Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőlteti apám a munkát?

Miért erőlteti apám a munkát?

Figyelt kérdés
Nagyon gazdag emberről van szó, 7 számjegyű a fizetése, vállalkozó. Én most kezdtem a főiskolát, azt terveztem, hogy továbbra is diakéletet folytatok, amíg le nem diplomázok. Elég jól tanultam mindig is, nem lehet azt mondani, hogy nem tettem meg a céljaimért mindent. Erre még azt mondja, keressek diakmunkát, mert hogy ő is így kezdte, és tudja, hogy jót tenne ez az egész. Én meg mondtam neki, hogy lehet, hogy ő alantos munkákat elvallalt, mert neki MUSZÁJ volt (nekem nem), de én ilyen háttérrel nem tologatom azzal az ízével a raklapot, meg nem fogok kasszában ülni, nem nekem való ez Xd. Majd mondja, hogy márpedig muszáj lesz, mert meg kell tanulnom jó pár dolgot az életben, mert szerinte nem vagyok eleg jó, meg hogy tudjam mi leszek ha nem tanulok. Nem értem honnan szedi ezeket, nem ülnek főiskolán ha lazán venném a dolgokat. Minden nap mondogatja, hogy jelentkezzek diakmunkára, mi hasznom lenne belőle?

2022. szept. 22. 16:20
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Miért, ti örömmel dolgoznatok úgy, hogy kb tele van apátok pénzel? Dehogy. Másik meg, hogy elkényeztetett. Tettem sok dologért, nem csak feküdtem meg néztem a falat. Aki iskolába jár, annak az a munkája
2022. szept. 22. 16:36
 12/31 anonim ***** válasza:
96%
Hogy megtanuld értékelni, amit van, hogy megtanuld értékelni a munkával megkeresett pénzt, hogy megtanuld felelősen használni.
2022. szept. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
94%

"Miért, ti örömmel dolgoznatok úgy, hogy kb tele van apátok pénzel?"


Az ember sosem dolgozik örömmel, de belehalni sem fogsz egy kis diákmunkába. Nehogy apád elzárja a pénzcsapot.

2022. szept. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
96%
Én szeretek dolgozni de csak mert a hivatásom a hobbim is egyben - mozdonyvezető vagyok - viszont azzal egyetértek hogy az emberek döntő része nem azért dolgozik mert annyira szeretne, csak simán másként, legálisan nem fog tudni pénzhez jutni.
2022. szept. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
93%
Mi is jól élünk szerencsére, de attól még el fogom várni a fiamtól hogy dolgozzon, hogy ne legyen olyan mint te...
2022. szept. 22. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem egyikőtöknek sincs igaza. Téged láthatóan csak az érdekel, hogy bulizni tudjál még pár évig más pénzén. Hogy "jól tanultál" gimnáziumban, az semmit nem jelent a felsőoktatásban, és főleg az elején nagyon keményen oda kell tenni magát az embernek, ha jó szakember akar lenni, és nem csak egy papírt szerezni. Ha már az első félév legelején a "diákélet" a legfontosabb, az teljesen komolytalan.

Másrészt értem én, hogy apád keményen dolgozó, a maga erejéből boldoguló embert akar belőled faragni, de valódi szakember nem a diákmunkától leszel. Az az idő, ami elmegy ilyen tevékenységre, az egyetemtől, illetve a plusz szakmai erőfeszítéstől térít el (pl. TDK és hasonlók). Ha valaki rá van szorulva, mert nincs megfelelő háttere, akkor nyilván nincs más lehetőség (és a személyiségfejlődés szempontjából egyáltalán nem lebecsülendő egy ilyen élettapasztalat), de akit tud támogatni a családja, az ideális esetben ezt a helyzetet kihasználja a minél sokoldalúbb és alaposabb szakmai képzésre.

2022. szept. 22. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
91%
aki azt írja, hogy kérdező biztos nem egyetemista, annak van egy szomorú hírem: dehogynem az. menj be a btkra, vagy a jogi karra, látogasd meg az orvosit, és ilyen kis semmirekellő hisztigépeket fogsz ott találni, akinek ugye az a munkája, hogy apuci pénzét költi és picsog, ha apuci ezt egy ponton megunja. avagy miért ne küldd egyetemre a gyereked, ha azt akarod, hogy tisztességes, rendes felnőtt ember legyen belőle.
2022. szept. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 A kérdező kommentje:

Ok, holnap vár titeket a meló

Bye

2022. szept. 22. 17:56
 19/31 anonim ***** válasza:
30%
Egy vállalkozónak milyen "fizetése" van? Képben lehetsz a dolgokkal.
2022. szept. 22. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
19%
Akkor le lehet pontozni nyugodtan, de én sosem értettem a “dolgozni kell mert kell” hozzáállást. Akkor van értelme elmenni dolgozni, ha az embert valamilyen motiváció tereli a munka felé pl. pénzt szeretne keresni, tapasztalatot szeretne szerezni stb. Abból viszont szerintem semmi pozitívum nem fog kisülni, ha “rákényszerítik” mindenféle érdemi ok nélkül. Igen, szert tehet az ember kapcsolatokra, fejlődhet a kommunikációja, tanulhat munkamorált stb., de szerintem ezt csak akkor, ha nem kényszernek éli meg a munkát, ő akar ott lenni, ő akar dolgozni és nyitott ezekre. Az én szüleim soha nem erőltették és nem is támogatták, hogy dolgozzak. Ők úgy gondolták, hogy támogatnak engem anyagilag és erre meg is volt a lehetőségük, ezt pedig használjam ki és próbáljak minden másra koncentrálni, tanuljak, szórakozzak, élvezzem az egyetemista éveimet. Az egyetem mellett én nem is tudtam volna elmenni dolgozni, mert semmi kapacitásom nem maradt rá. A szüleim kifizették az alap szükségleteimet, azon felül pedig tudtam azért magamnak is finanszírozni ezt-azt (ösztöndíjak, ajándék pénzek stb.). Nekem ez elég volt. Aztán csúsztam és utána végül én döntöttem úgy, hogy elmegyek dolgozni, mert szerettem volna más jellegű tapasztalatot is szerezni, picit szakmaibb közegben lenni, új ismeretségeket szerezni, új ingerekkel találkozni, új dolgokat tanulni stb. Nekem ez sokat segített pl. az egyetem elvégzésében is, mert végre nem ugyanazok az emberek és problémák vettek körül, nem csak az egyetemi stressz kattogott a fejemben, egy új élmény volt az egész. Ugyanakkor én döntöttem mellette, én kerestem és választottam a munkát (nem is diákmunka volt, ami szerintem megint nem mindegy) és volt egy személyes motivációm is. Ha csak úgy “elzavarnak” dolgozni, akkor biztosan nem így éltem volna meg és biztosan nem is profitáltam volna belőle.
2022. szept. 22. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!