Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért van az,hogy ha hazamegye...

Miért van az,hogy ha hazamegyek, akkor rögtön lelki mélyponton érzem magam, míg ha bárhol máshol tartozkodom, akkor minden a legnagyobb rendben van?

Figyelt kérdés

Immáron a hatodik évemet töltöm kollégistaként. Az eleje óta ez van, hogy mentálisan teljesen offon vagyok, amikor hazamegyek. Eleinte még érthető volt, mert apám sokat ivott és a fene akar ordítozásra hazamenni, de ez a rossz mentális állapotom otthon utána is megmarad, legalábbis azon ritka kivételeket leszámítva, amikor éppen összekaptam egy szobatárssal. A digitális oktatás meg maga volt éltem második nagy mélypontja (apám alkoholista időszaka az első a listán). Konkrétan otthon egész idő alatt úgy érzem, hogy anyám megfigyelés alatt tart (néha dicsekedett azzal, hogy amikor online órám volt ő hallgatózott, hogy miről volt szó, szóval ennek még van is realitása, na meg egyéb példákat is tudnék mondani), előjön a durván introvertált oldalam, aztán ha változhatna a nulla szociális életem (mert ugye helyi barátaim a faluba már ninsenek, mindenki más meg jó messze), akkor teljesen bepánikolok és halogatom a saját programjaimat, amiket szeretek amúgy. De otthon esténként gyakrabban ébredek arra, hogy elfog a spontán rettegés, alig kapok levegőt, stb.

És ja, otthon nem túl fényes egyik szülőmmel sem a kapcsolatm, apám mióta nem iszik olyan, mint egy idegen. Anyám meg csak manipulatív és túlkontrolláló akar lenni. Máshol meg ha nem haza megyek utána, hanem mondjuk kokiba, akkor teljesen szociális vagyok, kb bárkivel elbeszélgetek, nem kelek este random pillanatokban erre a pánikroham szerű valamire, nincs spontán olyan érzésem, mintha valami figyelne.


2022. szept. 10. 09:44
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Valami otthon figyel.

Hány éves vagy?

Este ébredsz? Hát mikor fekszel le?

2022. szept. 10. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Otthon aktiválódnak benned a régi gyerekkori traumáid, amit a szüleid okoztak neked.
2022. szept. 10. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

20 leszek októberben.

Az otthon valami figyel érzés leginkább anyámtól van. De huzamosabb (pl online oktatás) otthonlét alatt gyakran van olyan érzésem, mintha le lenne hallgatva a ház, vagy bekamerázva csak azért, hogy meg legyek figyelve.

Este változó, hogy mikor fekszek. Este kilenc és hajnal kettő között. De sosem a kipihentség okozza a random ébredést, hanem spontán nehéz légzés, ilyen mindjárt megfulladok érzéssel, remegés, a rettegés érzése. Pedig nem állok szerek hatása alatt. Ráadásul ez csak otthon történik meg, legjobb, de ritka esetben csak egyszer. De az otthonlét okozott már nálam szuicid gondolatokat, viszont magamban nem tettem kárt soha szándékosan, mert megrémiszt, hogy ha kiderülne, akkor nagyobb megfigyelés alatt lennék. Meg alapvetően minden redben, csak pár óránál többet ne nagyon legyek otthon egyszerre.

2022. szept. 10. 10:48
 4/7 anonim ***** válasza:
kevesebbszer menj haza.
2022. szept. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
#4 ez nyilvánvaló.
2022. szept. 10. 11:58
 6/7 A kérdező kommentje:
Csak az nem oldja meg a problémát, hogy nem megyek haza. Attól csak nem jönnek elő a kellemetlen tünetek, de még ugyanúgy ott marad a háttérben
2022. szept. 10. 12:26
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Menj el pszichológushoz.
2022. szept. 10. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!