Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gyűlölöm a szüleim, ez normális?

Gyűlölöm a szüleim, ez normális?

Figyelt kérdés
Ki nem állhatom őket, folyamatosan csesztetnek, itthon egy csicska vagyok nekik. Egy hónapja bejelentettem, hogy szeptember közepén elköltözöm, teljesen szívinfarktust kaptak, kitagadtak a családból, de úgy, hogy nem költözhetek el. Álomvilágban élnek, hogy ők mintaszülők, mindent megadnak nekem, mikor egy szót se váltok velük, azon kívül ha valamit ők akarnak, hogy teregessek ki, mosogassak el, főzzek meg. Azóta, hogy elmondtam, elköltözök, állandóan a nyakamban vannak, kérdezgetnek hülyeségeket, kedves neveken szólítanak. Hétfőn költözöm, és úgy tesznek, mintha meggondoltam volna magam, és itt maradnék.

2022. aug. 30. 19:03
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem csodálom, ha így érzel, amikor így viselkednek.

Arra azért kíváncsi lennék mi lesz, miután elmész, nem lesz egyszerű menet. Jönni fog e lelki terror keményen.

2022. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Van sok sorstársad, nem csak az országban de a világban is.
2022. aug. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

Azonosulni tudok az írásoddal, volt egy szavazásindító kérdésem nem is olyan régen:

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__szulo-gy..


Szóval a legjobb, ha lelépsz, és először magadat teszed rendbe, mind anyagilag, mind mentálisan.

2022. aug. 30. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Van az ugy. Ilyen korba mar kb senki.se szeret a szuleivel lakni. Elmegy majd minden loved valszeg es kevesebb szabadidod lesz de ugyis le kell lepni egyszer
2022. aug. 30. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen kihasználnak és ezzel a neked való kedvességgel csak manipulálni akarnak, hogy továbbra is ott legyél nekik. Nem szabad, hogy ezekkel a manipulatív viselkedésükkel hassanak rád. Fontos, hogy kitarts amellett a döntésed mellett, hogy elköltözöl tőlük. A te lelkednek mindenképp jót fog tenni, a szüleidnek meg egy jó kis ébresztő lesz, hogy nem azért van a gyerek, hogy nekik rabszolga legyen, hanem egy külön, saját élettel rendelkező ember, akinek nem az az életének a célja, hogy a szüleiért legyen.


Sok sikert kívánok! Kitartást!

2022. aug. 30. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kicsit dobott rajtam és megerősített!
2022. aug. 30. 22:38
 17/19 anonim válasza:
89%
nagyon gáz helyzet jön. Most még maradj,bírd ki tavaszig. Hihetetlen koppanás lesz sokaknak.nem akarlak lebeszélni csak azt mondom türelem.
2022. aug. 30. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
87%
10-es, attól, hogy nálatok hasonló probléma van, nem az a megoldás, hogy más se lépjen ki a gyerekkorból, csak mert te nem mersz, hanem az, hogy te is kilépsz. Az se érv, hogy nem vernek meg, nem semmiznek ki, ilyen alapon nem kell börtönbe csukni a betörőt, mert csak az ékszeredet lopta el, nem ölt meg. Nemcsak kézzel lehet verni testet, hanem lelket, verbálisan. És az pont ugyanolyan súlyos és pont ugyanannyira nem eltűrendő. A rezsivel se riogassatok, olyan helyre kell költözni, ahol nem gázzal megy a fűtés, pl távfűtéses helyre, a villany meg nem emelkedik olyan drasztikusan, duplájára emelve is kifizethető.
2022. aug. 31. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
83%

Jó lesz a költözés. Kár, hogy nem messzebb. A találkákat redukáld 2 havontára, és soha ne engedd be őket hozzád.


SOHA!!!

2022. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!