállaljak gyereket. Annak örülne szerintem, ha egyedül maradnék. Mert akkor tudom hallgatni a hülyeségeit.
2022. febr. 13. 20:49
 3/37 anonim ***** válasza:
83%

Covid alatt hogy jön a gyerek téma, válás, ha csak fél éve van barátod, amiről nem is tud? Van nálad egy kis képzavar, nem csodálkoznék, ha finoman szólva csúsztatnál.

Amúgy igen, semmit nem kell mondani ilyenkor. Még csak kapcsolatot sem kell tartani, ha egészségtelen a viszonyotok.

2022. febr. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:
Mert mindenről szokott beszélni,és mondtam neki, hogy ha tetszik ha nem előbb-utóbb úgyis lesz valaki. Erre reagált így. Tartom vele a kapcsolatot,mert az anyám.
2022. febr. 13. 20:58
 5/37 A kérdező kommentje:
Egészségtelen igen, mert irányitásmániás,mindent tudni akarna, fennakad olyan dolgokon, hogy azt mondtam dolgozom, de végül mégis úgyalakult,hogy nem melóztam, máris valami nem tetszik neki ezen.egyrészt semmi köze hozzá,másrészt azt érte el, hogy végül semmit nem tud rólam. Tesómnak már minimális kommunikációja van vele, ezt én még nemtudom megtenni vele.
2022. febr. 13. 21:09
 6/37 anonim ***** válasza:
94%
Hagyd, nem kell tartani a kapcsolatot. Éld az életedet, és ne agyalj az anyádon.
2022. febr. 13. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
De azért aggódom érte. A saját anyámmal így viselkedjek, forduljak el teljesen? Inkább azt teszem, hogy tartom a kapcsolatot, csak sajnos ferdítek neki a dolgokon. Este barátaimmal vagyok pl, kérdezi hol vagyok, otthon tvzem:) ez van. Irigylem azokat akiket hagy az anyjuk élni őket, és támogatja őket lelkileg,az álmaikban.
2022. febr. 13. 21:18
 8/37 A kérdező kommentje:
Élem az életem,ő meg mondja mit hogyan csináljak, én meg csinálom, ahogy akarom, csak hiányzik,hogy nem tudom vele megosztani az életemet,úgymond nincs mögöttem semmiben.
2022. febr. 13. 21:23
 9/37 anonim ***** válasza:
88%
Gondolom, arra várnál tanácsot, hogy lehetne őt megváltoztatni. Inkább kérdezek valamit: Hogy lehetne téged úgy megváltoztatni, hogy élvezettel hallgasd ahogy anyud folyamatosan csesztet, mindenbe beleköt, kiforgatja a szavaidat... ? Sehogy? Őt sem. Ő tudna változtatni ezen. Ha akarna.
2022. febr. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Egyszerűen fel nem foghatom, hogy lehet valaki ilyen a saját gyerekével.
2022. febr. 13. 21:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!