Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Magyarországon mért olyan...

Magyarországon mért olyan szigorúak a szülők az alkoholal?

Figyelt kérdés
Mostanába az az új hobbym ha unatkozok, hogy beírom gyakorin a keresőbe jogy "kamaszok alkohol" is a kérdéseken röhögök mert olyanok vannak köztük hogy szülők azt kérdezik hogy "a 17 éves fiam megiszik minde nap egy doboz sört, mit tegyek?". A legjobb meg, hogy utána jönnek a kicsit "engedékenyebb" hogy egy fél poháral megihat. Én meg gondolom magamba, hogy baszus 17 évesen fél pohárral? Az én apám német is sokat voltam vele Münchenbe is ott már 15 évesen megittunk egy korsó sört a Biergartenbe, nem hogy egy fél poháral. Franciaországban is már csecsemő kortól kezdve kapják a gyerekek a vörösbort. A lengyeleknél ugyanez csak pálinkával, a németeknél meg a sörrel. Ilyen kor mit gondolnak a szűlő, amikor megtiltják a kamasz gyerektől az alkoholt?

2022. szept. 11. 13:07
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/86 A kérdező kommentje:
* a lengyeleknél Vodkára gondoltam
2022. szept. 11. 13:08
 2/86 anonim ***** válasza:
90%
Én utálom a piát, a családba senki nem iszik, max alkalmakkor. Napi egy sör sok és kész.
2022. szept. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/86 anonim ***** válasza:
95%
Hogy először tanuljon meg a gyerek rendesen írni, és utána kezdje a piálást. Nálatok láthatóan fordítva történt.
2022. szept. 11. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/86 A kérdező kommentje:
#2 A szüleim elváltak is 16 évesen nyáriszünetben Münchenbe voltam is napi 5-6 sört ittam(németországban már 16 éves kortól adnak). Sajnálom a magyar fiatalokat.
2022. szept. 11. 13:12
 5/86 A kérdező kommentje:
#3 Te tudsz németül "rendesen írni"? Gondolom nem.
2022. szept. 11. 13:13
 6/86 anonim ***** válasza:
82%
#3: 👍😂
2022. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/86 anonim ***** válasza:
90%
Te csak ne sajnálj senkit, kis tini gyerek alkesz. 15 év múlva már fogatlan májkárosult leszel.
2022. szept. 11. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/86 anonim ***** válasza:
96%

De mit kell sajnálni azon, aki nem iszik?

Túl sok az alkesz az országban így is.

2022. szept. 11. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/86 anonim ***** válasza:
67%

Na azért egy 17 évesnek nem kell naponta meginnia egy doboz sört. Azonban az, hogy iszik alkoholt, az nem baj. Nekem apám sosem volt igazán, hogy tiltotta az alkoholt, 13-14 évesen is kínálta, hogy kóstoljam meg a haverjától kapott különféle gyümölcslikőröket. Nem iszik sokat, évente lemegy 1-2 kupica, még ritkábban megiszik egyszerre a barátokkal 2 korsó sört, ha nem kell hazavezetnie, mert ott alszik pl Szegeden. Mindent lehet, csak mértékkel. Nekem szimplán nincs rá semmi igényem, nem vágyom alkoholra, nem szeretem az ízét. Egyetlen alkoholt szeretek, abból is csak egyetlen bizonyosat, a karamellás krémlikőrt, de hogy ez pontosan melyik, már nem tudom, annyira nem jutott eszembe. Alig van alkoholtartalma, pont ezért volt kellemes azt a kb négy vagy öt kortyot meginni belőle, és azzal évekre elvagyok.


Ellenben egy ismerősömnek az anyja, teljesen kiakadt attól, amikor megtudta, hogy az akkor 15 éves lánya megivott egy kisebb pohárnyi forralt bort. Egy másik ismerősöm anyjának szintén tabu volt, hogy a lánya alkoholt igyon, de az is könyörgés volt, hogy a kisboltba lemehessen a saját kuporgatott pénzén venni édességet.


21/l

2022. szept. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/86 A kérdező kommentje:
#7 Apám is enyit iszik 45 éves valami informatikai cégnél dolgozik is 3000 eurót keres. Te alkohol nélkül se keresel 1,2 millió forintot. Ha beosztja az ember akkor nem részeg tőle, csak ha egy órán belül issza meg az összeset.
2022. szept. 11. 13:17
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!