Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért erőlteti apám a munkát?

Miért erőlteti apám a munkát?

Figyelt kérdés
Nagyon gazdag emberről van szó, 7 számjegyű a fizetése, vállalkozó. Én most kezdtem a főiskolát, azt terveztem, hogy továbbra is diakéletet folytatok, amíg le nem diplomázok. Elég jól tanultam mindig is, nem lehet azt mondani, hogy nem tettem meg a céljaimért mindent. Erre még azt mondja, keressek diakmunkát, mert hogy ő is így kezdte, és tudja, hogy jót tenne ez az egész. Én meg mondtam neki, hogy lehet, hogy ő alantos munkákat elvallalt, mert neki MUSZÁJ volt (nekem nem), de én ilyen háttérrel nem tologatom azzal az ízével a raklapot, meg nem fogok kasszában ülni, nem nekem való ez Xd. Majd mondja, hogy márpedig muszáj lesz, mert meg kell tanulnom jó pár dolgot az életben, mert szerinte nem vagyok eleg jó, meg hogy tudjam mi leszek ha nem tanulok. Nem értem honnan szedi ezeket, nem ülnek főiskolán ha lazán venném a dolgokat. Minden nap mondogatja, hogy jelentkezzek diakmunkára, mi hasznom lenne belőle?

2022. szept. 22. 16:20
1 2 3 4
 31/31 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen igaza van benne, hogy jót tenne egy pár vacak munkát csinálnod, hogy megismered hogyan működik a világ, amikor nem apu pénze oldja meg a problémákat, hanem neked kell dolgozni érte. Nem a vacak fizetésért fontos ez, de annak is van jelentősége. Lehet, hogy neked ez még zsebpénznek is kevés. Viszont te éred el a saját erőfeszítéseid révén.

Amiért fontos, az viszont a tapasztalatszerzés. Hogy milyen nehézségekkel szembesül az közben és hogyan tanulnod meg kezelni őket. Rendkívül hasznos tapasztalatokat gyűjthetsz belőle, amik nagyon sokat segíthetnek a személyiség fejlődésedben.


Nem csak apádnak mániája ez. Egy csomó komoly cégnél szokás nyugaton is, hogy a vezető beosztásba felvett új embert előbb beültetik az összes alacsony szintű kuli munkába is valamennyi időre, hogy megismerje az új igazgató, hogy mit is csinálnak a nála sokkal rosszabbul fizetett beosztottjai.


Szálloda igazgató is takarít, recepciózik, pincérkedik, mosogat a konyhán. Bolt igazgató is dolgozik a raktárban, pénztáros, eladóként, vevőszolgálaton.


Van ahol csak egy napig, máshol hetek, vagy akar hónapok is lehetnek ezek a betanuló időszakok. Máshova meg jó eséllyel fel se vesznek anélkül, hogy lenne ilyen tapasztalatod alacsony pozíciókban. Sőt, normálisabb cégeknél az igazgató is beáll csinálni a melót, ha épp szükség van rá. Nem állandó jelleggel csinálja, mert nem ez a legfontosabb dolga. De amíg valaki elmegy wc-re, vagy lebetegszik és nincs más helyettesíteni, addig gond nélkül beugrik helyette, mert az igazgatónak is érdeke, hogy a cég zökkenőmentesen működjön tovább és a vendégek/vevők/ügyfelek ne érezzenek problémát.

2022. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!