Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Meghívjam anyámat a Kanári...

Meghívjam anyámat a Kanári szigetekre? Egy éve itt dolgozom. Nem túl jó a kapcsolatunk, hol ilyen hol olyan, de nagy élmény lenne neki és egyszer az életben ennyit megérdemel. Már nyugdíjas.

Figyelt kérdés

Nem olcsó kb 100-150 ezerbol jonne ki neki de mivel még a tengert se látta nem h az atlanti óceánt meg télből a nyárba.


Igazából nem jó anyaként nevelt fel szerintem. Nem sokat segített anyagilag és nem volt meg a biztos családi háttér. Kb 20 eves koromra pokolla valtoztatta az otthon élést és amikor kenytelen voltam elkoltozni mielott befejeztem volna a tanulmanyaimat elegge felbetort az eletem. Sem egy jo barati tarsasagot sem kapcsolatot nem tudtam kialakitani mert hirtelen majdnem megfulladtam az élet nehezsegeitol. A legszebb idoszakot tette tonkre mondhatni indokolatlanul mert en egyebkent is elkoltoztem volna, csak nem úgy mint valami száműzött.

Mivel nem is tudtam az életemet otthon kialakitani én is bealltam azok koze akik kulfoldon dolgoznak. Jelenleg a kanari szigeteken, de tovabb megyek majd masfele.

Gondoltam jo elmeny lehet neki ha egy hetre meghivom. az egy havi fizetesembol felretett penznek a felet belealdoznam. Ennyit megerdemel egy anya, aki szült. Még akkor is ha szétmarta az egész életemet. Nem? Vagy nem?

Én azt gondolom igen. De azért megkerdezem.


2022. szept. 18. 18:27
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Annyit hozzátennék hogy 67 éves már. Bármi történhet vele. Ebben az esetben nagyon bánnám, hogy bár a történtek ellenére bosszúból ha ez nevezhető annak nem törekedtem sem a megbocsajtasra es sajnaltam tole egy ilyen élményt. Ennyit szerintem megérdemel. De valahogy megis ugy allok hozzá a másik oldalamon hogy végre szabad vagyok a saját erőmből és hagyjon mostmár mindenki békén a p.csba. Es hogy miutan nekem az lett mondva amikor valami igazan kellett hogy menjek el dolgozni sot fizessek neki amikor még tanultam en minek finanszirozzam a nyaralasat? de megis csak az anyám aki szült!
2022. szept. 18. 18:38
 2/20 anonim ***** válasza:
19%
Engem hívj meg :)
2022. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
57%

Igen, szerintem jó ötlet, hívd meg, nagy élmény lesz neki. És egy nagyon klassz közös élmény.

Amúgy is, ami volt elmúlt...

2022. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
79%
Ha szerinted igen, akkor nem kérdés, szerintem vidd el 1x, hatalmas élmény lenne neki.
2022. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
58%
Persze, mindenképpen.
2022. szept. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
26%
Hívd el, de zavard el egy nappal előbb, oldja meg a szállást éjszakára.
2022. szept. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon jó, hogy itt mindenki pozitívan megerősít, meg hogy ásd el a csatabárdot, de egy ilyen anyával baromira nem könnyű. Az enyém pont ugyanilyen. És nagyon jól tudom, hogyha elhívnám magamhoz, ráadásul 1 kemény hétre, már a második nap összeveszne velem valamin és folyamatosan beszólogatna.


Hívd el nyugodtan, ha megnyugszik tőle a lelkiismereted, de ne fűzz hozzá hatalmas reményeket, hogy ha csalódás ér, ne akkora érjen mégis.

2022. szept. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
75%

#3


"Amúgy is, ami volt elmúlt..."


Vagyis bárki bármit művelhet, azt el kell felejteni, és úgy kell tenni, mintha nem történt volna meg, csak mert a múltban történt?

2022. szept. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
63%
Nem hiszem, hogy jó ötlet lenne. Én anyádnál jóval öregebb vagyok és talán jobban ismerem az emberi lelket, mint Te. Anyádban ez az egész csak feszültséget keltene és egész élete kudarcait rád öntené szemrehányásként. Mivel arról fantáziálna, hogy neked kötelességed lenne őt eltartani, ezért anyagilag rád akaszkodna és a kapcsolatotok még inkább feszült lenne.
2022. szept. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! Nem tudom ki pontoz le egyeseket. Nem én vagyok. én minden tanácsot meghallgatok és nagyon köszönöm. Természetesen a válaszok közösség általi értékelése (pontozás) is segít a döntéshozatalban.
2022. szept. 18. 19:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!