Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőlteti apám a vezetést...

Miért erőlteti apám a vezetést, ha én nem akarom?

Figyelt kérdés

Eleve nem akartam jogsit, de rám erőltették. Azóta pedig MINDEN NAP téma, hogy miért nem vezetek? Vezessek már. Nagyon jó dolog. Miért nem akarok?

Minden nap elmondom, hogy azért, mert félek a többi közlekedőtől. Néha a párommal ha akarunk menni valahova, ahol megoldható kertek alatt ahol nem jár senki, akkor vezetek, vagy lezárt pályán, és ott tök szeretem.... de ha el kell menni boltba, átmenni valakihez, vagy bárhova eljutni, akkor eszemben sincs kocsiba ülni, vonattal busszal vagy bicajjal indulok el... párommal ahányszor autóba ülünk, 2-3 veszélyes helyzetet mindig látunk: indokolatlanul satuféket nyomók, kanyarban előzők, száguldozó motorosok, emberek akik bevágnak elénk index nélkül, vagy bejönnek elénk a körforgalomba úgy, hogy el se néznek balra..... stb! És ezek mindennaposak! A héten akarunk már kamerát venni a kocsiba, hogy hátha történik valami! Eddig megúsztuk annyival, hogy egyszer begurultunk az árokba szemből előző miatt, de ki tudja mi lesz még?

Miért akar engem kiküldeni ezek közé? Miért lenne jó neki ha balesetem lenne? Miért nem érti meg, hogy FÉLEK?

Már próbáltam vele beszélni, de csak mondja tovább, hogy vezessek.

Komolyan emiatt a baromság miatt nem lehet vele többet jó viszonyom?

Mit csináljak vele??


2017. aug. 7. 16:38
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
22%

Én is így voltam, de most már bevallom igazuk van.

Ha az ember megteheti, jobb ha meg is csinálja.

Télen nem kell a buszra fagyoskodnom és vonatozni majd fél órát gyalogolni. Magam ura vagyok.

Persze én sem szerettem az elején de aztán a végén már untam. Utána kb 2 évig nem is vezettem de most már szinte mindennap.

2017. aug. 7. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
80%
Érthető, hogy félsz, de ügyes vagy, hogy ennek ellenére gyér forgalmú utakon azért vezetgetsz. Igyekezz minél többet menni, hidd el, úgyis használnod kell majd a jogsit később. Nagy szabadságot ad, hogy nem vagy másokhoz kötve. Csak bátran!
2017. aug. 7. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem pont azert mondják mert látják hogy félsz és azt akarják több rutinod legyen.
2017. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
81%
A biztonságérzet a rutinból jön, rutint meg csak úgy lehet szerezni, ha beülsz a kocsiba és vezetsz. Vegyél magad mellé valakit akiről tudod, hogy jól vezet és felügyeljen.
2017. aug. 7. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
27%

Akkor ne vezess és pont. Fogod a jogsig, négyfelé vágod, lerakod eléjük, goy márpedig nem akarsz vezetni és pont.

Döntsd el, mit akarsz, szereted-e a vezetést vagy nem.

2017. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
28%
Igaza van. Az a baj, hogy félsz egy olyan dologtól, amit emberek milliói csinálnak napi szinten és jelentősen megkönnyítené az életedet. Nem tudhatod, mikor lesz rá szükséged. Úgy beszélsz, mintha apád oroszlánidomárnak akarna kiképezni, vagy kiküldeni Szíriába harcolni. Nem élheted le úgy az életedet, hogy mindentől félsz, amiben van egy kis kockázat.
2017. aug. 7. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
81%

Nem derül ki a leveledből, hogy te a férfi vagy e, avagy a feleség? És a másik félnek is van ilyen problémája?

Különben tavaly novemberben volt egy koccanásos balesetem ( én voltam a hibás). Csúnyán bedagadt a bokám, és a két hónapos gyógyulás végén már féltem kocsiba ülni Pedig előtte már 40 éve vezettem balesetmentesen. Azóta vezetek, már eszembe se jut...szal csak azért írtam ezt, hogy hozzá kell szokni a forgalomhoz, és menni fog... sok sikert.

2017. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
26%
Nekem is "erőltették" és most hálás vagyok érte!
2017. aug. 7. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 A kérdező kommentje:

"szabadságot ad"

Nekem az a szabadság, hogy felkelek és kisétálok a vonathoz, arról meg leszállok és megyek a dolgomra. Nem kell garázst nyitni, zárni, kaput nyitni, zárni, nézegetni van-e benzin, parkolóhelyet keresni, stresszelni hogy baja lesz-e a kocsinak, stb


Mindig ül mellettem valaki aki jó sofőr, ha vezetek, de ő mit tud csinálni ha valami hirtelen baj van? A kocsit magát már tök jól elvezetem, nincs bajom vele, a forgalmi vizsgám is elsőre 2 hibaponttal meglett.. jó érzés maga az hogy ülök a kocsiban és megyek vele, nem is magával a vezetéssel van bajom! Hanem azzal, hogy rengetegen közveszélyesen vezetnek! Tegnap zuhogó esőben kanyarban szemben előztek, centiken múlt! Ilyenek közé én nem akarok menni!

2017. aug. 7. 16:59
 10/39 anonim ***** válasza:
30%
Ha te odafigyelsz és betartod a szabályokat, nagyon kis eséllyel történik bármi. Anyukám mindig azt mondja, hogy egy balesethez két hülye kell. Oké, nem mondom, hogy ez mindig így van, de ha te normálisan vezetsz, azzal máris jelentősen csökkentetted a veszélyt.
2017. aug. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!