Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Lehet-e bármi is magyarázat,...

Lehet-e bármi is magyarázat, ha valaki bántalmazza a gyerekét?

Figyelt kérdés

Szerintem a legundorítóbb dolog. Nekem ha lenne gyerekem soha nem bántanám és nem uralnám őt.

A gyermekbántalmazást jobb országokban büntetik,itt meg az áldozat a hibás.



#uralkodás #kiszolgáltatottság #Gyermekbántalmazó
2018. jún. 2. 16:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%
Sajnos kis hazánkban a tekintélyelvű komcsi-keresztény gyereknevelés a menő. Ezt tanulták a szülők. Erő érvény. Meg is látszik, milyenek a mai felnőttek.
2018. jún. 2. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
51%
Itt sem az áldozat a hibás. Csak sokszor nehéz bizonyítani ezért nem büntetik meg őket.
2018. jún. 2. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Azért nem büntetik mert maga az áladozat sem akarja,inkább befogja a száját és tür mert ha beszél meghurcolják,pellengérre állitják,saját tapasztalat,kiskoruként megerőszakolt egy rokon,anyámnak az volt fontos h ne hozzam szégyenbe őket a falu előtt, meg amugy is illegtem biztos.. Most meg kedves szüleink nem értik h két tesommal miért szakitottuk meg velük a kapcsolatot végleg..
2018. jún. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
65%
Sajnos ez egy ilyen tetű ország! Ahol a megvert, terrorban tartott gyerek és feleség, a megerőszakolt nő a hibás. Falhoz kéne állítani és főbe lőni minden ilyen tetű erőszakos férget. Persze én nem ezt tenném velük, hanem hosszú hetekig kegyetlen kínzásoknak vetném alá őket, úgyhogy a fenti főbelövést csak a nyekergő emberbarátok kedvéért írtam.
2018. jún. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%
Büntetik itthon már a gyerekbántalmazást, sőt konkrétan az oviban 2 esetről is tudok, hogy a gyámhivatalt rájuk küldték, az egyik esetben anyuka túlféltette a kisfiút és az óvónők úgy gondolták, hogy káros a lelki fejlődésére és mivel a kérés ellenére nem mentek pszichiáterhez, bevonták a gyámügyet. Úgyhogy, nem, itthon se lehet gyermeket bántalmazni, maximum nem veszik észre.
2018. jún. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim válasza:
62%
büntetni??? 2x fordultam rendőrökhöz! semmit sem tettek! bizonyítékom volt! egyszer édesanyámmal mentünk el, aztán meg hívtam őket! 12 éves voltam!!! senmit sem tettek.. :D egy kaka órszágban élünk! :D
2018. jún. 2. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem az áldozat a hibás, ezt honnan vetted? :D
2018. jún. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
46%

Mit nevezünk bántalmazásna?!

Vagy akár gyermekvédelemnek?!

MINDEN RÉSZT VEVŐJÉT megkell halgatni az ügyneknek?

Ordibálásról,pár nyaklevesről,büntetésről vagy a gyerek addig veréséről beszélünk amig kórházba nem kerül?!


Hozzánk már szállt ki a (kistarcsai) családsegitő,gyereksirás címszóval.Csakhogy a gyerek nem sírt hanem orditozott!(Naná,én vissza!)

Unokaöcsémről van szó aki SNI-s(sajátos nevelési igényű) és hiperaktiv,tulpörgéses,túlmozgásos.Addigra már túl volt 4 "anyukán" meg vagy 4 iskolán és lakhelyen....

A helyi családsegitőnek fogalmai se voltak a gyerekről.....


A verés nem megoldás.De egy egy nyakleves még nem verés.A büntetés elmulasztása nem megoldás.

AZ ÉLET KÖVETKEZMÉNYEKKEL JÁR.

A SZABÁLYOKAT BE KELL TARTANI.


Meg kell próbálni következetesen egy irányba nevelni a gyereket,ez nem csak a szülő feladata.De ha az iskola más irányba neveli a gyereket?!.....

2018. jún. 8. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Lehet a szülők maguk rossz körülmények között éltek, bántalmazottak lehetettek, vagy megszorításban éltek, ahonnan nem volt kiút csak nehezen. Erre elő példa Édesanyám. Nem ver, nem bántalmaz, de van egy szokása: mivel a testvérei és a családja hogyha kártyajátékot játszottak, a vége mindig az lett, hogy megverték, és mai napig nem szeret társasjátékozni velem. Vagy pedig mindig elküldték a konyhából, hogyha dolgoztak, és most engem is elszokott. Mivel a szülők erőszakosan kezelték, verték, sajnos még erőszak is volt a képben, azt az egyet nem akarta követni, hogy én hozzám ütve ér.

Ki lehetne lépni az árnyékukból, de sajnos ezt látták, ezt tanulták, hogy ez a normális, és anyjuk, apjuk nyomdokaiba léptek (vagy berögzült) Vagy magas mértékű fusztrációjukat a gyereken élik ki, mert vége van hatalmuk.

17/L

2018. júl. 29. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nevelő célzatú fenékre verés, vagy kézre verés szerintem nem erőszakosság, egészséges szinten a szülőt a félelem, a féltés hajtja. Ha a gyerek bele akarja dugni a grafitcerkát a konnektorba, biztos, hogy ráverek a kezére, de jobban sosem bántanám.
2018. júl. 29. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!