Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy gyűlölöm a...

Normális, hogy gyűlölöm a szüleimet a félvérűségem, és a sok bántás miatt amit kaptam ezért?

Figyelt kérdés
Félvér vagyok, apukám fekete, anyukám magyar, külsőre örököltem apai ágon például a fekete hajat, fekete szemet, barnább bőrt (nem néger szinten) anyai ágon csak annyit, hogy a bőrszínem világosabb mint a feketéké. Kiskoromban még kaptam a nagyon aranyos, egzotikus stb kifejezéseket. De sok bántást is. Egész életemben rengeteg bántást kapok ismeretlenektől, ez egészen kiskorom óta máig ér a mindennapokban, egyszerüen mióta érdekel ez az egész (kb 12 éves korom óta) a szüleimet hibáztatom ezért, ők mindent megtesznek értem, támogatnak mind pénz, mind szociális téren, tényleg semmi panaszom nem lehet, csak egyszerűen ez a dolog ami miatt eddigi egész életem megvan keserítve, többször mondtam nekik, hogy az ő hibájuk, ha tudják, hogy nem lesz "elfogadott" a gyerekük külsőre egy ilyen országban, miért nem költöztek ki a másik ághoz? Szeretem őket, de egyszerűen gyűlöletet is táplálok feléjük, hogy ilyen körülmények közt kell leélnem az egész életem, fog ez változni valaha? Vagy a gyerekkorom miatt egész életemben kerülöm a szüleimet úgy, hogy ők abban a tudatban vannak, hogy szeretem őket? Valaki járt hasonló cipőben?

2017. jún. 21. 06:52
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Lemaradt, 20/F.
2017. jún. 21. 06:53
 2/45 anonim ***** válasza:
81%

Nem szimplán hisztis vagy, de majd talán elnövöd.


Meg mit törödsz te más.emberek vmnyvel, nem tök mindwgy mit ugatnak irigységükben? Nemhogy büszkén vállalnád, te milyen vagány vagy, hogy a másik szülöd nyelvét is beszéled.

2017. jún. 21. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
83%
Uhh, ez durva. De ne magadban és a szüleidben keresd a hibát... A hiba azokban az emberekben van, akik basztatnak/basztattak. A szüleid szeretnek. Ne kerüld őket.
2017. jún. 21. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
79%
Bennem meg cigány vér van; apai ágon. De tudod mennyire nem érdekelt sosem? Szép barna bőröm van, mindenki azt hiszi h szolizni járok, benne van a tánc a génjeimben, bárkit letáncolok a színpadról. Engem is volt h lecigánylányoztak; de csak megvontam a vállam. Nem érdekel. Mióta meg dolgozó nő lettem pláne nem.
2017. jún. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 anonim ***** válasza:
91%

"..miért nem költöztek ki a másik ághoz?"

Lehet, hogy írástudatlan lennél, éheznél,vagy esetleg úton lennél egy gumicsónakon új hazát keresve.

Hidd el, a szüleid a legjobb megoldást választották maguknak is és neked is! Légy hálás és békülj meg a külsőddel, egyre kevésbé vagy kirívó.

2017. jún. 21. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
93%
Nem utolsó sorban ha kiköltöztetek volna a másik ághoz, lényegesen rosszabb helyzetben lennél mivel ott nagyságrendekkel nagyobb a rasszizmus, és nem csak beszólások terén mutatkozik meg, hanem kőkemény tettlegességben. Mert ugye rasszizmus az is, ha a világosabb bőrűt bántják a színe miatt, nem csak fordítva az. Hidd el, itt ezerszer jobb dolgod van. Egyébként meg mindenért tudják b@zztatni az embert, ha kisebb növésű vagy, ha lapátfüled van, ha kancsal vagy, ha szemüveges vagy, ha túl vékony vagy, ha túlsúlyos vagy, ha pattanásos vagy, ha szeplős vagy, ha vöröshajú vagy, és még hosszasan lehet sorolni. Ezekért mindért lehet okolni a szülőket vagy a társadalmat, vagy el lehet fogadni, nem törődni a bunkokkal, és azon rágódni naphosszat hogy mit szóltak be. Én ez utóbbit választanám.
2017. jún. 21. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
64%
Érdekes, hogy a szüleidet hibáztatod, nem azt a seggébe ragadt fejű nemzetet, amelyik képtelen nyitottnak lenni az ilyesmire.
2017. jún. 21. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ közben! Nem, nem olyan helyen él az apai ágamon lévő családom, Angliában élnek feketeként. Ott azért jobb a helyzet ilyen téren. ( mármint a menekült ügy meg a rasszizmusra térek most ki elsősorban )
2017. jún. 21. 09:20
 9/45 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem szabad velük foglalkozni, de amikor már az ember évek óta hallgatja napi szinten, az ki tud készíteni, hiába nem akarok vele foglalkozni de ez már a "mindennapjaimhoz" tapadt...

És sajnos nem csak ilyen téren jön ki, volt, hogy munkát is pl emiatt nem kaptam meg ( bár mondjuk szóljon mentségre etéren, hogy volt olyan, amikor kimondottan emiatt kaptam meg )

Emlékszem volt tanárom is akinek kezdetektől nem voltam szimpatikus, érettségin a vizsgabiztos is levágott 1 pofát amire emlékszem. Szóval ilyen emlékek ha akarom, ha nem megmaradnak..

2017. jún. 21. 09:31
 10/45 anonim ***** válasza:
88%
Ez így van, a fehéreknek sosem leszel elég fehér, a feketéknek meg elég fekete. Ha itt Magyarországon is sok bántás ér, tényleg jó ötlet Anglia, vagy valamelyik másik európai ország. Ha az angol rokonaiddal jóban vagy, talán segítenek ott elindulni, aztán minden oké lesz. :)
2017. jún. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!