Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlölöm a szüleim, ez normális?

Gyűlölöm a szüleim, ez normális?

Figyelt kérdés
Ki nem állhatom őket, folyamatosan csesztetnek, itthon egy csicska vagyok nekik. Egy hónapja bejelentettem, hogy szeptember közepén elköltözöm, teljesen szívinfarktust kaptak, kitagadtak a családból, de úgy, hogy nem költözhetek el. Álomvilágban élnek, hogy ők mintaszülők, mindent megadnak nekem, mikor egy szót se váltok velük, azon kívül ha valamit ők akarnak, hogy teregessek ki, mosogassak el, főzzek meg. Azóta, hogy elmondtam, elköltözök, állandóan a nyakamban vannak, kérdezgetnek hülyeségeket, kedves neveken szólítanak. Hétfőn költözöm, és úgy tesznek, mintha meggondoltam volna magam, és itt maradnék.

2022. aug. 30. 19:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Az efféle érzések/ helyzetek kialakulása, főként egy családban, sosem normálisak. Ahhoz hogy pártatlan véleményt alkothassak, tudnom kellene a Te szerepedről is a családban. Miért alakultak így a dolgok, mióta áll fent ez a helyzet, van- e meg(ki)beszélésre lehetőség, nem-e lehet hogy túlreagálod a dolgokat, hiszen mindkét szülő csak nem utálhat egyszerre?! Talán kivonod magad a családi szereposztásból, félrevonulsz, nem teszel eleget az otthoni teendőknek, mindent természetesnek veszel, stb stb. Bővebben írj, magadról, segítesz otthon, hogy viselkedsz, vannak barátaid?
2022. aug. 30. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves vagy, milyen végzettséged van (=van-e saját kereseted), hova költözöl?
2022. aug. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
23, dolgozom, városon belül, közel az egyetemhez.
2022. aug. 30. 19:20
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor elköltözöl és kész, normálisnak nem nevezném, de ritkának se.
2022. aug. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

2 hete lett új állásom, fantasztikus, home officeból végezhető, a jövőbeni végzettségemnek megfelelő, és az volt a szavuk rá, hogy miért home office? Miért nem mész be? Majd itt fogyasztod az áramot, ilyen árak mellett?

Többszöri is felajánlottam nekik, hogy fizetek a közösbe, a pénzt is otthagytam az asztalon, de nem fogadják el. Szerintük az ő házuk, ő szabàlyaik, én itt nem fizetek, de az van, amit ők mondanak.

2022. aug. 30. 19:23
 6/19 anonim ***** válasza:
99%
Pont ilyenkor kell elköltözni. A probléma csak azokkal van, akik ezt jövedelem hiányában nem tudják megtenni. Akik meg tudják, ott kétely egy szál se.
2022. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Mindig is ilyen stílusban kommunikáltak?
2022. aug. 30. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
95%

Ezt a kérdést nagyon magamra vettem!

26/F

Pont ezzel a kérdéssel van tele a hócipőm már napok óta....


Egyszerűen nem birom már a mindennapokban ezt; Kérdezz-Felelek kapcsolatott...


Beszélgetni nem lehet velük, mindent is tanító jellegel mondanak,én véleményem elvan nyomva csak helyeselhetek...


Albérletbe nem tudok elmenni jelenleg, főleg nem egyedül... Meg ugye most jönnek a rezsi emelések+albérlet. Nem merek egyedül bele vágni, tőlük meg nem kell segítség/támogatás! (de ahogy észre veszem nem is lenne, olyan szívből jövő nélkülözhetettlen megmozdulásuk)...


Szóval:😭

2022. aug. 30. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
87%

És kiegészítve a válaszom egy részét, feléd.


Én is csicskánam érzem magam, Stressz oldásként mormogom magamban hogy ' Nem csicska vagyok, hanem Jobbágy! Nem csicska vagyok, hanem Jobbágy! Nem csicska vagyok, hanem Jobbágy!...

De akkor se kell nekem az ő életük ezt nem értik meg. Szeretem őket és PONT.


Ma egy éve hogy apukám belehajszólt egy beugrós munkára... Itt ragattam!!


Autóm is volt gondoltam járok majd azzal, de már autó sincs mert tönkre ment az utóbbi évben, én hülye hordtam a főnök embereit, majd kölcsön is adtam neki 1x és paff másnap már be se akart indulni Hűtővizet jelezte meg a Motorhibát...


Életképtelenné tesznek úgy érzem, mostanra már barátokból egyse!

Barátnő pedig nem is volt.

2022. aug. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
40%

Szia,

ez alapján nehéz belelátni reálisan a helyzetedbe, de ha albérletbe költöznél, akkor én a mostani helyzetben nagyon nem javaslom. Örülj, hogy van hol laknod és nem kell lakhatásért fizetned, valamint a rezsibe sem kell beszállnod. Azt a pénzt amit albira költenél, inkább tedd félre, jól fog még jönni.

Elhiszem, hogy nehéz a szülőkkel, de ezek apróságok, nem vernek meg, nem semmiznek ki, csak egy kis türelmet kellene tanúsítanod feléjük. Hasonló problémák nálunk is vannak.

2022. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!