Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondolnál, ha a lányod...

Mit gondolnál, ha a lányod elkezdene drasztikusan fogyni mindenféle magyarázat nélkül?

Figyelt kérdés
20-as évei elején jár, kollégista. Állítása szerint nem követ diétát, nem próbál célzottan fogyni. Igazából a változás onnan indul, hogy nagyon kövér, mint a családban kb mindenki, tehát nem a normálról kórosan soványra helyzet áll fent.
2022. szept. 18. 17:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%
Valószínűleg fogyókúrázik, lehet piszkálták a súlya miatt a koliban. Jó, ha változtatni szeretne a jelenleg egészségtelen állapotán, de nem mindegy, hogyan teszi. A nagyon hirtelen súlyveszteség koplalástól is lehet, ami baromira nem egészséges. Beszélgetni kéne vele, mi a helyzet.
2022. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
64%
Majd elmondja, ha ugy gondolja h masra is tartozik az ok...
2022. szept. 18. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Általános iskola óta vele egyidős személy nem szólt be neki a súlyára, gimiben csak egy tesi tanára tett megjegyzéseket, most jelenleg elmondása alapján senki (tesit nem vett fel, hogy ott legyen valami). Otthon amúgy tök normálisan eszik, amikor hazajön
2022. szept. 18. 17:21
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Lehet szerelmes.
2022. szept. 18. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
Ezt tényleg tőlünk kell megkérdezni és nem a lányodtól? Úristen, milyen családok vannak. Az agyamat eldobom.
2022. szept. 18. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
#5 Hát mivel nála nincs semmi változás a viselkedésében, itthoni ugyanúgy eszik, nem depresszív, és elmondása alapján nem tesz tudatos lépéseket a fogyásért... Sehol nem írtam amúgy, hogy ne lett volna megkérdezve.
2022. szept. 18. 17:42
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Azt gondolnám, hogy véééééégre tesz valamit magáért és a legkevésbé sem piszkálnám érte, hanem támogatnám, biztatnám. Büszke lennék rá, hogy képes annak ellenére lefogyni, hogy a családban mindenki kövér, azaz van előtte sok rossz minta. Attól még, hogy nem piszkálják a társai, nem szólnak be neki, egészen biztos, hogy legbelül bántja a túlsúlya, én legalábbis még senkivel nem találkoztam, aki ha igazán őszinte önmagához, örül annak, hogy kövér.
2022. szept. 18. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
93%

Occam borotvája alapján érdemes a legegyszerűbbre gondolni. Mivel a család elmondásod szerint túlsúlyos, ezért valószínű, hogy otthon kalóriadús ételeket és italokat fogyasztott, a kollégiumban pedig egészségesebben étkezik, ezért lefogyott. Én nem voltam különösebben túlsúlyos, de fél év franciaországi élet lefaragott belőlem, egyszerűen azért, mert az ottani menzán odafigyeltek az egészséges táplálkozásra.


Érdemes lenne leülni vele beszélgetni (nem lecseszni, nem piszkálni, hanem tényleg beszélgetni), hogy milyen életmódot folytat a kollégiumban, mit és mennyit eszik. És főleg, tényleg érdemes lenne örülni annak, hogy lead a túlsúlyából és támogatni ebben!

2022. szept. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

De ebben mi a rossz vagy kóros?


Örülj neki hogy nem akar olyan hájas lenni mint az anyja...

2022. szept. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
81%
Én támogatnám abban, hogy lefogyjon, mert a túlsúly nem egészséges. 20 éves nőnek egyébként sem tilthatja meg a családja azt, hogy diétázzon (és semmi mást sem).
2022. szept. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!