Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretett engem valaha az anyám?

Szeretett engem valaha az anyám?

Figyelt kérdés
Azt éreztem állandóan, hogy ellenőrizni akar, ami bizonyos korig normális, azt nevelte belém, hogy feleljek meg mindenkinek és, hogy kicsit se térjek el az átlagtól, mindig azt csináljam, amit más és csak akkor vagyok szerethető, ha jobb vagyok bárkinél. Soha nem beszéltünk semmiről.Sokszor mondja azt, hogy más lányok sokkal többet mondanak el az anyjuknak és én miért nem és hogy neki mennyire rosszul esik ez. Nem érzem úgy, hogy valamikor is kapcsolódtunk lelkileg, soha nem látta, ha szomorú vagyok és azt is mondta, hogy mikor kicsi voltam nem tudott megvigasztalni. Vannak dolgok, amik nagyon fájnak, egyszer sem jött el anyák napi műsorra(dolgozott, tőllem 100 méterre volt a munkahelye, szar érzés volt) soha nem kaptam semmit szülinapomra, ballagásra. Nemrég cseréltem személyit(24 éves vagyok) és mikor mentem a kitöltött papírommal azt kérdezte, hogy átnézheti, hogy helyesen töltöttem-e ki. Belehalok abba, hogy ennyire kontrollálni akar épp ezért soha nem osztok meg vele semmit. A múltkor a költözésünkkel kapcsolatos dolgot kérdezett és ki volt akadva, hogy nem mondunk neki semmit, ha kérdi valaki nem tud mondani semmit, megmondják, hogy nem tud rólunk semmit. Ezt sem tudtam eldönteni, hogy azért kérdi mert tényleg érdekli vagy csak azért, hogy tudjon választ adni a kérdezőknek. Ha elmegyek itthonról minimum kétszer telefonál, hogy mikor megyek haza. Lelkileg sem vagyok jól mostanság és sajnos anyagiakban és rájuk szorultam(egézsségem nem a legjobb mostanában). Sokszor sírok amiatt, hogy nem szerettek és, hogy nem kaptam meg azt a csomagot(feltétel nélküli szeretet, anyagi-lelki biztonság, hogyan álljak ki magamért), amivel teljes értékű életet tudnék élni és mindig csak egy értéktelen, csendes, önbizalomhiányos, szürke kisegér leszek.

2022. szept. 17. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
87%
Ideje a saját életedet elötérbe helyezni.
2022. szept. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én is így érzek, gyerekként hiányoltam, amiket te is...hiába repültem ki a fészekből,még mindig fáj, szeretnék a közös programokat, azonos hullamhosszt, szeretet..csak egy normalis anya-lánya kapcsolatot. Már unokája is van, tündéri kislány, de őt sem látogatja. Sosem voltam neki elég jó, bármit tettem le az asztalra, mindig csak másokhoz hasonlított. A mai napig minden beszélgetésünk egy gyomorideg, egy téboly, ahogy öregszik, egyre rosszabb. Ha nálatok még nem.ilyen a helyzet, nem lehet vele leülni lelkizni, beszélni?

Ha ellenszegulok vagy jelzem hogy ez engem bánt, próbálok vele a régi és a mostani dolgokról beszelni, beveri a hisztit, mártírkodik, bevet olyan övön aluli ütéseket, hogy csak nézek..

Biztos szeret anyukád, meg valahol az enyém is, de be kell látnunk, hogy jobb minél inkább ignorálni az életünkből. Nekem már késő, de nem túl, az elmúlt 10 évem, egeszségem ment rá arra, hogy neki végre megfeleljek es szeressen. Nem sikerült.

2022. szept. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is kontrollmániás, időnként az őrületbe tud vele kergetni, olyankor lekiabálom a fejét. Ő tudja, hogy az, de nem tud rajta változtatni, az egyetlen megoldás, hogy nem kell vele foglalkozni. Viszont az én anyám rengeteg szeretetet adott. Az a helyzet, hogy ha bárkivel kapcsolatban, legyen az szülő, társ stb. fel kell tenned a kérdést, hogy szeret-e, akkor a válasz nem.
2022. szept. 17. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bethany Webster: Anyaseb. Nagyon inspiráló könyv
2022. szept. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szeretett. Még most is szeret, de nagyon egyéni és mások által érthetetlen és értékelhetetlen módon. Az én anyám is ilyen volt, semmivel nem lehetett megváltoztatni, ezzel és sok más dologgal tönkre tette a fiatalkoromat. Azután sem állt le, hogy elköltöztem otthonról, sőt még azután sem, hogy kivándoroltam. Nem tartom vele a kapcsolatot.
2022. szept. 25. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!