Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Melyik lehetőséget válasszam?

Melyik lehetőséget válasszam?

Figyelt kérdés

Van otthon két kistesóm, borzasztó az ahogy ők élnek. Üres a hűtő, télen pedig csak egy szobában van fűtés (max 23 fokig kb). A ház is veszélybe van, bármikor megvehetik. Ezért is költöztem el otthonról. Viszont idő közben anyu lebetegedett és a betegségek miatt elhunyt..

Nevelőapám eddig nem vett részt a gyerekek nevelésében, mindig volt kifogása neki. Vagy én, vagy anyu neveltük őket. Hobbija volt kikészíteni és folyamat uszítani anyát ellenem, hogy miért nem megyek el helyette dolgozni és hogy miért nem teszem le a pénzt. (ez csak a jéghegy csúcsa)

(Ha tudtam én segítettem nekik néhány számlát kifizetni.. Nem arról van szó hogy sajnálom a pénzt, mert egyáltalán nem sajnálom.)


Most felhívott, kiabált velem, hogy nekem ott kellene legyek velük mert a gyerekekkel nem bír.

Csak a temetésre jöttem haza, ő viszont itt akar tartani. Sajnálom a gyerekeket mert azt amit tőlem és anyától kaptak, nem kaphatják meg többet (azt a szintű szeretetet és gondoskodást)

Csak a gyerekek miatt maradnék, de nekem lett egy normális életem és egy stabil jól fizető munkahelyem. Természetesen nem akarom eldobni őket, de a jövőmről van szó..



Fogalmam sincs hogy mi legyen.. Menjek a gyerekekhez? Vagy pedig vissza a normális életembe?


Ha valamit számít 18 éves vagyok :D


2022. aug. 29. 13:22
1 2 3
 21/22 A kérdező kommentje:

Azért 10 fokból nem könnyű felmelegedni

És volt hidegebb is a házban


Nem értem miért kell mindenbe belekötni

Fogadjunk hogy nálatok 30 fokig megy a gáz vagy a kandalló :D


Mellesleg egy újszülött gyereknek nem hiszem hogy elég 20 fok, neki meleg kell. Nyilván nem tudtad.

Az emberek másak, mindenkinek más a tűrőhatára :)

De ezt is el kell mondani amint látom.

2022. aug. 29. 22:49
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező ez nem a te felelőséged. Megértem hogy sajnálod őket de neked sem segített senki kitörni ebből a nyomorból mert bárhogy is vesszük ez az. Kedves apuka majd megoldja a dolgot, te mint jó testvér esetleg segíthetsz a tesóidnak anyagilag annyira amennyi nem megy a te életed rovására és látogasd őket amikor lehetőséged van rá. A leírtakból következik hogy az apuka nem veti meg az italt tehát az anyagi segítség az dologi legyen, ne készpénz mert abból lehet hogy nem látnának a féltestvéreid sokat. Látogatásaid alkalmával megveszed ami tőled telik és főzöl nekik valami finomat.

Akik itt írogatnak azok a hőmérsékletről azok túlnyomórészt egyenletes hőmérsékletű távfűtéses lakásban élik az életüket, soha nem láttak kályhával fűtött szobát. Nem tudják elképzelni hogy kemény hidegben csak a kályha mellett van meleg és három méterrel odébb már jégvirágos a szigeteletlen ablaküveg. Én ilyen mellett aludtam kiskoromban :)

2022. aug. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!