Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan kezelnétek a helyzetet,...

Hogyan kezelnétek a helyzetet, ha a 20 éves gyereketek párja külföldi lenne és ti nem beszélnétek semmilyen közös nyelvet? Hogy néz ki egy ilyen bemutatkozás?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy van egy párom, aki kínai. Mi ketten egymással leginkább angolul beszélünk, mert ő nem beszél túl jól magyarul, és én sem kínaiul. Pár hónapon belül esedékes lehet a szülőknek való bemutatás. Viszont az ő szülei nem beszélnek angolul és az én szüleim sem.

Ilyenkor hogy néz ki a családnak bemutatás? Majd fordítani kell a szülőknek, ez eddig oké. Ez tud nem kellemetlen lenni? Nektek milyen a tapasztalataitok vannak? Ti szülőként hogy éreznétek magtokat egy ilyen helyzetben?


2022. szept. 13. 12:25
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Tolmácsoltok, mivel nincs más választás.
2022. szept. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Hát nyilván muszáj lesz tolmácsolni. Csak nem tudom egyenlőre elképzelni, hogy ez hogy néz ki, meg mennyire furcsa.
2022. szept. 13. 12:30
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

Felkészülnék kínai viccekből...


Vicc(ek)et félretéve, kicsit nehézkesebb lenne a kommunikáció, de egyébként se szoktak elsőre nagy beszélgetések lenni, és így legalább elkerülhetők azok a kínos helyzetek, hogy a szülők minden vackot megkérdeznek.

2022. szept. 13. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan nem ez a korosztaly, de én fordítottam. A férjem holland, mi angolul kommunikáltunk anno,amig en meg nem tanultam a nyelvet. Anyám és anyósom is csak a saját anyanyelvukwt beszélik. Így én a magyart fordítottam angolra, a férjem meg a hollandot angolra.m
2022. szept. 13. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Legalább nem tudnak egymástól akár teljesen véletlenül is a másik kultúra számára nagyon illetlen dolgot kérdezni. Örülj neki. Mosolyogjanak egymásra a szülők, ennyi elég (már ha a kínai kultúrában is rendben van az egymásra mosolygás).
2022. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
80%
Legfőbb ideje néhány alapszót, alapkifejezést megtanulnotok egymás anyanyelvén. Nem sokat, tényleg csak az alapot: köszönések, kérés, megköszönés, effélék. Ha a szülők látják az igyekezetet, az aktuális 'gyerek' tolmácsolásával véghez vihető egy ismerkedő látogatás, ha az összes fél egy szándékon van.
2022. szept. 13. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nagyon alapok megvannak egyébként mind a kettőnknek, csak ugye az kevés egy hosszabb beszélgetésre.
2022. szept. 13. 12:57
 8/18 anonim ***** válasza:
85%

De hát bemutatáskor miért kell hosszú beszélgetésre készülni? Szeretitek egymást, együtt akartok élni. Ha a szülő örül ennek, nem fog anyagi természetű, vagy családban halmozódó betegségekre vonatkozó témákat felhozni.

Jó napot kívánok, jó étvágyat, kérhetek még?, köszönöm, finom volt az étel/ital, örültem, hogy találkoztunk. A többit fordítsa a párod, illetve te.

Ha ellenszenv van, húzós kérdésekre, nehéz témákra számítanék már a bemutatkozáskor, akkor nem is erőltetném.

2022. szept. 13. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Nővérem férje külföldi, nálunk szülők ugyan beszélnek idegennyelvet, de nagyszülőknél fordítani kell. Szerintem így kicsit vontatott a beszélgetés, de hát ez van. Néhány találkozásnál el lehet így lenni.
2022. szept. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Hát amit tudunk egymás anyanyelvén az kb annyi, hogy XY vagyok, ennyi idős, innen jöttem, meg a köszönések. De ez meg nem tesz ki egy teljes beszélgetést. Az én első bemutatkozásom ráadásul videochatben fog történni, mert a szülei Kínában vannak, csak körülbelül másfél év múlva terveznek látogatást.
2022. szept. 13. 13:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!